loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جدیدترین اثر آیت الله مصباح یزدی در نمایشگاه قرآن رونمایی شد

انتشارات مرتبط : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسندگان مرتبط : محمدتقی مصباح یزدی

دوشنبه 7 خرداد 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، کتاب «بدرود با بهار» جدیدترین اثر آیت الله مصباح یزدی با حضور آیت الله محمود رجبی قائم مقام “مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی خمینی(ره)، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن طیب حسینی مسئول بخش حوزوی نمایشگاه قرآن و حمیدرضا شیخ ویسی مدیر کمیته نهادهای مردمی و تشکل های صنفی نمایشگاه قرآن کریم در بخش حوزوی نمایشگاه رونمایی شد.

این اثر مجموعه سخنرانی های آیت الله مصباح یزدی در رمضان سال ۱۳۹۴ است که در خلال این مباحث ایشان به شرح ادعیه صحیفه سجادیه پرداخته اند و این سخنرانی ها توسط حجت الاسلام و المسلمین عباس گرائی جمع آوری و تدوین شده است.

آیتالله رجبی در آیین رونمایی از کتاب «بدرود با بهار» طی سخنانی اظهار کرد: آیت الله مصباح در این کتاب در عرصه های مختلف از جمله در شرح ادعیه و روایات اهل بیت نوآوری داشتند.

وی با بیان اینکه علامه رویکرد تحلیلی به ادعیه و روایات دارند که در آثار گذشته ما کم یافت می شود، گفت: روزآمدی از دیگر ویژگی های آثار علامه مصباح است و ایشان شرح ادعیه را با توجه به اقتضائات و نیاز های روز طرح می کنند.

قائم مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: یکی دیگر ازخصوصیات شرح ادعیه توسط ایشان جامعیت است و ایشان تنها به ادعیه به عنوان دعا نگاه نکرده و زوایای مختلف موجود در ادعیه را برجسته می کنند.

وی با بیان اینکه ادعیه ما دوره آموزش معارف دینی است و علامه مصباح به خوبی به این مسئله توجه کرده اند، گفت: ایشان وقتی دعا را شرح می دهند آن ویژگی دعا که انتقال فرهنگ دینی در جامعیت خود است را به مخاطبین منتقل می کند.

آیت الله رجبی در خصوص کتاب «بدرود با بهار» گفت: این کتاب در واقع یک اردوگاه آمادگی است که انسان بتواند در ماه رمضان و شب قدر که نقطه اوج ماه رمضان است خود را به درجه بالای کمال انسانی برساند.

حجت الاسلام گرائی تدوین کننده کتاب «بدرود با بهار» نیز در این مراسم گفت: امام سجاد(ع) به خاطر شرایط زمانه خود معارف را در قالب دعا عرضه کردند که حاصل آن صحیفه سجادیه است که چون دریایی بیکران می ماند وگرد اوری مروارید های آن کار هرکسی نیست.

وی با بیان اینکه کشف گنج هایی که در ادعیه اهل بیت(ع) است از عهده اندیشمندانی چون علامه مصباح یزدی بر می آید که بزرگان ما به عالم، عادل و با تقوا بودن ایشان شهادت دادند، ابراز داشت: کسانی که می خواهند با ادعیه اهل بیت ارتباط برقرار کنند شایسته است از این کتاب و دیگر اثرات این دانشمند بزرگ استفاده کنند.

حجت الاسلام گرائی افزود: از مواردی که آیت الله مصباح تلاش کردند گنج های صحیفه سجادیه را به ما معرفی کنند کتاب «بدرود با بهار» است که در قالب جلسات اخلاقشان آن ها را بیان نمودند که تألیف و در قالب کتاب منتشر شد.

وی گفت: یکی از ویژگیهای استاد مصباح یزدی این است که به تبع استاد، خود علامه طباطبائی دغدغه شناسائی نیازها و برطرف کردن دغدغه های جامعه را داشته اند و امروز به جوانان توصیه دارند در انتخاب رشته تحصیلی و شغلی خود به نیاز های کشور و جامعه توجه داشته باشند.

تدوینکننده کتاب «بدرود با بهار»، مطرح کرد: از دغدغه های آیت الله مصباح این بوده است تا نیاز های فکری جوانان ما را اصلاح کنند.

وی گفت: علامه مصباح سعی کردند صفات الهی را که امام سجاد(ع) در دعای ماه رمضان بیان کردند را توضیح دهند و به مسائل اعتقادی بپردازند و شبهاتی را بیان نمایند.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط