بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • کتاب «تا بهشت» منتشر شد

کتاب «تا بهشت» منتشر شد

کتاب «تا بهشت»؛ خاطرات شفاهی انقلاب اسلامی در منطقه رودبار دامغان به کوشش محمدمهدی عبدالله زاده منتشر شد.

دوشنبه 12 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «تا بهشت» مجموعه ای از خاطرات شفاهی انقلاب اسلامی در منطقه رودبار دامغان، اولین کوشش رسمی حوزه هنریدرباره جمع آوری تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی شهرستان دامغان از استان سمنان است.

حجت الاسلام سید جلیل قدمی، حجت الاسلام علی اکبر فانی، علیمراد سفیدیان، حجت الاسلام غلامعلی سفیدیان، عبدالله جلالی، نعمت الله جمال باشی، حسینعلی سفیدیان، سیدیحیی هاشمی نژاد، سیدمحمد شعنی، حجت الاسلام سیدمحسن دیباجی، عقیل قریب بلوک، نصرالله گیلان، سید سلیمان شنائی، سیدنورالله شنائی، رحیم نوروزی، زین العابدین آقابابائیان، قاسم بینائیان، عباسعلی بینائیان، رجب بینائیان، ابوالقاسم حدادی، عطاالله رضائی، حسین حاجی پروانه، مرتضی ملک آستانه، عباس رضایی، محمد رضایی، زهرا صالحین وعلی ابوطالبی افراد مبارزی هستند که خاطراتشان در این مجموعه گردآوری شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است:«کمی که جلوتر رفتیم و به مقابل آسیاب قدیمی رسیدیم، همچنان من در صف جلو بودم که صدای شلیک گلوله بلند شد؛ تا آن زمان صدای شلیک گلوله را نشنیده بودم. من نگاه کردم، دیدیم محمدرضا غریب بلوک که در کنار من بود به زمین افتاد. خودم را کنار دیوار کشیدم. دو نفر از بالای پشت بام تیراندازی می کردند. یکی از آن کلت در دست داشت و دیگری تفنگ دولول. مردم متفرق شدند ولی هنوز از روی پسشت بام صدای تیراندازی می آمد. برادران قدرت الله جلالی، سیدعلی مطهری و محمدضا گیلان برای متوقف کردن تیراندازی از در پشت خانه آنها وارد راه پله شدند تا بالای بام رفتند که خلع سلاح شان کنند. کمی که گذشت آنها قدرت الله جلالی را از پشت مورد اصابت قرار دادند و او از پله ها پایین افتاد.»

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی