loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

«درنا در باران» رمانی درباره جرایم زنانه

انتشارات مرتبط : نشر داستان

«درنا در باران» نوشته سرهنگ اندرزچمنی رمانی است با شخصیت های زنان که درباره جریام زنانه نوشته شده است و هشداری است به زنان و مادران ایرانی برای دورماندن از دام های مجرمان.

یکشنبه 17 تیر 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، «درنا در باران» پنجمین اثر حمید اندرزچمنی است که در قالب فیلمنامه منتشر شده است و به با نگاهی تخصصی به جرایم زنان در جامعه پرداخته است ، نکته قابل توجه در مورد این کتاب این است که تمام شخصیت های کتاب زن هستند؛ حتی پلیس و کارآگاه داستان.

اندرز چمنی با توجه به شغل تخصصی و تجربیاتش در حوزه کاری، در این کتاب علاوه بر پرداختن به قصه ای جنایی و تهدید هایی که در جامعه برای زنان وجود دارد، با بکارگیری شخصیت های زن در نقش زنان پلیس، به نوعی سعی دارد، ضرورت جایگاه پلیس زن در جامعه را مطرح کند. تمامی حوادث و اتفاقات، شخصیت ها، قربانیان، مجرمین، پلیس ها و... در این کتاب زن و دختر هستند. کتابی کاملاً زنانه و دخترانه. شاید اولین کتابی باشد که ردپای هیچ مردی بدلیل نیاز و منطق دراماتیک کار و رویکرد آینده نگری برای حل یک خلاء اجتماعی در آن وجود ندارد و کاملا زنانه نوشته شده است.

نویسنده کتاب خود درباره این کتاب می گوید:29 سال سابقه خدمت در پلیس دارم. سالهاست دغدغه ام خدمت بی منت است و بس؛ همراه با بعضی از همکاران سخت کوشم در خیابان و کوچه .... کتاب "درنا در باران "درباره دردی است که در سایه غفلت ها، اعتماد های نابجا، دوستان ناباب، حسادت ها، وسوسه های شیطانی و...نوشته م و در نشر داستان منتشر شده است. همه تلاش من و ناشرم بر این اساس استوار است که شما مادران و دختران عزیز وطنم با بالا بردن ضریب هوشیاری و آگاهی خود از دام ها و ترفند های مجرمین، این مارهای خوش خط و خالی است که خیلی دور و خیلی نزدیک در کنار ما، با ما و پیرامون ما جلوه گری و طنازی می کنند دور باشید.

این کتاب فریاد بلند مادرانیست بر قله های سکوت تا در دفاع از دختران جوان خود که قربانی شده اند و در سایه غفلت های کوچک و احساسی و احسانی، حادثه ای جانسوز را برای خود و خانواده هایشان رقم می زنند.

این کتاب فریاد بلند مادران و دختران وطنم است که می خواهند بگویند:

مسئولان وطنم ایران !

ما به عنوان زنان و دختران قربانی احتمالی جرائم خشن، زورگیری جنسی، تعرضات و بی حرمتی ها، باید کجا روزه های سکوتمان را افطار کنیم؟ اگر خدای ناکرده روزی روزگاری ما قربانی امیال پست و پلید بد ترین موجودات بیمار به کمین نشسته در کوچه و پس کوچه ها شویم، چگونه می توانیم زوایای فجیع حادثه را با یک افسر جنس مخالف مرد درد و دل کنیم، چگونه؟

آیا هیچ متوجه هستید چه پرشمارند دختران و زنان قربانی اینگونه حوادث، بخاطر همین خلاء های سازمانی و خدماتی سالهاست در سکوت و پنهان کاری کشنده بسر می برند ؟

آیا وقت آن نرسیده که مسئولین وطنم فضائی را ایجاد کنند تا در شرایط وقوع چنین جرائمی، ما مادران و دختران جوان بتوانیم زوایای مختلف عمق فاجعه و حادثه تلخ را به پلیسی از جنس خودمان، یعنی پلیس زن متخصص در این امور دردل کنیم؟

در یک کلام در کتاب "درنا در باران" زنان و دختران ما خواستار پلیس زن متخصص برای بررسی مشکلات واقدامات پلیسی درحوادث زنان و دختران جامعه هستند؛ پلیس هایی کاملاً زنانه از دخترهای فارغ التحصیل دانشگاه و دانشکده های پلیسی کشور، برای بررسی همه جرائم و اتفاقات مرتبط با زنان و دختران جامعه.

این نگاه با مجموعه اتفاقات دراماتیکی که در کتاب" درنا در باران "بوقوع پیوسته و توسط نویسنده ای پلیس به تحریر آمده است، همه انتظار و مطالبه زنان و دختران قربانی احتمالی حوادث تلخ و ناگواریست که ممکن است پیش رویشان قرار گیرد.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط