فراخوانی فراخوانی ...

آشنایی با اندیشه های متفکران غربی در مجموعه «اندیشه در بحران»

مجموعه کتاب های «اندیشه در بحران » به قلم دکتر زرشناس به رشته تحریر در آمده است که در آن به تحلیل اندیشه متفکران غربی می پردازد.

یکشنبه 12 خرداد 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، این مجموعه پنج جلدی به مبانی فکری و اندیشه ای یازده تن از متفکران و اندیشمندان غربی می پردازد.

بر این اساس دکتر زرشناس در دفتر اول این مجموعه به فروید و فرویدیسم پرداخته است. در این کتاب به مطالبی همچون (زمانه و زندگی فروید) ، (روانشناسی و روانکاوی) ، (تفسیر فروید از انسان)، (دین و اخلاق از منظر فروید) و (فروید و یهودیت) اشاره شده و از ابعاد مختلف فروید مورد بررسی قرار گرفته است.

در دفتر دوم مجموعه «اندیشه در بحران» هم زندگی و ابعاد فکری ایزایا برلین، میلتون فریدمن و جان راولز مورد بررسی قرار گرفته است.

اندیشه های فردریش فون هایک و ریچارد رورتی در مجلد سوم این مجموعه مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. در این کتاب همچنین می توانید با سرمایه داری مدرن و ایدئولوژی های نئولیبرالیسم آشنا شوید و زمینه های فکری غرب مدرن واندیشه های ریچارد رورتی را مطالعه کنید.

در دفتر چهارم به آرا و زندگی ریمون آرون و نظم و نظام لیبرال- سرمایه داری و افکار و زندگی رولان بارت پرداخته شده است. همچنین دفتر پنجم این مجموعه به ژان پل سارتر و ارنست کاسیرر اختصاص داده شد است.

لازم به ذکر است مجموعه «اندیشه در بحران» در پنج جلد به همت مرکز پژوهشکده فرهنگ و هنر حوزه هنری تهیه شده و توسط انتشارات سوره مهر به تازگی منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

برای خرید اینترنتی این مجموعه از سایت پاتوق کتاب فردا، اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط