بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • «پوتین قرمزها» در بوته نقد

«پوتین قرمزها» در بوته نقد

جلسه نقد و بررسی کتاب «پوتین قرمزها» خاطرات مرتضی بشیری بازجو و مدیر مسئول جنگ روانی قرارگاه خاتم الانبیا با حضور سیدصادق رضایی و ساسان ناطق در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود.

پنجشنبه 15 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، در این مراسم که ساعت 10 صبح روز سه شنبه 20 شهریورماه در سالن فرماندهان باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود، سید صادق رضایی، رییس حوزه هنری کودک و نوجوان و ساسان ناطق، خاطره نگار و مدیر کارگاه قصه و رمان مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری به نقد و بررسی کتاب پوتین قرمزها می پردازند.

کتاب «پوتین قرمزها» نوشته فاطمه بهبودی به خاطرات مرتضی بشیری، بازجو و مدیرمسئول جنگ روانی قرارگاه خاتم الانبیا می پردازد.

این اثر در 36 فصل به انضمام عکس ها و اسناد تدوین شده است. بهبودی در این خاطرات ابتدا مخاطب را با اهمیت خاطرات راوی آشنا می کند. او در فصل های نخست، بخشی از بازجویی های انجام شده را ثبت می کند و پس از آن، به زندگی فردی راوی و چگونگی ورود او به جبهه و نقش او در جنگ تحمیلی می پردازد.

از جذابیت های خاطرات بشیری، روایت جلسات بازجویی از نیروهای عراقی است که گاه در خلال این خاطرات، مطالب خواندنی از اتفاقات تاریخی نقل می شود که فجایع رخ داده در جنگ تحمیلی را بیشتر نمایان می کند.

از جمله این موارد، بخشی است که به بازجویی از محمدرضا جعفر عباس الجشعمی، سرهنگ دوم نیروی مخصوص، فرمانده تیپ کماندویی سپاه هفتم و حضور او در ام الرصاص اختصاص دارد.

گفتنی است مراسم نقد و بررسی کتاب «پوتین قرمزها» در سالن فرماندهان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس واقع در اتوبان شهید حقانی برگزار می شود.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی