بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

پایان طرح پائیزه کتاب با فروش بیش از ۵۵۰ هزار نسخه/ تهران پرفروش ترین استان طرح پائیزه کتاب

طرح پائیزه کتاب در مراکز بیست استان تا ۲۲ آذرماه و در شهرستان ها و مراکز یازده استان تا دوم دی به کار خود ادامه داد و در این مدت توانست ۵۵۸ هزار و ۲۲۹ نسخه کتاب را به ۲۳۵ هزار و ۶۳۹ نفر بفروشد.

یکشنبه 3 دی 1396

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل ازخبرگزاری فارس، دومین طرح پائیزه کتاب با شعار "هر ورقش دفتریست...» همزمان با چهارمین دوره کتابگردی در 813 کتابفروشی سراسر کشور اجرا شد که نسبت به «پاییزه کتاب»سال گذشته با 624 کتابفروشی حکایت از استقبال و مشارکت بیشتر کتابفروشی ها در این دوره از طرح دارد.

از بین 813 کتابفروشی فعال در طرح پائیزه کتاب، 618 کتابفروشی در مراکز استان و 195 کتابفروشی در شهرستان ها کتاب های بخش کودک و نوجوان را با 25درصد تخفیف و کتاب های بخش عمومی را با 20 درصد تخفیف عرضه کردند.

استان تهران در دور جدید طرح «پاییزه کتاب» با مشارکت 148 کتابفروشی، 115هزار و 932 نسخه کتاب را به فروش رساند و توانست در صدر پرفروش ترین استان های عضو طرح قرار بگیرد. بعد از تهران، استان خراسان رضوی با 85 کتابفروشی و فروش 70 هزار و 667 نسخه کتاب در جایگاه دوم قرار گرفت و استان اصفهان با 100 کتابفروشی و فروش 52 هزار و 185نسخه کتاب به 22 هزار و 935 نفر رتبه سوم پرفروش ترین استان را از آن خود کرد. همچنین رتبه چهارم پرفروش ترین استان ها با فروش 39 هزار و 217 هزار نسخه کتاب به 17 هزار و 129 نفر به استان قم تعلق گرفت. استان خوزستان نیز با 20 کتابفروشی توانست از دیگر استان ها پیشی بگیرد و 30هزار و 434 هزار نسخه کتاب را به 11 هزار و 845 نفر بفروشد و رتبه پنجم این طرح را از آن خود کند.

کتابفروشی های «پردیس کتاب» از خراسان رضوی، «نشر ثالث» از تهران، «شهرکتاب ساری» از مازندران، «شهرکتاب مرکزی» از تهران، «نمایشگاه و فروشگاه محام» از خوزستان، «شهرکتاب رشت» از گیلان، «شهر کتاب رشد(شعبه نادری)» از خوزستان، «کتاب آبان » از خراسان رضوی، «رشد» از خوزستان» و «شهر کتاب هفت حوض» از تهران پرفروش ترین کتابفروشی های دومین دوره طرح پائیزه کتاب شناخته شدند.

کتاب های «قهوه سرد آقای نویسنده» اثر روزبه معین، «سمفونی مردگان» اثر عباس معروفی، «پاییز، فصل آخر است» اثر نسیم مرعشی، «سلام بر ابراهیم»اثر گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، «یک عاشقانه آرام» اثر نادر ابراهیمی، «سیاه مشق» اثر هوشنگ ابتهاج، «سال بلوا» اثر عباس معروفی و «چشم هایش» اثر بزرگ علوی آثار پرفروش کتاب های تالیفی بخش عمومی شدند.

در این طرح، کتاب های تالیفی حوزه کودک مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و کتاب های «قصه های کوچک برای بچه های کوچک» اثر شکوه قاسم نیا و مجموعه «می می نی( می می نی تمیز ترینی، می می نی چه دوست نازنینی، پنیر داداش راسته حرف می می نی راسته، می می نی یه عالمه شیرینی، می می نی تو مهد کودک دوسته با فیل و اردک، می می نی دیگه بیکاره) اثر ناصر کشاورز ، «قصه های خوب برای بچه های خوب؛ قصه های برگزیده از آثار شیخ عطار» اثر مهدی آذریزدی آثار پرفروش کتاب تالیفی حوزه کودک در این دوره از طرح پائیزه کتاب در کتابفروشی ها شدند.

«دنیای معرکه تام گیتس»، اثر لیز پیشون، «شازده کوچولو»، اثر آنتوان دو سنت اگزوپری، «خانه درختی 13 طبقه»، اندی گریفیتس، «بهانه های عالی و چیزهای خوب دیگر» و «همه چیز محشر است» آثار لیز پیشون جزو پرفروش ترین کتاب های ترجمه شده حوزه کودک بودند که مورد توجه مخاطبان در این دوره از طرح پائیزه کتاب قرار گرفتند.

لیز پیشون، اندی گریفیتس، شکوه قاسم نیا، تونی گراس، عبدالرحمان صفار پور، آنتوان دوسنت اگزوپری، جف کینی و دن گاتمن از نویسندگان پرفروش ادبیات کودک و نوجوان این طرح شناخته شدند.

جوجو مویز، الیف شافاک، فئودور میخائیلوویچ، برایان تریسی، مرتضی مطهری، هاروکی موراکامی، خاویر کرمنت، محمود دولت آبادی و عباس معروفی پرطرفدارترین نویسندگان کتاب های عمومی این طرح انتخاب شدند.

انتشارات های قدیانی، افق، چشمه، هوپا، ققنوس، موسسه انتشاراتی نگاه، نشر مرکز و نیلوفر نیز از پرفروش های طرح پاییزه کتاب بودند.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط