بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

دانشجویان علاقه مند به مهاجرت داستان «اپلای» را بخوانند

انتشارات مرتبط : عهد مانا

نویسندگان مرتبط : نرجس شکوریان فرد

«اپلای»، تازه ترین نوشته نرجس شکوریان فرد منتشر شد. این داستان، به مشکلات تحصیل در کشور و انگیزه های مهاجرت دانشجویان از ایران پرداخته است.

پنجشنبه 22 آذر 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، «اپلای»، تازه ترین نوشته نرجس شکوریان فرد منتشر شد.

بر اساس این گزارش، این داستان، به مشکلات تحصیل در کشور و انگیزه های مهاجرات دانشجویان از ایران پرداخته است. نویسنده تلاش کرده است با به تصویر کشیدن توان مندی های جامعه ایرانی برای کار و پیشرفت و نیز جاذبه های غرب برای تحصیل و کار، علت ماندن یا رفتن دانشجویان را توجیه کند.

میثم، شخصیت اول داستان، دانشجوی نخبه ایرانی است که از طرف دانشگاه های اروپایی دعوت به همکاری می شود. این در حالی ست که میثم در فرصت مطالعاتی توانمندی ها و امکانات اتریش را لمس کرده است، در این میان میثم درگیر ابراز علاقه های افراطی یکی از هم دانشگاهی هایش به نام سوسن می شود. چیزی که درگیرش کرده است و در نهایت...
در بخشی از کتاب درباره لحظه ورود میثم به اتریش می خوانیم:
هواپیمایم که در فرودگاه وین نشست، یک لحظه حس کردم فرصت هایم جمع شدند دورم و همه جا شد، پنجره ای که در یک دنیای متفاوت برایم باز شده است. پنجره ای که تمام زوایای شهر وین را نشان می داد. اولینش هم نظم زمان بود. برای امثال من که دوست داریم از هر ثانیه، یک برداشت داشته باشیم این منظم بودنِ همه چیز، یک دریچه بود به سمت پیشرفتی که آرزویمان بود. زیبایی خیابان ها و ساختمان ها و هستۀ سکوت مدارانۀ شهری که در وین جریان داشت چشم پر کن بود...
شکوریان فرد پیش از این با رمان «رنج مقدس»، توانسته بود در فهرست پرفروش ترین آثار داستانی دهه 90 قرار بگیرد.
انتشارات عهد مانا، اپلای را در 248 صفحه رقعی با قیمت 24هزار تومان راهی بازار نشر کرده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط