فراخوانی فراخوانی ...

«عزیز کرده» در خبر گزاری تسنیم رونمایی شد

کتاب «عزیزکرده» زندگی نامه مستند سردار شهید حاج حسن تاجوک به قلم مرضیه نظرلو در خبرگزاری تسنیم رونمایی شد.

دوشنبه 4 تیر 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، نشست رونمایی از کتاب «عزیزکرده» زندگی نامه مستند سردار شهید حاج حسن تاجوک نوشته مرضیه نظرلو با حضور سردار شیخی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان تهران، امیر حمیدرضا گرامی رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، سردار کیانی فرمانده لشگر 32 انصار الحسین(ع)، حمید حسام، کیومرث هاشمی، گلعلی بابایی و جمعی از خانواده های شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم امیر گرامی رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع دست اندرکاران راهیان نور گفت: رهبر انقلاب بیانات متعددی را در جلسه اسفند ماه با مجموعه راهیان نور داشتند که نکته مهم آن درباره کتاب و نوشتار بود.

وی ادامه داد: سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس یکی از سازمان های عملیاتی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است که مأموریت حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس را به عهده دارد.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بیان کرد: در سالی که گذشت بالغ بر هزار کتاب دفاع مقدس با کمک دفاتر سراسر کشور چاپ کردیم. آخرین آمار ما در این حوزه نزدیک به 19 هزار کتاب در حوزه دفاع مقدس است که نیاز به کار بیشتری داریم.

امیر گرامی افزود: در حوزه کتاب های گویا و کتاب های دفاع مقدس به خط بریل در دستور کار قرار گرفته است. در حوزه کودک و نوجوان نیز یک هدف گذاری اساسی کرده ایم تا جوانان با نسل دفاع مقدس ارتباط بیشتری پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز با جمع آوری نزدیک به سه هزار کتاب دفاع مقدس از آثار منتشرشده سال 95 و 96 جایزه کتاب سال دفاع مقدس را برگزار خواهیم کرد.

«محمدصادق تاجوک» فرزند شهید حاج حسن تاجوک در ادامه این مراسم گفت: ما در سال 92 کلید نگارش کتاب را زدیم اما با مشکلاتی روبه رو شدیم. کار کتاب خیلی زمان بر بود و بدون عنایت اهل بیت(ع) فعالیت پیش نمی رفت.

وی گفت: حمید حسام در اولین دیدار برای نوشتن این کتاب ما را به همدان و خدمت شهید حسین همدانی بردند که ایشان از نوشتن این کتاب خیلی خوشحال شدند و گفتند که هر کمکی لازم باشد انجام خواهند داد. آرزوی ما بود که یک قدم در راه شهدا برداریم و این کتاب یک قدم کوچک در این راستا بود.

تاجوک افزود: ما قصد داشتیم یک کتاب درباره کل شهدای ملایر بنویسیم؛ اما چون حجم مطالب زیاد شد توانستیم از این شهدا فقط اسمی به میان آوریم. امیدواریم نمره قبولی را از شهدا گرفته باشیم.

سردار «مهدی کیانی» فرمانده لشکر 32 انصار الحسین در ادامه این مراسم گفت: گردوغبار هر جنگی فرو بنشیند همه متوجه می شوند جنگ خسارات زیاد مادی و معنوی داشته؛ اما تنها موضوعی که این خسارات را هموار کند این است که جنگ دفاعی باشد.

وی گفت: به دلیل اینکه من قبل از حمله عراق، درگیر جنگ بودم این را عرض می کنم ما هرگز متجاوز نبودیم و جنگ بر ما تحمیل شد و متجاوز اصلی رژیم بعث عراق بود به همین دلیل جنگ برای ما دفاع مقدس شد. خانواده های شهدا تردید نکنند که آدم هایی که در جنگ بودند و به خصوص شهیدان کسانی بودند که متدین و میهن پرست ترین آدم های روزگار بودند.

فرمانده لشکر 32 انصار الحسین تصریح کرد: شهید تاجوک با چشم باز و تحلیل روشن وارد دفاع مقدس شد. ما در شرایط جنگ رشد جهشی کردیم، جنگ یکی از صحنه های سهمگین و سترگ انقلاب بود؛ چرا که دشمن به خاطر اصل انقلاب به ما حمله ور شد. ما همگی یک دهه نسبت به سن مان رشد جهشی داشتیم که شهید تاجوک یک نمونه از آن بود، ایشان شخصیتی عاقل و فهیم داشت.

فرمانده لشکر 32 انصار الحسین عنوان کرد: جنگ تمام شده و شهید تاجوک ها رفتند و مقدس بودن جنگ نیز به خاطر دفاع مان است؛ اما امروز باید از سرمایه جنگ قرن ها استفاده کنیم. اگر جوانان امروز گرم کننده محفل شهدا نیستند علت و مشکل ما هستیم وگرنه این جوانان همان تاجوک های گذشته هستند.

سردار کیانی بیان کرد: هیچ مقطعی را نباید مانند دفاع مقدس بدانیم و نباید هیچ مقطعی را با دفاع مقدس مقایسه کنیم چراکه رزمندگان و بسیجیان ما در آن مقطع هیچ چیزی را به خاطر ایثارگری هایشان مطالبه نمی کردند.

«مرضیه نظرلو» نویسنده کتاب «عزیزکرده» در پایان این مراسم با طرح این سؤال که چرا تاکنون هیچ کاری برای شهید تاجوک صورت نگرفته است، گفت: ننوشته شدن کتابی درباره شهید تاجوک نشان دهنده کم کاری های صورت گرفته درباره دفاع مقدس است.

وی گفت: نوشتن کتاب «عزیزکرده» به همت فرزند شهید تاجوک صورت گرفت و فقط لطف خدا باعث شد این کتاب را که یک روایت از بچه های گردان مسلم بن عقیل است بنویسم. این کتاب پر از فرازهایی از شهدای گمنام شهر ملایر است که کمتر نامی از آن ها وجود دارد.

این نویسنده بیان کرد: من تلاش کردم حسن تاجوک را همان طور ساده و مهربان که برای همه نیروهایش دغدغه دارد به مخاطب معرفی کنم. این کتاب شامل 12 فصل است که پیشنهاد می کنم خواننده کتاب را پیوسته بخواند تا بتواند ارتباط خوبی با آن برقرار کند.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط