بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • رمان غفارزادگان برای نوجوانان در«سنگ اندازان غار کبود»

رمان غفارزادگان برای نوجوانان در«سنگ اندازان غار کبود»

رمان«سنگ اندازان غار کبود» نوشته ی «داوود غفارزادگان» به گروه سنی نوجوان معرفی می شود.

شنبه 10 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل ازپایگاه خبری سوره مهر،«سنگ اندازان غار کبود» که چاپ هفتم آن در سال 91 منتشر شده ، یک رمان روستایی است که اتفاقات آن در سال های 1356 و 1357 می گذرند. همه ی داستان هم در 24 ساعت اتفاق می افتد و درباره ی دوران سربازگیری و اتفاق هایی است که برای دو نوجوان می افتند.

غفارزادگان که خود مدتی در یک روستا معلم بوده، در نگارش این داستان از تجربه های شخصی اش در این زمینه استفاده کرده است.

او این کتاب را نخستین بار در سال 1373 نوشت اما در سال 1380 آن را مورد بازنگری قرار داد.

رمان «سنگ اندازان غار کبود» که از مجموعه کتاب های طلایی انتشارات سوره ی مهر محسوب می شود، تا کنون موفقیت هایی مانند دیپلم افتخار ششمین جشنواره ی کتاب نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب برگزیده ی سروش نوجوان و کتاب برگزیده ی جشنواره شهید غنی پور را کسب کرده است.

داوود غفارزادگان برای نگارش این کتاب، به عنوان نویسنده ی برگزیده ی جشنواره ی بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک ونوجوان انتخاب شد.

در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است: قیل و قال زن ها مثل قُدقُد مرغهای هراسان رفته بود آسمان. توی کولاک چارقد هایشان را کشیده بودند زیر چشم ها و حرف می زدند. آمده بودند کنار تریلی، گردن می کشیدند و رضا را می دیدند که خاموش دراز کشیده لای لحاف خون آلود، و سینه اش تند و تند بالا پایین می رود. نور تند چراغهای تراکتور کوچه را پرکرده بود و برف، چپ و راست می کوبید. صفحه ۱۰۹

گفتنی است، این کتاب در 224 صفحه، قطع وزیری کوتاه و در تیراژ 2 هزار و 500 نسخه توسط انتشارات سوره مهر به چاپ هفتم رسیده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی