بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • «خداحافظ سالار» مرور و نقد می شود

«خداحافظ سالار» مرور و نقد می شود

کتاب «خداحافظ سالار»، خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر شهید همدانی، در باشگاه کتاب فرهنگسرای انقلاب اسلامی با حضور همسر شهید، نویسنده کتاب و منتقدان یکشنبه دوم اردیبهشت مرور و نقد و بررسی می شود.

یکشنبه 2 اردیبهشت 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای انقلاب اسلامی، در این نشست که یکشنبه دوم اردیبهشت همزمان با میلاد حضرت سجاد(ع) پیام آور کربلا، برگزار می شود، حمید حسام، نویسنده کتاب و چهره برگزیده هنر انقلاب، پروانه چراغ نوروزی، همسر شهید و راوی کتاب، بهناز ضرابی زاده، نویسنده و کارشناس ادبی، گلعلی بابایی، نویسنده و کارشناس ادبی حضور خواهند یافت و حمیدباباوند، کارشناس-مجری این نشست خواهد بود. جمعی از همسران شهدای مدافع حرم میزبان این نشست خواهند بود. خوانش تکه هایی از کتاب از دیگر بخش های این برنامه خواهد بود.

«خداحافظ سالار» خاطرات پروانه چراغ نوروزی ، همسر سرلشکر همدانی است از همراهی با همسرش در روزهای مبارزه است. روایت شیرین این اثر که به قلم حمید حسام نگارش یافته است.

کتاب «خداحافظ سالار» داستانی است که شروع ماجرای آن از سال ۱۳۹۰ است، که شهید همدانی خانواده خود را در اوج بحران سوریه که دمشق در آستانه سقوط بود، آگاهانه به دمشق می برد. زندگی شهید همدانی پر بوده از حادثه، مجروحیت، گمنامی و کارهای بزرگی که ناشناخته مانده است و بخشی از کتاب به خاطرات و نقش شهید همدانی در تاسیس ۳ لشکر سپاه در سال های دفاع مقدس، و ماموریت های متعددی از جمله حضور وی در آفریقا و نهایتا دفاع از حرم اهل بیت در سوریه می پردازد. همه این ها در کنار شنیدنی های قصه حرم و مقابله با تفکیری ها در کتابی به عنوان خداحافظ سالار جمع شده است.

این نشست یکشنبه دوم اردیبهشت ساعت ۱۶ در فرهنگسرای انقلاب اسلامی به نشانی بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۵۵۴۰۸۶۵۷ تماس بگیرید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی