بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

انتشار داستان هایی کوتاه از زندگی مبارز مجاهد «شهید مدرس»

انتشارات مرتبط : عهد مانا

نویسندگان مرتبط : سید سعید هاشمی

«چای خوش عطر پیرمرد»، داستان هایی کوتاه از زندگی مبارز مجاهد شهید سیدحسن مدرس است که به قلم سیدسعید هاشمی منتشر شده است.

یکشنبه 30 دی 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، «چای خوش عطر پیرمرد»، داستان هایی کوتاه از زندگی مبارز مجاهد شهید سیدحسن مدرس است که به قلم سید سعید هاشمی منتشر شده است.

مدرس، از جمله شخصیت هایی است که با وجود تاثیر بسیارش بر جریان های انقلابی پس از خود، آن چنان که باید، به آن پرداخته نشده است. مدرسی که هیچ گاه در مقابل ظلم سر خم نکرد و تا پای جان، به خاطر آرمان های خود ایستاد و ایستاده نیز به شهادت رسید.

در قسمتی از این کتاب، می خوانیم:

یکی از وکلا که کنار وثوق الدوله ایستاده بود، با فریاد به مدرّس گفت: «آقای مدرّس! شما به ملت خیانت می کنید. کجای این قرارداد به ضرر ملت بود. شما هیچی از سیاست سرتان نمی شود.»
مدرّس عصبانی شد سرپا ایستاد. عبایش روی صندلی افتاده بود: «بله آقا! من فقط یک آخوندم. هیچ وقت هم ادعا نکردم از سیاست سر درمی آورم.

من چیزی از سیاست نمی دانم، اما می دانم وقتی انگلیسی ها بخواهند استقلال ما را به رسمیت بشناسند، ما باید فاتحۀ خودمان را بخوانیم.»
انتشارات عهدمانا «چای خوش عطر پیرمرد» را در ۱۴۶ صفحه رقعی و با قیمت ۱۳ هزار تومان راهی بازار نشر کرده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط