فراخوانی فراخوانی ...

انتشار کتابی درباره دکتر علی شریعتی پس از 20 سال/ عرضه 2000 سند برای نخستین بار

در سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛

کتاب «شریعتی به روایت اسناد ساواک» پس از 20 سال برای نخستین بار توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با اضافاتی نسبت به چاپ اول، تجدید چاپ و در سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد.

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «شریعتی به روایت اسناد ساواک» پس از 20 سال برای نخستین بار توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با اضافاتی نسبت به چاپ اول، تجدید چاپ و در سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد.

در این مجموعه سه جلدی (که چاپ اول آن به سال 1378 برمی گردد) قریب به 2000 برگ سند شامل گزارش ها و اسناد ساواک از دکتر علی شریعتی منتشر شده است که تمام پرونده او در ساواک را در برمی گیرد.

از جمله اسناد مهم در این مجموعه می توان به گزارشی از ساواک درباره مباحثه آیت الله خامنه ای، استاد مطهری و دکتر شریعتی اشاره کرد که بسیار خواندنی است.

اسناد دستگیری شریعتی در دهه 30 از جمله برگ های ناخوانده دیگری از زندگی دکتر شریعتی است که در این کتاب به انتشار می رسد. همچنین نامه چهل صفحه ای و مهم شریعتی به ساواک یکی دیگر از اسناد مهمی است که هر خواننده ای را برای مطالعه این اثر ترغیب می کند.

مهم ترین و کمیاب ترین قسمت کتاب، اسناد مهم مربوط به درگذشت دکتر شریعتی در لندن است که متن لاتین و ترجمه آن از قسمت های مغفول تاریخ است و جزئیات گزارش های پزشکی از درگذشت شریعتی را به خوبی بازنمایی می کند.

موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی بنا به نیاز روز، پس از 20 سال با تجدید چاپ کتاب سه جلدی "شریعتی به روایت اسناد ساواک" اثر ویژه ای را به مخاطبان خود در سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه خواهد کرد.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط