بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

نوجوانان می توانند تاریخ را با طعم زغال اخته بخوانند

انتشارات مرتبط : سوره مهر

نویسندگان مرتبط : یوسف قوجق

رمان «تاریخ با طعم زغال اخته» تازه ترین اثر یوسف قوجق با موضوع پهلوی اول و دوران رضاشاه برای نوجوانان منتشر شد.

یکشنبه 20 بهمن 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، یوسف قوجق در کتاب تازه خود به داستانی در دل تاریخ پهلوی و به ماجراهای دوران رضاشاه می پردازد.

جرقه نگارش این داستان، از علاقه یک زن و مرد به هم آغاز می شود؛ زن و مردی که دو روحیه متفاوت داشتند؛ زن که «آنا» صدایش می زنند، از مخالفان رضاشاه است اما مرد از قزاق ها و کهنه سربازهای او.

این اثر برای گروه سنی نوجوان نوشته شده است. نویسنده تلاش دارد تا با استفاده از نثری شیرین، شخصیت پردازی و با استفاده از گفت وگوهای متعدد خواندن این اثر را برای مخاطب خود شیرین کند.

قوجق در کتاب تازه خود از زوایای مختلف به ماجراها پرداخته است؛ از این جهت صداهای گوناگونی از این کتاب تازه به گوش می رسد.

در بخشی از این اثر می خوانیم:

داستان ‏نویس بودم و می ‏دانستم عشق و عاشقی موضوعی نخ ‏نماست. حکایتی کهنه به قدمت بشریت است. چون همه شنیده ‏ایم، دیده ‏ایم یا لااقل حسش کرده ‏ایم؛ یعنی به شکل‏ های مختلف سرمان آمده. اما چیزی که فرهاد آن روز از پدربزرگش گفت، خیلی کنجکاوم کرد.

فرهاد گفت: «بعد از این‏‏ همه سال، هنوز نفهمیده‏ ام عشقِ پیری بلای جان بابابزرگم شد یا شعارهایی که آن روز روی در و دیوار دیده بود، یا شنیدن ماجراهایی از دوره رضاشاه. ماجراهایی که یادم است فکرش را به‏‏ شدت درگیر کرده بود

فهمیدم با قصه ‏ای طرفم که موضوعش هم عشق بود و هم سیاست. با کنجکاوی پرسیدم: «داستان پدربزرگ مرحومت چیست؟

نفس عمیقی کشید و گفت: «ماجرای مفصلی دارد. در یک‏ کلام اگر بخواهم بگویم، خدابیامرز به ‏شدت طرفدار رضاشاه بود؛ تا اینکه عاشق شد

وقتی فهمید داستان می‏ نویسم، برقی در چشمانش نشست. گفت: «عه، چه خوب»!

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجا را کلیک نمایید

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط