بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

زندگی پیامبر (ص) در رمان «آنک آن یتیم نظر کرده»

انتشارات مرتبط : سوره مهر

نویسندگان مرتبط : محمدرضا سرشار

رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر اسلام (ص)، در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه است.

جمعه 2 آذر 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبریسوره مهر، داستان این کتاب از اندکی پیش از تولد پیامبر اکرم (ص) آغاز شده و ماجرای زندگی آن حضرت را تا پایان هجرت عده ای از مسلمانان به حبشه در بر می گیرد. این کتاب از جایی آغاز می شود که پیامبر اکرم (ص) به دست زنی به نام حلیمه از قبیله بنی سعد بکر هوازن سپرده می شود تا کودکی خود را در آن قبیله و دور از آب و هوای نامطلوب مکه سپری سازد. کتاب با شرح برکت زندگی حلیمه و قبیله او ادامه می یابد. شرح چگونگی بازگشت کودک به مکه نیز پایان بخش این روایت از کودکی پیامبر(ص) است.

محمدرضا سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن این اثر گفته است: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر (ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است. دوم اینکه می دانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده ی نوجوانان این اثر نسبت به دین شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آن که زندگی پیامبر ما آنقدر دلنشین و پرکشش است که جدا از جنبه ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجر آخرتی نیز، در این کار بی تاثیر نبود.»

رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه (مربوط به بررسی کتاب های ده سال سال های 1374 تا 1384) اشاره کرد.

لازم به ذکر است «آنک آن یتیم نظر کرده» در سال 1392 در 630 صفحه منتشر شد و تا کنون به سه زبان زنده دنیا از قبیل انگلیسی، ترکی استانبولی، عربی و اردو نیز ترجمه شده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط