بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • داستان بلند «افسانه سیب ننه جون» منتشر شد

داستان بلند «افسانه سیب ننه جون» منتشر شد

تازه ترین اثر غلامرضا آقایاری با عنوان «افسانه سیب ننه جون» از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

چهارشنبه 7 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، در سنت داستان نویسی ایرانی، قصه گویی به سنت هزار و یک شب که شامل داستان هایی است که پایه آنها بر اتفاقی عجیب و باورنکردنی شکل می گیرد و در دل خود مخاطب را با قصه ها و قهرمان ها و رویدادهایی عجیب و بدیع روبرو می کند امری رایج است و این دست از آثار کما بیش در جریان ادبیات کودک و نوجوان ایرانی با اقبال ترین و پرطرفدارترین داستان ها به شمار می رفته اند.

داستان «افسانه سیب ننه جون» نیز با تکیه بر چنین روایت کهنی با مخاطب خود روبرو می شود. مادربزرگی سیب جادویی و سخنگو به نوه خود هدیه می دهد و سیب در نخستین مواجهه خود با دختر او را به دنیای خیالی و عجیبی که ساخته و پرداخته داستان هاست هدایت می کند و این اتفاق آغاز هزار توی داستانی این کتاب است.

آقایاری در کتاب خود به درستی و با درکی صحیح از آنچه مخاطب نوجوان این دست آثار با آنها مواجه است و نیز با توجه به اقتضا مخاطب ایرانی ادبیات که به هر تقدیر به داستان های فولکلور بی علاقه نیست، داستانی عجیب خلق می کند که هر دو گونه از این مخاطبان را با خود همراه می کند؛ به ویژه اینکه این داستان برای جلو رفتن روایت داستانی خود به هیچ رویداد متافیزیکی و یا بیان سنگین روایی متمسک نمی شود و سعی می کند در بستر واژگانی بسیار ساده و قابل فهم داستانی را با مختصات فکر و درک هر دو دسته از مخاطبان یاد شده خلق و به پیش ببرد.

کتاب نیستان داستان بلند «افسانه سیب ننه جون» را در 136 صفحه با قیمت 12000 تومان منتشر کرده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی