بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • خاطرات رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس منتشر شد

خاطرات رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس منتشر شد

کتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» تازه ترین اثر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به قلم محمدسرور رجایی، نویسنده و شاعر افغانستانی منتشر شد.

شنبه 14 مهر 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، کتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» تازه ترین اثر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به قلم محمدسرور رجایی، نویسنده و شاعر افغانستانی منتشر شد.

«از دشت لیلی تا جزیره مجنون» در 528 صفحه و با ارائه مستندات تصویری، خاطرات رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس را روایت می کند و به گفته نویسنده آن، تحقیق و پژوهش آن، 10 سال طول کشیده است.

محمدسرور رجایی، پیش از این، کتاب «در آغوش قلب ها» را درباره اشعار و خاطرات مردم افغانستان درباره امام خمینی «ره» منتشر کرده بود اما کتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» را می توان اولین اثر پژوهشی جدی درباره حضور رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس دانست که براساس آمار منتشر شده، بیش از دو هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد ه اند.

در پشت جلد این کتاب آمده است: «برای همدلی های بیشتر ملت های ما، ضروری است که بدانیم مجاهدان افغانستانی چگونه از ولایات مرکزی و شمالی افغانستان، از دشت لیلی جوزجان عبور کرده و در مسیر یافتن عشق، دوکوهه اندیمشک را هم پشت سر گذاشته اند تا به جزیره مجنون برسند. چگونه بهسود ولایت میدان افغانستان را رها کرده و به جبهه های نبرد ایران در نوسود رسیده اند.»

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی