بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • حلقه سوم

حلقه سوم "انسان ۲۵۰ ساله" به نمایشگاه رسید/سیر مبارزات سیاسی ائمه(ع) در کلام رهبر انقلاب

چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، کتاب حلقۀ سوم از مجموعۀ «حلقات انسان 250 ساله» منتشر شد.


حلقۀ دوم انسان 250 ساله، کتابی آشنا برای علاقه مندان به آشنایی با سیرۀ ائمه علیهم السلام است. نمایشگاه کتاب 1398، یک خبر خوب برای مطالعه کنندگان و شیفتگان این کتاب دارد. و آن، چاپِ حلقۀ سوم از مجموعۀ حلقات انسان 250 ساله است.


انتشارات صهـبا، برای بهرۀ بیشتر مخاطبان خود، از میان قریب 700 سخنرانیِ حضرت آیت الله خامنه ای دربارۀ سیرۀ ائمه علیهم السلام، سه کتاب، برای سه دسته مخاطب، آماده و مجموعۀ این سه کتاب را «حلقات انسان 250 ساله» نام گذاری کرده است. حلقه هایی که حول محور سیرۀ مبارزاتی و سیاسی ائمه برای تشکیل حکومت اسلامی، همدیگر را تکمیل می کنند.


کتاب حلقۀ اول انسان 250 ساله، مناسب مخاطبان نوجوان و دانش آموزان عزیز است. در این کتاب مفهوم انسان 250 ساله به کمک مثال های متعددی که حضرت آقا بیان کرده اند، برای مخاطبان شرح داده شده.


کتاب حلقۀ دوم انسان 250 ساله، همان کتاب شناخته شده است که بیش از هشتاد چاپ از آن انجام شده؛ کتابی مناسب برای عموم مردم، به خصوص جوانان. این کتاب مروری کلی دارد بر وقایع مهم دوران امامت هر امام و تبیین استراتژی هر امام در جریانِ مبارزۀ سیاسی ائمه علیهم السلام.


و اما کتاب حلقۀ سوم انسان250 ساله، کتابی است برای محققان ارجمند و کسانی که علاقه مند آشنایی بیشتر و دقیق تر با زندگی ائمه علیهم السلام هستند. در این کتاب مباحثی که در حلقۀ دوم به اختصار و به طور گذرا به آنها اشاره شده است، مفصلاً شرح داده شده است. در تنظیم این کتاب از حدود 260 سخنرانیِ حضرت آیت الله خامنه ای در سال های مختلف، به خصوص سخنرانی های ایشان در دهۀ 50 شمسی استفاده شده است. در این کتاب استراتژی انسان250ساله در قالب چهار دوران جریان امامت، مورد بررسی قرار گرفته است. لذا کتاب دارای چهار فصل اصلی، و یک فصلِ مباحث مقدماتی است. انتهای کتاب سه ضمیمه دارد، پی نوشت ها، نمودار وقایع چهار دورۀ امامت و نقشه ها.


ازجمله ویژگی های مجموعۀ «حلقات انسان 250 ساله» این است که متن کتاب ها با هم اشتراک ندارند؛ بلکه مطالب هر کتاب، مکمل مباحث کتاب های دیگر است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی