فراخوانی فراخوانی ...

وقتی تاریخ در یک کتاب آلزایمر می گیرد

محمدرضا یوسفی در یک داستان بلند که برای نوجوانان خلق کرده است، به روایت یک عشق در زمان ورود روس ها به ایران می پردازد.

یکشنبه 2 دی 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، نویسنده شناخته شده ادبیات کودک و نوجوان در اثر جدید خود «وقتی تاریخ آلزایمر می گیرد» با خلق چند روایت به بیان یک داستان تاریخی پرداخته است.

محمدرضا یوسفی در ۲۱ فصل که راویان آن متفاوت اند زندگی آذری هایی را نقل می کند که با ورود روسیه به ایران دست خوش تغییرات اقتصادی، عاطفی، امنیتی و... می شوند. این نویسنده با چاشنی عشق، داستانی تاریخی را برای مخاطبان ۱۴ سال به بالا جذاب کرده است.

در بخشی از کتاب «وقتی تاریخ آلزایمر می گیرد» می خوانیم: «قند و شکر روسی مزه ی دیگری داشت، آن را از کمینی که مجاهدها به سنگر روس ها در بالا رود زدند به دست آوردم. تفنگ و گلوله ها را مجاهدها برداشتند قند و شکر را به من دادند. برای دو روسی که در درگیری کشته شدند، گور کندیم و خاکشان کردیم، وگرنه طعمه ی گرگ ها می شدند. سنگرشان بالای کوه بود و از آنجا جاده را زیر نظر داشتند و هر کسی که رد می شد، به ‍پشت سرشان را پرت می دادند.»

این کتاب که همراه با متن ترانه های محلی آذری و ترجمه فارسی آن است در ۸۰ صفحه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

گفتنی است این اثر ۷هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد و شمارگان آن ۷هزار نسخه است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط