بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • تجدید چاپ کتاب «رسول مولتان»

تجدید چاپ کتاب «رسول مولتان»

کتاب «رسول مولتان» روایتی از زندگی سردار فرهنگی، شهید سید محمد علی رحیمی به روایت همسرش (مریم قاسمی) و به قلم زینب عرفانیان به چاپ چهارم رسید.

سه‌شنبه 6 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبریسوره مهر، این کتاب روایت شهیدی است که عمر خود را در هند، پاکستان، آفریقا و افغانستان صرف ترویج ارزش های انقلاب اسلامی و تشیع راستین کرد و با منش و گفتار خود بر وحدت و نزدیکی میان همه مذاهب اسلام تاکید و با تبلیغ زبان فارسی سعی بر توسعه عمق استراتژیک انقلاب اسلامی داشت. «رسول مولتان»، روایت زندگی شهید سید محمد علی رحیمی، رایزن فرهنگی ایران در کشور هند و شهر مولتان پاکستان است. در این کتاب، تمام داستان زندگی شهید، از زاویه دید همسر شهید روایت شده است.

این کتاب به لحاظ برخورد فرهنگی شهید با جریانات تکفیری و روایت روزهایی که شهید رحیمی در غربت، زیر تیغ وهابیت گذراند و میدان را خالی نکرد و متن آن این روزها با توجه به تحولات منطقه تازگی و جذابیت بالایی دارد. به ویژه اینکه متن آن روایت کننده فعالیتهایی است که در نهایت به شهادت این سردار بزرگ فرهنگی انقلاب اسلامی توسط نیروهای تکفیری در پاکستان انجامید.

وجه ویژه نویسنده در توصیف های جزئی از محیط خانه و کارهای خانه، رتق و فتق کارهای فرزندان، رسیدگی به درس و تربیت ایشان در شرایط دشوار غربت دهه شصت و نیمه اول هفتاد، شرح دقیق حالات روحی و تاثیر و تأثرها در رفتارهای راوی در محیط زندگی جدید غربت، رسول مولتان را در ذهن و باور مخاطب باور پذیر و خواستنی ساخته است.

داستان زندگی شهید، به صورت خطی و از زاویه اول شخص روایت می شود، اما در کتاب، روایت ممتد و طولانی راوی از وقایع زندگی، به نوعی به پرگویی ملال آور می انجامد. از این جهت نویسنده از تمهیدات عناصر داستانی، مانند صحنه، نیم صحنه، گفتگوها، فضاسازی، تعلیق غافل مانده است و فواید به شدت تاثیر گذار آن در نگارش اثر را مورد نظر قرار نداده است.

گزیده ای کتاب را در ادامه خواهید خواند : به همکاران دیگر هم تذکر می دادم که همسرانتان را به تحصیل تشویق کنید. به نظرم، انقلاب به نیروهای متخصص مذهبی احتیاج داشت. مذهبی ها نباید این قدر غرق کار شوند که از درس بمانند. برایشان استدلال می آوردم که فردا همین نیروهای غیرمذهبی زودتر از همه تحصیلاتشان کامل می شود و برمی گردند ایران و در رأس امور قرار می گیرند. آن وقت افرادی که دلسوز انقلاب اند، جایگاهی ندارند و باید در انزوا به سر ببرند. به این مسئله به چشم یک آفت بزرگ برای انقلاب، نگاه می کردم.

لازم به ذکر است چاپ اول کتاب «رسول مولتان» در سال 1394 منتشر شد و چاپ چهارم آن با تیراژ 2500 نسخه و در 216 صفحه به تازگی منتشر شده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی