بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • نقد و بررسی کتاب «گیلداد» در حوزه هنری

نقد و بررسی کتاب «گیلداد» در حوزه هنری

رمان «گیلداد» اثر حسن قلی پور با حضور راضیه تجار، کامران پارسی نژاد در حوزه هنری نقد و بررسی می شود.

سه‌شنبه 6 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبریسوره مهر، نشست نقد و بررسی رمان «گیلداد» نوشته حسن قلی پور (سدید) روز دوشنبه ۲۹ مردادماه در حوزه هنری برگزار می شود.

در این برنامه نویسندگان و منتقدان ادبی همچون کامران پارسی نژاد و راضیه تجار و نویسنده رمان «گیلداد» حضور خواهند داشت و به بررسی این اثر می پردازند.

علاقه مندان برای حضور در تازه ترین جلسه نقد رمان «آئینه بندان» می توانند از ساعت ساعت ۱۵ و ۳۰ در روز یاد شده به سالن امیرحسین فردی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ مراجعه کنند.

گفتنی است، رمان «گیلداد» نوشته حسن قلی پور به ماجرای قیام میرزاکوچک خان جنگلی می پردازد. این اثر در ۲۵۰۰ نسخه و ۴۸۲ صفحه توسط انتشارات سوره مهر وارد بازار کتاب شده است.

در بخشی از اینکتاب آمده است:«لحظات در سکوت می گذشت. جز شیهه اسب گودرزخان صدایی شنیده نمی شد. او بالاخره افسار اسب را رها کرد و با لحن خشن و طلبکارانه اش رو به کدخدا پرسید: منزل نبودی کدخدا؟ کسی هم نبود که جوابم را بدهد؟ مگر پیغام نفرستادم که منتظرم بمانی؟ مجلس نطلبیدة این یاغی از حرف خان زاده برایت مهم تر بود؟» کدخدا آرام آرام از پلکان بقعه پایین رفت و به گودرزخان نزدیک شد.

از چند قدمی بوی تند مشروب در سرش پیچید.

افسار اسب گودرزخان را گرفت و با لبان متبسم جواب داد: ببخشید ارباب زاده! خیال بی ادبی نداشتم. می دانید که امروز مراسم ختم میرزا عبدالعلی مرحوم است. هر چه باشد، هم ولایتی ماست. نان و نمک هم را خورده ایم. روز سیّم و شب هفتش که دستور ارباب را بالای چشممان گذاشتیم و مجلس نگرفتیم. امروز می افتاد اربعین. می دانید که گیلداد تنها یادگار آن خدابیامرز است. از راه دور رسیده که ختم پدر مرحومش را بگیرد و برود. خوب نبود تنهایش می گذاشتیم.»

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی