بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • عرضه ۱۳ چاپ از تازه ترین رمان رضا امیرخانی در کمتر از ۴ ماه

عرضه ۱۳ چاپ از تازه ترین رمان رضا امیرخانی در کمتر از ۴ ماه

در حالی سیزدهمین چاپ از «رهش»، جدیدترین اثر رضا امیرخانی به نمایشگاه کتاب آمده است که کمتر از چهار ماه از انتشار این اثر می گذرد.

پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، انتشارات افق چاپ سیزدهم «رهش» جدیدترین رمان رضا امیرخانی را در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه کرد.

در حالی از تازه ترین رمان رضا امیرخانی «رهش» بالغ بر 30 هزار نسخه آن هم در مدت سه ماه به فروش رفته است که بسیاری در سال های اخیر از پدیده قهر مخاطب با کتاب و کتابخوانی سخن گفته اند، رمان تازه رضا امیرخانی در همان جشن رونمایی نیز با سف طویل امضا تعجب بسیاری از اهل فرهنگ را به این نکته معطوف داشت که هنوز می توان به آینده کتاب و کتابخوانی در ایران امید بست.

شخصیت اصلی داستان «رهش» خانم میانسالی است به نام لیا که خودش معمار است و همراه با همسرش که معمار است و در کار ساخت وساز و شهرداری است و فرزند بیمارشان که مشکل تنفسی دارد خانواده ای کوچک دارند. داستان حول محور این خانواده است و کشمکشی که لیا با همسرش پیرامون مسئله مدیریت شهری دارد و با ساخت وساز بی رویه و توسعه نامتوازن شهری به خاطر فرزندش و فرزندان نسل آینده مخالف است.

امیرخانی پیش از این درباره «ر ه ش» گفته بود : مثل کتاب "ارمیا" و "بیوتن" در این کتابم هم شخصیت یکی از رمان هایم حضور دارد. این اثر یک رمان معمارانه است و در آن بیشتر دارم به سراغ واکاوی این مسئله می روم که چه اتفاقی برای شهر در حال رخ دادن است.

به نظرم در دنیا شهرهای بزرگ الگوهای توسعه متفاوتی دارند. از توسعه شهرهای بزرگ معمولا به عنوان عبرت بزرگ یا عبرت منفی یاد می کنند. مثلا در آمریکا شهری مانند لس آنجلس توسعه بزرگی داشته اما همه آن را شهر از دست رفته معرفی می کنند. همه شهردارهای آمریکا هم می دانند که نباید شهرشان مانند لس آنجلس شود. در ایران مساله برعکس است. شهری مثل تهران تا این اندازه که می بینیم بزرگ می شود، آلودگی هوا پیدا می کند و از طرف دیگر همه شهرهای دیگر کشور هم سعی دارند مثل تهران شوند. من برای تهران راه حلی ندارم اما می توانم فکر کنم که مشهد و شیراز و اصفهان نباید مثل تهران می شدند که شدند و می دانم که شهری مثل کاشان نباید قطعا تهران شود و در حال شدن است.

«رهش» هم چنین پرفروش ترین کتاب تألیفی در طرح عیدانه کتاب معرفی شد، بر اساس گزارش موسسه خانه کتاب، در این طرح 200 هزار نفر توانستند 562هزار و 868 نسخه کتاب به ارزش 12 میلیارد و 783میلیون و 349 هزار و 796 تومان خریداری کنند.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی