فراخوانی فراخوانی ...

شعرهایی برای بچه ها از «پیاز رنده رنده»

مجموعه شعر « پیاز رَنده رَنده» سرودهای منیره هاشمی برای گروه سنی خردسال است که به علاقه مندان کتاب معرفی می شود.

سه‌شنبه 7 اسفند 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، هاشمی درباره این اثر اظهار داشت: این مجموعه شامل 12 شعر برای گروه سنی خردسال است که سرودها نیز از مضامین تشکیل شده که برای بچه ها قابل درک هستند.

این شاعر کودک همچنین ادامه داد: من سالهاست مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستم لذا با روحیات بچه ها و حرف های روزمره آنان آشنا هستم ، حتی کتاب هایی که بچه ها و خانواده های آنان به امانت می برند نیز به من درباره شناخت روحیات بچه ها کمک می کند.

هاشمی همچنین درباره تفاوت گروه سنی خردسال و کودک اظهار داشت: تفاوت های زیادی بین این دو گروه سنی از لحاظ زبانی و تجربیاتی که می آموزند وجود دارد. درگروه سنی خردسال آهنگین بودن شعرها حایز اهمیت است در صورتی که گروه سنی کودک به سبب کسب تجربه مدرسه و آموختن خط دنیای پیرامون آنها تفاوت دارد.

این شاعر و نویسنده کودکان و نوجوانان درباره گروه های سنی الفبایی نیز خاطرنشان کرد: دنیای بچه ها عوض شده است این را می توان از تغییر کتاب های درسی کودکان ملاحظه کرد، این تغییر را حتی متولیان آموزشی احساس کرده اند. ما امروزه شاهد آن هستیم که بچه ها زودتر به گروه سنی نوجوان می رسند لذا باید تغییراتی در این گروه سنی الفبایی ایجاد شود.

در یکی از این سرودهای « پیاز رَنده رَنده» هاشمی اینگونه سروده است:

گربه رو نردبونه

به فکر آسمونه

دستاشو برده بالا

می خواد بپّره حالا

میو میو می خنده

می گه شده پرنده

کلاغه می گه: چه حرفا!

گربه و این قدر ادا؟

آهای دست وپاچلفتی

از اون بالا نیفتی

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط