بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • شرحی بر مثنوی «عمان سامانی» به قلم حجت الاسلام کرمی منتشر شد

شرحی بر مثنوی «عمان سامانی» به قلم حجت الاسلام کرمی منتشر شد

کتاب «عرفان و عاشورا» اثر حجت الاسلام حسن کرمی تهرانی از اساتید حوزه علمیه و دانشگاه، شرحی عرفانی و توحیدی بر مثنوی عرشی عاشورایی «گنجینه اسرار» عمان سامانی عارف ولایی دوره قاجار راهی بازار نشر شد.

چهارشنبه 21 شهریور 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «عرفان و عاشورا» اثر حجت الاسلام حسن کرمی تهرانی از اساتید حوزه علمیه و دانشگاه، شرحی عرفانی و توحیدی بر مثنوی عرشی عاشورایی «گنجینه اسرار» عمان سامانی عارف ولایی دوره قاجار راهی بازار نشر شد.

این کتاب تحلیلی عرفانی از قیام سید و سالار شهیدان است. در این کتاب با استناد به منابع متقن و معتبر روایی و تاریخی و نیز کلمات سید و سالار شهیدان، اهداف عرفانی قیام عاشورا تبیین شده است.

مراحل سیر و سلوک هر یک از شهدای کربلا و نیز مقامات و جایگاه ایشان به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است.

در این کتاب، شأن و جایگاه امامت و مقامات عرفانی امام به تفصیل بیان شده است.

جلوه ­ های باشکوه عرفان نظیر شوق لقاء الله و تسلیم به قضای الهی و دل کندن از مظاهر دنیا، توبه و انابه، شهادت و فنای فی ­الله با روایات و آیات تبیین شده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی