بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

۱۰ روز با رَه بر؛ «داستان سیستان» رضا امیرخانی بازخوانی شد

انتشارات مرتبط : قدیانی

نویسندگان مرتبط : رضا امیرخانی

یادداشت های رضا امیرخانی از سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۱ به استان سیستان و بلوچستان به چاپ بیست و هشتم رسید.

یکشنبه 13 آبان 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، مقام معظم رهبری، سوم تا یازدهم اسفند 1381 سفری مهم به سیستان و بلوچستان داشتند که امیرخانی در این سفر همراه ایشان بود و «داستان سیستان» حاصل یادداشت های شخصی این نویسنده درباره آنچه در این سفر اتفاق افتاده را در برمی گیرد.

«داستان سیستان» با متنی به جای مقدمه آغاز می شود که امیرخانی در آن به چگونگی فراهم شدن زمینه حضورش در این سفر اشاره دارد و در آن از پیش بینی و پیش فرض هایش از این سفر می نویسد. نویسنده یادداشت های شخصی اش از سفر را به بخش های روزانه تقسیم کرده و در پایان هر روز از سفر به آن پخش پایان می دهد.

«داستان سیستان» امیرخانی در حالی به چاپ بیست و هشتم رسیده که نثر ویژه و داستان گونه اثر، رسم و الخط خاص وی در جدا نویسی کلمات و تلاش برای ارائه نگاهی نو به سفرهای رهبر انقلاب، هنوز اثر را پس از گذشت 15 سال از انتشار آن جذاب می نماید.

مخاطب در «داستان سیستان» علاوه بر آگاهی از آنچه در سفر 9 روزه آیت الله خامنه ای به استان سیستان و بلوچستان می گذرد، در نمایی جدید گاه با طنز خاص نوشته های امیر خانی روبرو می شود.

امیرخانی در سفر مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان در اکثر دیدارهای ایشان با مردم عادی، دانشجویان، نخبگان، نیروهای نظام و سران قبایل حضور دارد و روایتی داستان گونه از دیدار رهبر انقلاب با اقشار مختلف به ویژه خانواده شهیدان ارائه می دهد.

نویسنده در این اثر خارج از آنچه رویکرد اصلی او در روایت از جزء جزء اتفاقات این سفر است، نگاهی انتقادی بر بخش های مدیریتی استان دارد و از چهارچوب های عادی سفرنامه نویسی خارج می شود.

انتشارات قدیانی ناشر داستان سیستان، چاپ بیست و هشتم این اثر را در 2200 نسخه با قیمت 20 هزار تومان روانه بازار نشر کرده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط