بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • ترجمه فارسی «وحشت» در ایران منتشر شد

ترجمه فارسی «وحشت» در ایران منتشر شد

انتشارات مهراندیش کتاب «وحشت، ترامپ در کاخ سفید» را با ترجمه علی سلامی روانه بازار کتاب کرد.

جمعه 16 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «وحشت، ترامپ در کاخ سفید» نگاهی ترسناک به داخل کاخ سفید ترامپ می اندازد. و شرحی واقع بینانه و مستند از دولت ترامپ ارائه می دهد و برای نخستین بار واقعیت هایی را بیان می کند که تاکنون در هیچ کجا مطرح نشده است. واقعیت هایی از نوع اندیشه دونالد ترامپ، طرح ها و ایده ها، اهداف و مواردی از قبیل ترور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، است. این کتاب که به گفته منتقدان همچون بختکی بر کاخ سفید ترامپ سایه افکنده، براساس صدها ساعت مصاحبه و همچنین پرونده ها و اسناد دولتی و خصوصی فراوان نوشته شده است.

سایمون اند شوستر، ناشر کتاب، اعلام کرده است که در اولین هفته انتشار کتاب بیش از یک میلیون و 100 هزار نسخه از آن به فروش رفته است.

درباره نویسنده

باب وودوارد(26 مارس 1943) نویسنده و خبرنگار برجسته آمریکایی است که به خاطر تهیه گزارش رسوایی واترگیت با همکاری کارل برنستین شهرت دارد. این رسوایی ها به تحقیقات متعدد از سوی دولت و در نهایت به استیضاح و استعفای رئیس جمهور، ریچارد نیکسون، منجر شد. اثر وودوارد و برنستین را «شاید بتوان بزرگترین گزارش در تاریخ» دانست. وودوارد از سال 1971 تاکنون برای روزنامه واشنگتن پست کار می کند. او 18 کتاب نوشته که 12 کتاب آن از پرفروش ترین کتاب های سیاسی بوده است. وودوارد برنده دو جایزه پولیتزر است؛ یک بار در سال 1973 برای پوشش رسوایی واترگیت با همکاری کارل برنستین و بار دوم در سال 2003 برای پوشش گزارش حملات 11 سپتامبر.

کتاب حاضر که توسط علی سلامی منتشر شده، به تازگی از سوی انتشارات مهراندیش روانه بازار نشر شده است. کتاب در 42 فصل تدوین شده است. در بخش هایی از این کتاب می خوانیم:

در اوایل سپتامبر 2017، در هشتمین ماه ریاست جمهوری ترامپ، گری کوهن، رئیس سابق گلدمن ساکس و مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهور در کاخ سفید، محتاطانه به سمت میز رزلوت در دفتر بیضی حرکت کرد.

کوهن با یک متر و نود و دو سانتی متر قد، با کله ای طاس و شخصیتی متکبر، و با اعتماد به نفس زیاد، مدت 27 سال در شرکت گلدمن کار کرده بود و میلیاردها دلار پول برای مشتریانش و صدها میلیون دلار برای خودش به جیب زده بود. کوهن این امتیاز را به خود داده بود که بدون هماهنگی وارد دفتر بیضی ترامپ شود و رئیس جمهور نیز این امتیاز را پذیرفته بود.

روی میز پیش نویس نامه ای یک صفحه ای از طرف رئیس جمهور قرار داشت که خطاب به رئیس جمهور کره جنوبی نوشته شده بود و در آن به پیمان تجارت آزاد بین آمریکا و کره جنوبی موسوم به کوروس پایان داده بود.

کوهن وحشت زده شد. ماه ها بود که ترامپ تهدید کرده بود از این پیمان خارج می شود؛ یعنی یکی از ارکان روابط اقتصادی، پیمانی نظامی و مهمتر از همه، مجموعه عملیات ها و قابلیت های اطلاعات فوق سری.

نشر مهراندیش «وحشت» را با قیمت 49 هزار و 500 تومان روانه بازار کتاب کرده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی