بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • چاپ سیزدهم لبخند مسیح روانه بازار نشر شد

چاپ سیزدهم لبخند مسیح روانه بازار نشر شد

«لبخند مسیح» که به تازگی به چاپ سیزدهم رسیده، رمانی است به قلم سارا عرفانی که در آن به ارتباط مجازی دو دانشجوی مسیحی و مسلمان می پردازد.

دوشنبه 19 فروردین 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، موضوع کتاب «لبخند مسیح» درباره دختری به نام «نگار» است که در جامعه امروزی ایران زندگی می کند؛ او به کمک اینترنت و «ایمیل» به مرزهای ناآشنای جغرافیایی قدم می گذارد. در این سیر و سلوک که بیشتر جنبه عرفانی و معنوی دارد، نگار با شخصیتی به نام «نیکلاس» آشنا می شود که ساکن یکی از کشورهای غربی است. آنها بدون اینکه به طور مستقیم یکدیگر را ببینند، از طریق ایمیل با هم ارتباط پیدا می کنند.

نیکلاس پیرو دین مسیحیت بوده و سارا فردی مسلمان است که در ارتباطات نوشتاری بین آن دو جاذبه های دین اسلام از طریق افکار و عقاید نگار به ذهن جستجوگر نیکلاس سرایت می کند. روز به روز شیفتگی نیکلاس برای آشنایی بیشتر با دستورات و ویژگی های دین اسلام افزوده می شود. سرانجام نیکلاس با استقبال از یک پیشنهاد کاری به ایران سفر می کند و از نزدیک با نگار ملاقات می کند و به او پیشنهاد ازدواج می دهد. نگار ظاهرا با این پیشنهاد مخالفت می کند؛ چرا که احساس می کند این پیوند باعث از بین رفتن قداست آن رابطه عرفانی و معنوی می شود و...

در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است: گفتم: «ببخشید استاد، اگه یکی بخواد مسلمون بشه چطوری می تونیم کمکش کنیم؟»

گفت: بیشتر توضیح بدید. عینکش را از چشم برداشت و گذاشت روی میز.

لیلا گفت: «ببینید استاد، تقریباً دو سال پیش، نگار تو یه مجله خارجی یه مقاله تخصصی می خونه و برای نویسنده مقاله ایمیل می زنه خلاصه حالا اون به دلایلی می خواد مسلمون بشه و از نگار خواسته که بهش اطلاعات بده.»

به لیلا نگاه کردم و اخم کردم. استاد منتظر ماند تا من چیزی بگویم.

آرام گفتم: «اون فکر می کنه چون من تو این کشور زندگی می کنم می تونم بهش کمک کنم.»

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی