بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • «آیت الله احمد جنتی» به روایت ۱۹۰ سند منتشر نشده، روانه بازار کتاب شد

«آیت الله احمد جنتی» به روایت ۱۹۰ سند منتشر نشده، روانه بازار کتاب شد

کتاب «آیت الله احمد جنتی به روایت اسناد» از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

شنبه 10 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از، به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «آیت الله احمد جنتی به روایت اسناد» از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

این اثر که دربردارنده بیش از۱۹۰ سند منتشر نشده درباره آیت الله جنتی است، در پنج فصل به انضمام یک پیوست از اسناد، به بررسی زندگی و مبارزات آیت الله احمد جنتی می پردازد.

فصل نخست، از تولد آیت الله جنتی در سال۱۳۰۵ تا شهریور۱۳۳۲ را شامل می شود. در این فصل، ضمن معرفی خانواده وی به رخدادهای مختلف تاریخی در این برهه همچون کشف حجاب، شهریور۱۳۲۰ و سقوط رضاخان و کودتای۲۸ مرداد۱۳۳۲ اشاره می شود.

در فصل دوم با عنوان «قدم در راه علم» درباره تحصیلات آیت الله جنتی صحبت می شود؛ فصل سوم نیز دربرگیرنده مطالبی در رابطه با مدرسه حقانی، ضرورت و اهداف احداث این مدرسه و حضور آیت الله جنتی در مدرسه حقانی است. فصل چهارم نیز به معرفی خانواده و فرزندان اختصاص دارد.

فصل پنجم که یکی از مهم ترین فصول کتاب است، به مبارزات آیت الله جنتی از آغازین روزهای نهضت اسلامی تا سقوط رژیم پهلوی و مجاهدت های وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اختصاص دارد. فرازهایی چون قیام۱۵ خرداد۱۳۴۲، تبعید امام، جریان بازداشت ها و تحمل زندان های رژیم و تبعید به نقاط دورافتاده، وقایع منتهی به پیروزی انقلاب، قیام۱۷ شهریور، حمله عمال رژیم به حرم مطهر رضوی و … از جمله مهم ترین سرفصل های پنجمین فصل کتاب است. بخش پایانی کتاب نیز دربرگیرنده اسناد منتشر نشده درباره آیت الله جنتی است که به نوبه خود از اهمیت شایان توجهی در حوزه تاریخ انقلاب برخوردار است.

کتاب «آیت الله احمد جنتی به روایت اسناد» با شمارگان۱۰۰۰ نسخه در۴۹۱ صفحه و به قیمت۴۲ هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و روانه بازار نشر شد.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا، اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی