بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • یادداشت پرویز پرستویی بر کتاب «وقتی مهتاب گم شد»

یادداشت پرویز پرستویی بر کتاب «وقتی مهتاب گم شد»

پرویز پرستویی در یادداشتی به شخصیت اصلی کتاب «وقتی مهتاب گم شد» اشاره کرده و می نویسد: هر ترکش نشسته بر وجود علی خوش لفظ ها ارزش دریافت هزاران طلای المپیک دارد.

دوشنبه 16 بهمن 1396

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، پرویز پرستویی، بازیگر، پس از مطالعه کتاب «وقتی مهتاب گم شد» در یادداشتی به ویژگی های شخصیت اصلی این اثر، شهید علی خوش لفظ و دیگر رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اشاره کرده و می نویسد:

امروز وقتی صفحه آخر کتاب «وقتی مهتاب گم شد» را برهم نهادم؛ سه نکته مرا بخود مشغول کرد:

چرایی از بی نهایت تاثیرگذاری کتاب بر روحم، دعا ازته قلب برای شادی روح برادران شهید خوش لفظ، و نیز درخواست صبر عظیم خداوندی برای مادرگرامی این شهیدان.

و بخود می گویم که درمعنا، هر ترکش نشسته بر وجود علی خوش زخم ها، ارزش دریافت هزاران باره طلای المپیک برای عطش سیری ناپذیر هر قهرمان را داشته... ولی نه، باز حرفم را خاضعانه پس میگیرم چون قیاس غلط، نابجا و حقیری برای همچو مردانی است... فقط میتوانم از ته دل و برای همیشه افتخار کنم که در سرزمینی زندگی می کنم که این چنین قهرمانانی نه درافسانه که درواقعیت دارد؛ و بی شک با خواندن این کتاب هر ایرانی منصفی نیز، به داشتن چنین مردان فرا اسطوره ای بی ادعایی درجهان افتخار خواهد کرد.

دقیق تر بگویم، تک تک سطور کتاب وقتی مهتاب گم شد، برای من نقش استادی را دارد که با اشاراتش از او یاد میگیرم چگونه آرزومندانه بتوانم راه بی آلایش این مردان عاشق خدا را ادامه دهم، همچنان که همچون خود، برای دولتمردان کشورم نیز دعا دارم تا فارغ از هر تعلق، این کتاب را خوانده تا تاثیری عملی، برای خدمت بیشتر به مردمان کشور بگیرند.

در آخر فاش از ترس و اعترافم نیز بگویم ترس دارم که خدای ناکرده وبواسطه قیل و قال ها وبه عنوان بندگان ناچیز همین خداوند، دچار این غفلت و گمراهی بزرگ شویم که راه شهید خوش لفظ ها ، و عملشان را به عنوان یگانه چراغ نجات این کشور فراموش کرده واز مسیرشان خارج شویم.

و این اعتراف را دارم که در تمام مدت مطالعه کتاب و آشنایی با روحیه این مرد بزرگ یعنی علی آقای خوش زخم، رفتار و خاطرات برادرشهیدم بهروز، مرا در تمامی فراز و نشیب ماجراها، همچون قهرمان خاطرات کتاب همراهی می کرد.

دعا می کنم باز خدایا، روح همگی شان شاد و یادشان گرامی

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی