بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

رمان «روز بر می خیزد»؛ سرگذشت یک زندانی سیاسی چاپ شد

انتشارات مرتبط : به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)

نویسندگان مرتبط : مصطفی فعله گری

رمان «روز بر می خیزد» با موضوع ادبیات انقلاب اسلامی توسط به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شد.

شنبه 28 دی 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، رمان «روز بر می خیزد» به قلم مصطفی فعله گری در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی توسط انتشارات به نشر به بازار کتاب آمد.

مصطفی فعله گری در این اثر، داستانی در روزگار حکومت پهلوی را روایت و سرگذشت یک زندانی سیاسی اهل اندیشه را بیان می کند که آرزوی نگارش زندگی یکی از زندانیان سیاسی نامدار جهان را در سر دارد و در این جستجو، به ضرورت نوشتن کتابی درباره امام موسی کاظم (ع) می رسد.

فعله گری در این رمان به روایت «روز بر می خیزد» می پردازد و عنوان می کند: «از گرمای دل و درون مادر به زندان جهان می افتیم. روی خشت کهنه و سرخ جهان. بر این خشت کهنه و پهناور هم اما زهدان پر دردی ما را به درونه پر درد و خون خودش می کشد: زندان. در این زندان از ما می پرسند چه می خواهی از جهان؟! تازیانه، ناخن کشی، تف و توهین، دویدن در دالان های زنده ماندن با پاهای زخم پوش.

گاهی آزادمان می کنند. از آن زندان به زندان جادارتری که تنهایی و بی پناهی و پلشتی و شکنجه گران سر کوچه و بازار ترسناک ترش کرده اند... کار ما این است که بتوانیم زندانی چالاک و تیز و بزی باشیم. تا بلکه یکی دو دم و بازدم بیشتر داشته باشیم. ورنه گوش تا گوش زودتر از آنچه که خدا می خواهد سرمان را می برند... «مرتضی علی» آدم نخستِ رمان «روز بر می خیزد» یکی از ماست. یکی از همین زندانی های تیز و بز که از زندان تک جای رحم مادر به زندان جهان می افتد و از آنجا به زندان سایه خدا به زندان شاه و سپس باز هم به زندان پر آمد و شد کوچه و خیابان و بازار. پول پرستان... مرتضی علی تسلیم نمی شود اما. می رزمد. همچون روز در چرخه هجوم شب های پر خاکستر و خون...»

این اثر ۱۱۱ صفحه ای که در چاپ نخست و با قیمت ۱۶۰ هزار ریال روانه بازار کتاب شده است، در هفت بند و با قطع رقعی و شمارگان یک هزار نسخه در دسترس کتاب دوستان قرار دارد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: «...صد هزار انقلابِ سیاسی هم اگر بشود تا مردم با دانایی به نیاز عدالت و دادخواهی نرسند، دادخواهی و عدالت بر زندگانی و کار و بار مردم نمی تابد... تابنده ترین آفتاب دانایی هم آفتاب کتاب است».

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجارا کلیک نمایید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط