بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

«فصل فیروزه» دریچه ای به ولایت پذیری و عشق حقیقی است

انتشارات مرتبط : کتابستان معرفت

نویسندگان مرتبط : محبوبه زارع

نویسنده کتاب «فصل فیروزه» درباره محتوای این کتاب گفت: «فصل فیروزه» دریچه ای برای تماشای حقیقت عشق است که با تمرکز بر ولایت پذیری حضرت معصومه (س) مخاطب را با خود همراه می کند.

3 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، محبوبه زارع، نویسنده کتاب «فصل فیروزه» که به عنوان یکی از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش جوان و بزرگسال معرفی شده است، درباره این کتاب توضیح داد: فصل فیروز داستان بلندی با ژانر عاشقانه است که در کلیت موضوعی خود به تبیین حقیقت عشق که همان اصل ولایت است از رهگذار سیره و قصه عشق و تولای حضرت معصومه س می پردازد.

وی افزود: ساختار کتاب، قصه به هم پیوسته دختری زرتشتی را روایت می کند که در اپیزودهای مستقل اما مرتبط و در پی هم قصه زندگی و داستان عشق او به جوان سنگ تراشی را شرح می دهد که در پی یافتن او به سیره و سفر حضرت معصومه(س) وصل می شود و از این رهگذر حقیقت عشق را درک می کند.

زارع درباره انگیزه خود از نگارش این کتاب توضیح داد: بعد از تجربه تولیداتی از تاریخ اهل بیت(ع) و روایت آیینی و ادبی سیره این بزرگواران، تصمیم داشتم به نشان ارادت به حضرت معصومه (س) اثری را به ساحت ایشان تقدیم کنم، اما نمی خواستم روایت تاریخی صرف داشته باشم. با رصد ذائقه جوان امروزی خصوصاً دختران که روز میلاد حضرت معصومه(س) به نام آنها نامگذاری شده، به این نتیجه رسیدم که ادبیات آیینی باید به صورت تلفیقی با داستان تخیلی به ساحت قلب و درک مخاطب بنشیند.

این نویسنده ادامه داد: بنابراین اولین تجربه را با «فصل فیروزه» آغاز کردم که البته در نسخه ابتدایی که ناشر دیگری برای انتشار در دست داشت، با مقاومت هایی روبرو شد؛ زیرا آن زمان انتشار کار تلفیقی با سیره معصومین(ع) را مصداقی از تحریف تاریخ شمرده می شد، اما خوشبختانه کتابستان با جسارت و مقاومت حرفه ای خود این کتاب را در واقع احیا کرد.

وی درباره تأثیرات و ثمرات مطالعه این کتاب بر مخاطبان توضیح داد: خواندن هیچ کتابی بی تأثیر بر مخاطب نیست، اما درخصوص ارزش افزوده باید بگویم کتابی که در راستای تعمیق و توسعه باورهای درونی خصوصاً در موضوعات دینی و به ویژه در اسلام و تشیع و بزرگان معصوم(ع) باشد، حامل و حاوی ارزش های فکری ای است که رشد دهنده و تعالی بخش روح انسان است.

این نویسنده تأکید کرد: «فصل فیروزه» دریچه ای برای تماشای حقیقت عشق است که با تمرکز بر ولایت پذیری حضرت معصومه(س) مخاطب را با خود همراه می کند و بر این اساس مهمترین تاثیر آن می تواند معرفی تازه ای از حرکت سیاسی و ولایی حضرت معصومه به مخاطب جوان باشد که با قهرمانی دختری در داستان، بر دختران جوان تأثیرگذار باشد تا در این وانفسای تنزل عشق به مجازها و هوس ها نگاهی ارزشی و هدفمند به عشق در پیش بگیرد.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط