بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

«عکس انتخاباتی سرشار با کت دکتر احمدی نژاد» چاپ شد

انتشارات مرتبط : سوره مهر

نویسندگان مرتبط : محمدرضا سرشار

کتاب «عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد» علاوه بر این که خاطرات شخصی یک نامزد انتخاباتی در ایام پر تب و تاب انتخابات است، نوعی تاریخ نگاری سیاسی و اجتماعی در یک برهه خاص از تاریخ معاصر کشورمان هم محسوب می شود.

شنبه 3 اسفند 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سرشار مشهور به رضا رهگذر را عموم مردم به عنوان نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی و گوینده برنامه رادیویی قصه ظهر جمعه می شناسند اما او در چند مقطع فعالیت سیاسی هم داشته، از جمله کاندیداتوری در انتخابات مجلس ششم از حوزه انتخابیه تهران که روایت آن روزها را در کتاب «عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد» شرح داده است.

سرشار در کتاب «عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد» به روایت خاطرات فعالیت های انتخاباتی خود در آن روزها پرداخته که با توجه به ایامی که در آن قرار داریم و فعالیت های کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، خواندن این خاطرات و همراه شدن با تجربیات این نویسنده و فعال فرهنگی خالی از لطف نیست.

کتاب «عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد» علاوه بر این که خاطرات شخصی یک نامزد انتخاباتی در ایام پر تب و تاب انتخابات است، نوعی تاریخ نگاری سیاسی و اجتماعی در یک برهه خاص از تاریخ معاصر کشورمان هم محسوب می شود.

محمدرضا سرشار در کتاب خود با عنوان «عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد» که عنوان فرعی آن «چگونه یک نویسنده سیاستمدار می شود» است، به بازگویی خاطراتی پرداخته که در زمستان سال 1378 و ایام انتخابات مجلس ششم به عنوان یکی از نامزدهای حوزه انتخابیه تهران از سر گذرانده است.

ارتباط راوی خاطرات با جریان اصولگرا و تشکٌل سیاسی جامعه روحانیت مبارز و چگونگی و مراحل قرار گرفتن نام او در فهرست 30 نفره این گروه سیاسی و حمایت چند تشکل سیاسی اصولگرای دیگر مانند چکاد آزاداندیشان، حزب تمدن اسلامی و حزب اعتدال و توسعه از وی، از سرفصل های اصلی بخش های ابتدایی و میانی کتاب است.

سرشار در بخش دیگری از خاطراتش به حضور خود در مکان های عمومی و سخنرانی های انتخاباتی اش اشاره می کند و دیدارها و گردهم آیی هایی که با سیاستمداران هم گروه خود در این باره دارد. از جمله چهره های سرشناس امروزی که آن زمان در فعالیت های انتخاباتی مجلس ششم با سرشار هم گروه بوده اند، یکی هم دکتر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق کشورمان است که نام این دو در فهرست مورد حمایت جامعه روحانیت مبارز قرار داشته است.

در فصلی که عنوان کتاب (عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد) هم از آن برگرفته شده، راوی به خاطره ای در این زمینه اشاره می کند. «شب، برای شرکت در جلسه مشترک هفتگی نامزدها، به دفتر مرکزی جامعه روحانیت مبارز رفتم. آنجا تازه متوجه شدم که عکاس آورده و در یکی از اتاق ها مستقر کرده اند؛ و می خواهند برای تراکت های تبلیغاتی، از ما عکس بگیرند. اصلاً برای انداختن چنین عکس مهمی آمادگی نداشتم. اگر می دانستم، حداقل موهای سرم را می شستم. لباس هم مناسب یک عکس رسمی نبود. اما چاره ای نداشتم. چه کار می بایست می کردم؟ دکتر احمدی نژاد به دادم رسید: «با کت من عکس بیندازید.» گفتم: «عیبی ندارد در عکس ها کت هر دویمان یکی باشد؟» گفت: «نه. معلوم نمی شود.» عکاس گفت: «اما ژاکت یقه اسکی را چکار می کنید؟«

باز، آقای احمدی نژاد گفت: «چه اشکالی دارد؟ بالاخره، هنرمند جماعت، با امثال ما، یک فرقی باید داشته باشد

در مجموع، 29 خاطره کلیت کتاب عکس انتخاباتی با کت دکتر احمدی نژاد را تشکیل داده که بخش نمایه اشخاص، نهادها و اماکن پایان بخش آن است.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجا را کلیک نمایید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط