بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • «شاعر شطح نویس» روانه بازار نشر شد

«شاعر شطح نویس» روانه بازار نشر شد

کتاب «شاعر شطح نویس» که گذری بر زندگی و آثار احمد عزیزی است، توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

چهارشنبه 7 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، احمد عزیزی یکی از شاعران تیزبین و خوش ذوق معاصر است که اشعار و شطحیات بسیار زیبایی دارد و سروده هایش بیانگر دغدغه ها و آداب و رسوم دوران خویش است. او می کوشید با زبان ساده حقایق دوران خود را به رشته نظم دربیاورد.

این کتاب در سه فصل تنظیم شده است: فصل اول تحت عنوان "زندگی نامه"، روایتی از تولد، خانواده و دوران حضور او در زادگاهش سرپل ذهاب است. عزیزی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با رژیم پهلوی مبارزه می کرد بعد از پیروزی انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی به تهران نقل مکان کرد. در این فصل احمد عزیزی درباره علل مهاجرتش از کرمانشاه به تهران صحبت کرده است. در این فصل همچنین روایتی از دیدار احمد عزیزی با رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده است.

عنوان فصل دوم "مثتوی دلداگی" است. در این فصل ارادت و علاقه این شاعر انقلاب به حضرت امام خمینی، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای نشان داده می شود. در این صفحات اشعار مربوط به این موضوع نیز آمده است.

فصل سوم با عنوان "گلگشت آثار" به بررسی و معرفی آثار احمد عزیزی پرداخته است. عزیزی آثار زیادی اعم از شعر و نثر از خود به یادگار گذاشته و در قالب های مختلف غزل، مثنوی، رباعی و مخصوصاً شطحیات طبع آزمایی کرده است. از جمله این آثار می توان "خواب میخک"، "رویای رویت"، "شرجی آواز"، "خوابنامه و باغ تناسخ"، "قوس غزل"، "یک لیوان شطح داغ" و ... را نام برد که در این فصل معرفی می شوند.

در بخش ضمایم هم برخی از مهم ترین مصاحبه ها و تصاویر احمد عزیزی آمده است.

کتاب "شاعر شطح نویس" با قطع پالتویی و در 96صفحه، با تیراژ 2500 نسخه و به قیمت 5هزار تومان عرضه شده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی