بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • بوی باروت سوخته

بوی باروت سوخته

مجموعه داستان «بوی باروت سوخته» به کوشش سلمان کریمی از سوی سوره مهر روانه بازار نشر شد.

چهارشنبه 14 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبریسوره مهر، این مجموعه آثار برگزیده تعدادی از نویسندگان زنجان است که به همت حوزه هنری این استان تهیه شده است.

داستان های پایت را بردار! و من مصطفی را نکشته ام نوشته پریا دوستی!، بوی باروت سوخته نوشته محمود مرادی، انتهای خیابان فروردین کوچه بهار نوشته سیده زهره میرعیسی خانی، از شیار مگسک کلاشینکوف و فرار از دره عسکران نوشته سلمان کریمی، جاوید نوشته محمدعلی خامه پرست، تپّه های غربی نوشته سیدمهدی قلمی، آن روز بارانی لعنتی نوشته و چهار پایه نوشته مریم بیات تبار و اتوبوس نوشته رعنا بیگدلی در این مجموعه داستان گنجانده شده اند.

در داستان انتهای خیابان فروردین کوچه بهار آمده است: «به پلاک کوچه که حالا سوراخ سوراخ شده بود، خیره ماندم و همان جا خودم را دیدم که با بهار از پیچ کوچه آرام می خزیم تو و دست هر کداممان یک سمبوسه است.

بیشتر اوقات بعد از مدرسه می دویدم سمت مدرسه آن ها. همین طور که خودم را توی کوچه قایم می کردم تا کسی نبیندم، سرک می کشیدم تا پیدایش شود. بعد هردو از توی بازار ماهی فروش ها می انداختیم و می رفتیم سمت خانه.

ماهی های دهان باز با چشم های گشاد به هر دوتامان خیره نگاه می کردند. هر کدام از ماهی فروش ها تقلا می کردند تا ماهی ها را به قیمت بهتری بفروشند. هنوز به کوچه نرسیده بودم که از انتهای بازار بوی زُهم ماهی آمد.

تنها چند ثانیه از همه چیز غافل شده بودم که سگ شیرجه رفته بود رویم و کم مانده بود نفله ام کند. با لگد پرتش کرده بودم گوشه ای و خودم را به زور کشیده بودم بالا.»

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی