بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

مباحث امام شناسی آیت الله میرباقری در «ولایت الهیه» منتشر شد

انتشارات مرتبط : تمدن نوین اسلامی

نویسندگان مرتبط : سید محمدمهدی میرباقری

شنبه 15 دی 1397

کتاب «ولایت الهیه: جایگاه امام در نظام پرستش» از سلسله مباحث امام شناسی آیت ا لله سیدمحمدمهدی میرباقری از سوی نشر تمدن نوین اسلامی منتشر شد.

گفتارهای سیدمحمدمهدی میرباقری در این مجموعه، برچند محور کلی استوار است: 1. امام، طریق توحید و لقاء الهی؛ 2. امام، حقیقت دین و طریق معرفت و عبودیت؛ 3. امام، طریق سیر در وادی نور؛ 4. امام، باطن مناسک و مناسک، محجاری ولایت؛ 5. امام، طریق مقام حب و ولاء؛ 6. امام، مشکات نور و طریق هدایت؛ 7. قوای اولیاء الهی و شفاعت ایشان، مبدا توحید و تهذیب؛ 8. تبیین پرستش اجتماعی و تاریخی با تاکید بر مفهوم اقامه؛ 9. تبیین پرستش اجتماعی و تاریخی با تاکید بر عرصه های مسئولیت و نیاز به پرستش؛ 10. تبیین پرستش اجتماعی و تاریخی با تاکید بر حقیقی بودن جامعه؛ 11. تبیین پرستش تاریخی با تاکید بر آیات و روایات.

«آنچه ما به سوی آن دعوت شده ایم و خلاصه دعوت همه انبیاء الهی، کلمه توحید است و مابقی تفضیل توحید است. توحید در پرستش، در مقام تحقق، به معنی پذیرش ولایت الهیه است.
مجاری ولایت الهیه برای همه عوالم، ولایت خلفاء الهی است و نبی مکرم اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام مصداق اتم خلفاء الهی هستند، بنابراین طریق پرستش خدای متعال و طریق قرب به حضرت حق، سیر در درجات ولایت اولیاء الهی ست.»

کتاب «ولایت الهیه: جایگاه امام در نظام پرستش» در 11 گفتار و 492 صفحه و با شمارگان 1100 نسخه با قیمت 25 هزار تومان منتشر شده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط