فراخوانی فراخوانی ...

نمایشگاه بین المللی کتاب دین در قم برپا می شود

از ۲۵ بهمن تا ۵ اسفند؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب دین از ۲۵ بهمن تا ۵ اسفند در قم خبر داد.

چهارشنبه 11 بهمن 1396

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری مهر، سید موسی حسینی کاشانی در نشست خبری چهارمین جشنواره فیلم فجر، پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دین و سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان قم که پیش از ظهر دوشنبه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره فیلم فجر هر سال از ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن در سراسر کشور برگزار می شود و امسال بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این جشنواره در استان قم نیز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه رایزنی و هماهنگی های زیادی با مسئولان انجام شده است تا بهترین فیلم ها در استان قم اکران شود، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، امسال فیلم ها در سینما ونوس و سینما آیه در ساعت های ۱۶:۳۰ و ۱۹ هروز اکران می شود؛ همچنین هر روز ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح نیز فیلم های کودک و نوجوان برای دانش آموزان به صورت رایگان اکران خواهد شد.

صندلی ها سینمایی استان قم دو برابر می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه مردم قم استقبال خوبی از سینما دارند، ادامه داد: بر اساس آمار از ابتدای سال ۹۶ تا پایان آذرماه بیش از ۴۵۰ هزار بلیط سینما توسط مردم قم خریداری شده است و این تعداد بیانگر علاقه مردم قم به سینما است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات موجود در استان قم، تعداد صندلی های سینما است و متأسفانه در حال حاضر تعداد صندلی ها کمتر از میزان استاندارد است، اما خوشبختانه با پیگیری ها و هماهنگی ها انجام شده تا ۶ ماه آینده تعداد صندلی های سینما حداقل دو برابر خواهد شد.

نمایشگاه بین المللی کتاب یک رخداد فرهنگی بزرگ در کشور است

حسینی کاشانی بیان اینکه برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب یک رخداد فرهنگی بزرگ در کشور است، اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی کتاب دین از روز ۲۵ بهمن تا ۵ اسفند در مصلای قدس برقرار خواهد و استان قم میزبان این رویداد بزرگ فرهنگی کشور است؛ همچنین با توجه به برگزاری نمایشگاه کتاب دین در مصلای قدس، تصمیم گرفته شد که نماز جمعه در ایام نمایشگاه، در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شود.

وی افزود: استان قم از ظرفیت بسیار زیادی در حوزه انتشار کتب دینی برخوردار است و ناشران بسیار زیادی در استان قم فعالیت می کنند به همین دلیل بسیاری از ناشران خارجی برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به ظرفیت های این نمایشگاه، گفت: باتوجه به اینکه این نمایشگاه با حضور ناشران داخلی و خارجی برگزار خواهد شد، از ۹ ماه گذشته برنامه ریزی برای برگزاری این نمایشگاه آغاز شد، همچنین اعضای شورای سیاست گذاری نمایشگاه توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شدند تا شاهد برگزاری هرچه بهتر و مطلوب تر این نمایشگاه باشیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از کتاب های نمایشگاه کتاب دین با زبان های فارسی و عربی است، تصریح کرد: با توجه به جایگاه ویژه استان قم در جهان اسلام و باتوجه به اینکه قم در زمینه صدور مجوز کتاب های دینی، رتبه نخست را دارد، قم به عنوان میزبان این نمایشگاه انتخاب شده است.

برگزاری همزمان نمایشگاه کتاب استانی با نمایشگاه بین المللی کتاب دین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه نمایشگاه کتاب دین یک نمایشگاه تخصصی است ادامه داد: بسیاری از مخاطبان نمایشگاه کتاب دین از پژوهشگران و فعالان دینی هستند به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا همزمان با این نمایشگاه، نمایشگاه استانی کتاب را نیز برگزار کنیم تا عموم مردم نیز از این نمایشگاه بهره مند شوند.

وی تأکید کرد: نمایشگاه کتاب در روز ۲۵ بهمن ماه از ساعت ۱۸ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح می شود و در تلاش هستیم تا بزرگان حوزه نیز در این افتتاحیه حضور داشته باشند.

حسینی کاشانی در پایان با تأکید بر ضرورت تعامل و هماهنگی دستگاه های فرهنگی استان بیان کرد: باتوجه به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، برنامه ریزی های بسیار زیادی انجام شده است تا شاهد برنامه ها و اتفاقات خوبی در دهه فجر باشیم.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط