بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • پذیرایی از آوارگان حملات بعثی ها در

پذیرایی از آوارگان حملات بعثی ها در "باغ مادربزرگ"

پنجشنبه 15 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، مهناز فتاحی درباره تازه ترین اثر داستانی خود اظهار داشت: «باغ مادربزرگ» نام اثری است که از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.
به گفته نویسنده رمان «فرنگیس»، داستان این اثر حکایت باغ مادر بزرگم است که هرچه در آن از محصول و نهال بود با خدا شریک عنوان می کرد، محصولات باغ هم همیشه خیرات می شد
.وی در ادامه ضمن شرحی از کتاب ابراز داشت: «خانزاد مرادی محمدی» نام کامل این شیرزن است، کتاب جزء اولین هایی است که به ماجرای بمباران شیمیایی حلبچه می پردازد. در ادامه هم به مسئله پناهنده شدن کردهای عراق به ایران اشاره می کند حتی آنها که در عراق می زیستند و از صدام دل خوشی نداشتند که در نهایت به ایران پناه آوردند.
وی با بیان اینکه مرادی محمدی زنی بود مومن که اهالی روستا در منطقه همه او را می شناختند تصریح کرد: او آواره ها را پناه می داد، حتی زمانیکه بمباران پیش آمد از مردمی که آنها را نمی شناخت به بهترین شکل پذیرایی کرد.
فتاحی کتاب را روایت روزهای بی پناهی و آوارگی برخی عراقی ها دانست و افزود: «نوری باریکه» عنوان فردی است که اکنون در عراق زندگی می کند، ولی او هم یکی از افرادی بود که به باغ پناه آورده بود و خاطرات خوبی از مادر بزرگم نقل کرد.
وی خاطرنشان کرد: کتاب شامل عکس های قدیمی هم هست که مخاطبان را با فرهنگ منطقه کردنشین آشنا می کند، مادربزرگم بسیار دوست داشت کتابش منتشر شود، اما متاسفانه دو سال پیش درگذشت و نتوانست چاپ کتاب را ببیند، او بسیاری از اموری که انجام داد را به ما نمی گفت چون معتقد بود با بازگو کردن آنها اجرش از بین می رود، اما من برای نوشتن کتاب تحقیقات وسیعی کردم و با 7 پسر و دو دخترش به گفت وگو پرداختم، حتی با مردم روستا هم صحبت کردم، پس از نگارش متوجه شدم شخصیت او را خوب نشناخته بودم.
وی در خاتمه گفت: روایت برخی خاطرات از بچه های حلبچه برای اولین بار در این کتاب صورت گرفته است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی