فراخوانی فراخوانی ...

رمان جدید "رضا امیرخانی" در عرض یک هفته به چاپ ششم رسید

«رهش» تازه ترین رمان امیرخانی در عرض یک هفته پس از انتشار به چاپ ششم رسید.

شنبه 28 بهمن 1396

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، جدیدترین رمان رضا امیرخانی «رهش» که از همان روز نخست انتشار و توزیع شاهد صف طولانی علاقه مندان برای خرید بود ، در عرض یک هفته به 6 چاپ رسیده است.

بنا به گفته هاشمی نژاد مدیر انتشارات افق تاکنون چهار چاپ از جدیدترین رمان رضا امیرخانی به فروش رفته است و چاپ پنجم و ششم این کتاب نیز امروز و فردا توزیع خواهد شد.

وی فروش کتاب در شهرستان ها به ویژه مشهد و قم را نیز بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: هر چاپ از این کتاب 3 هزار نسخه بوده است.

در حالی که از رمان داغ این روزهای بازار کتاب تاکنون 18 هزار نسخه منتشر شده است، که بسیاری در سال های اخیر از پدیده قهر مخاطب با کتاب و کتابخوانی سخن گفته اند .

شخصیت اصلی داستان خانم میانسالی است به نام لیا که خودش معمار است و همراه با همسرش که معمار است و در کار ساخت وساز و شهرداری است و فرزند بیمارشان که مشکل تنفسی دارد خانواده ای کوچک دارند. داستان حول محور این خانواده است و کشمکشی که لیا با همسرش پیرامون مسئله مدیریت شهری دارد و با ساخت وساز بی رویه و توسعه نامتوازن شهری به خاطر فرزندش و فرزندان نسل آینده مخالف است.

امیرخانی پیش از این درباره «رهش» گفته بود : مثل کتاب "ارمیا" و "بیوتن" در این کتابم هم شخصیت یکی از رمان هایم حضور دارد. این اثر یک رمان معمارانه است و در آن بیشتر دارم به سراغ واکاوی این مسئله می روم که چه اتفاقی برای شهر در حال رخ دادن است.

به نظرم در دنیا شهرهای بزرگ الگوهای توسعه متفاوتی دارند. از توسعه شهرهای بزرگ معمولا به عنوان عبرت بزرگ یا عبرت منفی یاد می کنند. مثلا در آمریکا شهری مانند لس آنجلس توسعه بزرگی داشته اما همه آن را شهر از دست رفته معرفی می کنند. همه شهردارهای آمریکا هم می دانند که نباید شهرشان مانند لس آنجلس شود. در ایران مساله برعکس است. شهری مثل تهران تا این اندازه که می بینیم بزرگ می شود، آلودگی هوا پیدا می کند و از طرف دیگر همه شهرهای دیگر کشور هم سعی دارند مثل تهران شوند. من برای تهران راه حلی ندارم اما می توانم فکر کنم که مشهد و شیراز و اصفهان نباید مثل تهران می شدند که شدند و می دانم که شهری مثل کاشان نباید قطعا تهران شود و در حال شدن است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط