بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • پژوهشی از محمدرضا وحیدزاده در «سبک شناسی هنر انقلاب اسلامی»

پژوهشی از محمدرضا وحیدزاده در «سبک شناسی هنر انقلاب اسلامی»

محمدرضا وحیدزاده با نگاهی تطبیقی به شعر و نقاشی دوره انقلاب کتاب «سبک شناسی هنر انقلاب اسلامی» را تالیف کرده است.

شنبه 10 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «سبک شناسی هنر انقلاب اسلامی» اثر محمدرضا وحیدزاده از سوی نشر سوره مهر منتشر شد.

این اثر «سبک» را ویژگی های تکرارشونده و مشخص صوری و ساختاری یک اثر یا مجموع ای از آثار می داند که عوامل اجتماعی و فرهنگی و به ویژه نحوه اندیشیدن مولف یا مولفان آن آثار تاثیر بسزایی در ایجاد و کیفیت آن ها دارد، در نتیجه می پندارند با وقوع انقلاب اسلامی، فصل تازه ای در تاریخ این سرزمین آغاز شده که دامنه تاثیرات خود را در گستره وسیعی از حوزه ها، از مسائل سیاسی و اجتماعی تا مسائل فرهنگی و هنری بسط داده است.

بر همین اساس انسان عهد انقلاب اسلامی نیز دارای جها ن بینی خاصی است که طرز نگرش او را به هستی و پدیده های آن متفاوت می سازد. این طرز نگرش متفاوت، تاثیرات مستقیمی در هنر و ادبیات این دوره خواهد گذاشت و منجر به شکل گیری سبک تازه ای در هنرمی شود. همچنین انتظار می رود این سبک تازه در حیطه های مختلفی همچون شعر و نقاشی تاثیری مشترک و مشابه برجای بگذارد. از این روی به نظر می رسد مطالعه هنر و ادبیات این دوره و بررسی آن با گفتمان فکری حاکم، منتج به کشف ویژگی های سبکی مشترک و تکرار شونده آثار ادبی و هنری مرتبط با انقلاب خواهد شد و می تواند مشخص کننده سبک هنر انقلاب اسلامی باشد. نگارنده در این اثر تلاش دارد با نگاهی به آرای منتقدان و صاحب نظران هنر و ادبیات انقلاب اسلامی و با روشی مشخص به احصا و تبیین ویژگی های سبکی این هنر نائل آید.

کتاب «سبک شناسی هنر انقلاب اسلامی» با نگاهی تطبیقی به شعر و نقاشی دوره انقلاب اثر محمدرضا وحیدزاده از سوی نشر سوره مهر در 320 صفحه با قیمت 20هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی