بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

انتشار اثری تازه از حجت الاسلام محسن عباسی ولدی

انتشارات مرتبط : آیین فطرت

نویسندگان مرتبط : محسن عباسی ولدی

نشر آیین فطرت، از تازه ترین اثر حجت الاسلام محسن عباسی ولدی با موضوع اشتغال زنان رونمایی کرد. کتاب "آسمانی نشان! آسمانی بمان" به بررسی نقش مادری زن و تقابلش با اشتغال می پردازد.

13 1396

در طول تاریخ، موضوع «زن» همیشه در مرکز توجه انسان بوده و در عصر ما نیز همچنان، موضوعی بحث برانگیز در محافل گوناگون است. یکی از مسائلی که همیشه با نام زن همراه بوده، پاسخ به این پرسش مهم است: زن؛ خانه داری یا اشتغال؟

تاکنون پاسخ های گوناگون و حتی ضد و نقیضی به این پرسش داده شده است؛ اما در میان همه ی پاسخ ها هیچ کدام به اندازه ی پاسخ خالق زن، نمی تواند ذهن ها را قانع و دل ها را آرام کند.

آیا وظیفه هر زن، تنها خانه داری است؟ یا اینکه زنان باید در جامعه حضور داشته باشند و در نقش های مختلف اجتماعی حضور پیدا کنند؟ آیا می شود بین مادری و خانه داری و اشتغال جمع کرد یا اینکه هریک به دیگری لطمه می زند؟

رویکرد نویسنده در این موضوع، مثل همه ی موضوعات دیگری که تا به حال تقدیم شما کرده، مبتنی بر آموزه های دینی است.

این کتاب در پنج بخش تقدیم شما می شود.

در بخش اول، جایگاه خانه داری، مادری و همسرداری تبیین شده است.

در بخش دوم به دلایل ورود زنان به عرصه ی مشاغل گوناگون و در بخش سوم، به یکی از دلایل اصلی اشتغال زنان، یعنی تقویت بنیه ی اقتصادی خانواده پرداخته. بخش چهارم را به تحلیل رابطه ی تحصیل و اشتغال زنان اختصاص داده و در بخش پنجم، آثار اشتغال زنان را در فضای کلی اشتغال به ویژه اشتغال مردان بررسی کرده است.

عناوین بخش های کتاب:
بخش اول: باری که بال تو باشد (زن؛ خانه داری، مادری و همسرداری)
بخش دوم: چرا ز خانه می روی؟ (دلایل تمایل زنان به اشتغال)
بخش سوم: از گنج قناعت، غافل مباش! (اشتغال زن و اقتصاد خانواده)
بخش چهارم: شرافت معرفت، به کار نیست (اشتغال زن و تحصیل)
بخش پنجم: اشغال اشتغال و یک اشکال بزرگ (آثار اشتغال زنان بر فضای کلی کار)

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط