بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

«شازده کوچولو» بازهم خواندنی شد

انتشارات مرتبط : قدیانی

نویسندگان مرتبط : مصطفی رحماندوست

کتاب «شازده کوچولو» اثر آنتوان دوسنت اگزوپری و ترجمه مصطفی رحماندوست در نوبت چاپ شانزدهم تجدید چاپ شد.

یکشنبه 28 بهمن 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «شازده کوچولو» اثر آنتوان دوسنت اگزوپری و ترجمه مصطفی رحماندوست در نوبت چاپ شانزدهم تجدید چاپ شد.

این کتاب به بیش از ۲۵۰ زبان و گویش ترجمه شده و با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه یکی از پر فروش ترین کتاب های تاریخ محسوب می شود. این کتاب به عنوان بهترین کتاب قرن ۲۰ در فرانسه انتخاب شده است.

سال ۱۹۳۵، هواپیمای سنت اگزوپری، که برای شکستن رکورد پرواز بین پاریس و سایگون تلاش می کرد، در صحرای بزرگ آفریقا دچار نقص فنی شد و به ناچار در همان جا فرود آمد. همین سانحه دستمایه الهام شازده کوچولو شد که در آن شخصیت قهرمان داستان، خلبانی بی نام، پس از فرود در بیابان با پسر کوچکی آشنا می شود. پسرک به خلبان می گوید از اخترکی دور دست می آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می گیرد برای اکتشاف اخترک های دیگر خانه را ترک کند. او هم چنین برای خلبان از گل سرخ محبوبش می گوید که دل در گرو عشق او دارد. خلبان و شازده چاهی را می یابند که آنها را از تشنگی نجات می دهد اما در نهایت شازده کوچولو...

کتاب «شازده کوچولو» جزو کتاب های برگزیده نخستین جشنواره کتاب برتر انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان سال ۱۳۸۵ است. مؤسسه انتشارات قدیانی این کتاب را در نوبت چاپ شانزدهم، تیراژ ۴۴۰۰ نسخه با قیمت ۱۲۰۰۰تومان در اختیار علاقه مندان قرار داد.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط