بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • «فقط او بخواند » عاشقانه های هادی محمد حسنی

«فقط او بخواند » عاشقانه های هادی محمد حسنی

مجموعه غزل های هادی محمد حسنی با عنوان «فقط او بخواند» شامل غزل هایی با موضوع عاشقانه و اجتماعی است که توسط انتشارات سوره مهر در مجموعه کتاب های معناگرا به چاپ رسیده است.

شنبه 10 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، مجموعه «فقط او بخواند» سروده های هادی محمد حسنی دارای 50 غزل است با ویژگی سبک شعری کلاسیک است. این کتاب هم توجهش به معنا هم به مضامین متعدد است. شاعر در این مجموعه شعر، سعی کرده از همه دریاهای شعری کوزه ای بردارد و به خوبی از دریای مضامین کشف نشده در و گوهر هایی استخراج کند.

این شاعر برای سرایش اشعار خود سبک هندی را انتخاب کرده و به واسطه این سبک توانسته است تشبیهات،ترکیبات و معانی پیچیده، و کنایات ظریف را در اشعار خود بگنجاند. به همین دلیل در بیشتر غزلیات "فقط او بخواند" شاهد تشبیهات و تمثیل های زیبایی هستیم که به زیبایی اشعار کمک زیادی کرده اند. تنوع موسیقیایی در کنار استفاده خوب از عناصر ادبی،از دیگر ویژگی های کتاب هادی محمد حسنی است.

غزلی از کتاب:
هزاران آه در یک سینه دلتنگ جا دارد
دلِ اندوهگینم هرچه دارد از شما دارد

نگاهم ساکنِ میخانه چشم تو شد، اما
نم یدانست این ساقی فقط جامِ بلا دارد

چرا ای نقدر در آیینه حیرانم خداوندا!
چقدر این چشمِ خو نپالا نگاهی آشنا دارد

تماشا، آشنایی، ب یوفایی، بعد تنهایی
دل دیوانة ما با تو چندین ماجرا دارد

به شوق یک سر سوزن وفا در شهر م یگردم
متاعی را که من با جان خریدارم کجا دارد؟

«فقط او بخواند» غزل های هادی محمد حسنی و مجموعه شعر «بی نظمی »سروده احسان انصاری دو مجموعه جدید تحت عنوان شعر معناگراست هستند که هر دو از سوی سوره مهر منتشر و در نمایشگاه بین المللی کتاب اردیبهشت سال جاری عرضه شدند.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی