بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • کتاب جدید «حمید حسام» به بازار آمد

کتاب جدید «حمید حسام» به بازار آمد

دهلیز انتظار؛ اثر حمید حسام پس از مدت ها چشم انتظاری توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

یکشنبه 6 مرداد 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، دهلیز انتظار، روایت داستانی از تنهایی و رهایی یک فرمانده خسته و زخمی در عملیات کربلای ۴ است.

فرمانده گردان پیاده ای که در میان ده ها قایق، تنها قایق او به مدد غواص های خط شکن در آنسوی اروند میرسد و بعد از یک روز نبرد در ساحل عراق با اصرار برادر خود صمد که زخمی شده بود مجبور به بازگشت شده و به ناچار داخل یک کشتی در فاصله ای نزدیک به ساحل دشمن پنهان شود.

حمید حِسام متولد سال ۱۳۴۰ هجری شمسی، نامی آشنا در عرصه خاطره نگاری و داستان دفاع مقدس است. وی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است که سابقه معاونت ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را نیز در کارنامه دارد.

حمید حسام با کتاب «غواص ها بوی نعنا می دهند» که نوعی خاطره نگاری در حوزه ادبیات دفاع مقدس است، به جامعه ادبی معرفی شد.

«غواص ها بوی نعنا می دهند» اولین اثر از حمید حسام است که همزمان با سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران توسط انتشارات شهید کاظمی تجدید چاپ شده است؛ مجموعه داستان های کوتاه «دهلیز انتظار» اثر دوم این نویسنده است که پس از مدت ها چشم انتظاری در این انتشارات به چاپ رسیده است. همپنین این اثر قبلا به قلم اسماعیل اریب به انگلیسی ترجمه و منتشر شده است.

در برشی از کتاب می خوانیم:

کشتی تا گلو میان گل نشسته بود، اما با همه سنگینی اش مثل پر کاهی روی دست های اروند بود. امواج سینه می کشیدند و کوهه کوهه خودشان را می کوبیند روی بدنه زنگ زده پوسیده اش.

کم کم آب از دیواره کشتی بالا می کشید، به جان سوراخ ها می افتاد، سر ریز می شد و زانوهای زخمی ستار را در خود فرو می بلعید. باید بیرون میزد به هر طریق ممکن.

ماندن در کشتی، بیخ گوش عراقی ها، مرگ تدریجی بود. گل های خشک شده دور پلک ها و مژه هایش را با پشت دست ریخت. با زحمت تن زخم دارش را تا یک سکوی آهنی بالا کشید و از دهلیزی که موشک آر.پی.جی میان سینه کشتی انداخته بود، سر به بیرون برد...

کتاب داستانی دهلیز انتظار به قلم حمید حسام در قطع رقعی و ۶۴ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجارا کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی