بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • زن دیروز و امروز در کتاب «زنی در جزیره گمنام»

زن دیروز و امروز در کتاب «زنی در جزیره گمنام»

کتاب «زنی در جزیره گمنام» اثر زهرا زواریان در نوبت چاپ ششم منتشر شد. در این رمان روایتی از زن دیروز در سده های پیش از میلاد مسیح با روایت هایی از یک زن امروزی همراه می شود.

پنجشنبه 23 خرداد 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «زنی در جزیره گمنام» اثر زهرا زواریان در نوبت چاپ ششم منتشر شد.

براساس این گزارش، این داستان بلند در ۴ فصل تدوین شده است که فصل اول آن نام ندارد، ولی فصل های دیگر آن با نام های در جزیره، گزارشی از الواح و روایت راوی نوشته شده است.

در این رمان روایتی از زن دیروز در سده های پیش از میلاد مسیح با روایت هایی از یک زن امروزی همراه می شود.
راوی این داستان، یک پروفسور مرد است که خود سرپرست گروهی از باستان شناسان است. داستان از این قرار است که گروهی از باستان شناسان در جزیره ای حوالی مصر مشغول حفاری و جستجوی بقایای انسان بودند که جسد زنی را در آنجا پیدا می کنند که در حالی که مربوط به صدها سال قبل از میلاد مسیح است ولی سالم باقی مانده است.

معمای این داستان همین است که چگونه بعد از گذشت سال ها جسد کاملاً سالم است! به همین منظور گروهی از باستان شناسان ایرانی از طرف یونسکو دعوت می شوند که به همراه این پروفسور، این معما را حل کنند. در جستجوهای انجام شده، لوح هایی از این زن پیدا می شود و قصه زندگی این زن از لابه لای این لوح ها روایت می شود.

در بخشی از کتاب می خوانیم: عده زیادی شیون مرا دیدند و با گریه من اشک ریختند. وقتی سارنا را داخل خاک گذاشتیم انگار مادری را از دست داده بودیم. اشک به چشم های همه راه یافته بود. حسی پاک و ناشناخته ما را در بر گرفته بود. حسی که هم آشنا بود هم بیگانه. هیچ کدام از ما چنین لحظه ای را تجربه نکرده بودیم. چه نسبتی بین ما و سارنا برقرار شده بود؟

چرا دکتر کارلوس اشک می ریخت! سارنا را داخل خاک گذاشتیم و بنای یاد بود برای او بنا کردیم. روی تکه چوبی تصویر سارنا حک شده بود. روی آن نوشته بود: اسطوره ای باور نکردنی.

کتاب «زنی در جزیره گمنام» نوشته زهرا زواریان در ۱۶۰ صفحه و با قیمت ۱۷۰۰۰ تومان، شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و نوبت چاپ ششم از سوی انتشارات قدیانی منتشر شده است.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی