بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • روایتی داستانی از زندگی شهید بهشتی با یک اثر

روایتی داستانی از زندگی شهید بهشتی با یک اثر

«پشت شیشه های مات» نوشته عزت الله الوندی به صورت داستانی زندگی شهید بهشتی راویت شده است. این اثر در آستانه سالگرد شهادت شهید بهشتی در هفتم تیرماه به علاقه مندان کتاب معرفی می شود.

پنجشنبه 6 تیر 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «پشت شیشه های مات» نوشته عزت الله الوندی است که روایت داستانی از زندگی شهید آیت الله دکتر سید محمد حسین بهشتی است، پانزدهمین کتاب از مجموعه «قهرمانان انقلاب» است.

عزت الله الوندی در «پشت شیشه های مات»، زندگینامه داستانی شهید آیت الله بهشتی را از دید نوه لینگن، یکی از 53 گروگان لانه جاسوسی آمریکا برای نوجوانان روایت کرده است. لینگن در 444 روز گروگان بودنش در ایران، ملاقاتی با شهید بهشتی انجام داده بود. او خاطرات این دیدار را برای نوه اش بیان می کند و این نوجوان که تحت تاثیر زندگی شهید بهشتی قرار گرفته درباره وی تحقیقاتی را انجام می دهد. همین خاطرات دستمایه کتاب «پشت شیشه های مات» برای روایت داستانی زندگی شهید بهشتی می شود.

الوندی در این اثر سعی می کند مقتضیات این گروه سنی را لحاظ کند. بیان روایت زندگی شهید بهشتی از زبان شخصیت های مختلف داستان، حجم کم کتاب و بیان کردن اصل مطلب در حدود 100 صفحه و تقسیم بندی حجم کم در 12 فصل مختلف از جمله نکاتی است که مخاطب نوجوان کتاب را به خواندن آن علاقه مند می کند.

در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است:

نسیم خنک فروردین، عطر شکوفه های سیب را پاشیده بود توی ایوان. صدای طوطی ها سکوت شب را می شکست. ساعت 10، صدای زنگ خانه بلند شد. علیرضا، پسر دوم سیدمحمد، گوشی دربازکن را برداشت و پرسید: «کیه؟»

صدایی از آن طرف گفت: «با آقای بهشتی کار داریم.»

علیرضا گفت: «با عرض معذرت، پدرم تا ساعت 9 مهمان می پذیرند.»

صدا گفت: «ما مهمان نیستیم؛ از سازمان امنیت و اطلاعات کشور آمده ایم.»

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا، اینجارا کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی