بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • معرفی برندگان نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت/ «مستوری» در میان برگزیدگان

معرفی برندگان نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت/ «مستوری» در میان برگزیدگان

اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت با عنوان »سرخ نگاران» با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

پنجشنبه 1 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از  خبرگزاری فارس، اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت با عنوان «سرخ نگاران» صبح امروز سه شنبه 30 اردیبهشت ماه به همت معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، شعار این دوره جشنواره، «ادبیات ایثار و شهادت؛ محور توسعه فرهنگی» انتخاب شده است.

آئین اختتامیه جایزه ایثار برگزار شد و برگزیدگان بدین شرح اعلام شدند.

در بخش داستان بزرگسال کتاب «مستوری» نوشته صادق کرمیار از انتشارات جمکران به عنوان برگزیده معرفی شد. در این بخش کتاب «علویه نرگس» نوشته خدیجه بازوبند به عنوان اثر تقدیری معرفی شد.

بر اساس این گزارش در بخش داستان کودک و نوجوان کتاب «پل جغاتو» نوشته مجید محبوبی و «سبز، سرخ و سفید» نوشته حسین شکربیگی به عنوان اثر برگزیده معرفی شدند. در این بخش کتاب «تپش» نوشته رفیع افتخار به عنوان اثر تقدیری معرفی شد.

در بخش مستند نگاری برای کتاب «حسرت یک آغوش» از سعیده زارعت‌کار به عنوان فرد برگزیده تجلیل شد. در این بخش کتاب‌های «دارساوین» نوشته سعید علامیان، «فاتحان فاو» نوشته محمدحسین ولی‌پور و «جاده گیلی‌گادر» نوشته حسن و حسین شیردل به عنوان اثر تقدیری جوایزی را به خود اختصاص دادند.

در این دوره از جشنواره در بخش پژوهش روزشمار جنگ ایران اثر زنده یاد هادی نخعی تجلیل شد.

در بخش بین‌الملل جشنواره از کتاب «کش‌ها» (نبرد دریایی ایران وعراق) نوشته محمدعلی خرمی و مجید حیدری برگزیده شد.

در این بخش کتابی از حجت‌الاسلام علی کارشناس با نام «پژوهش تحقیقی در فقه مقاومت» و «گردان نهم» نوشته گلعلی بابایی تقدیر شدند.

در بخش نویسندگان جانباز از رمضانعلی کاوسی برای کتاب سهم من از عاشقی و غلامحسین صفاری برای کتاب آرام نگیریم تقدیر شد.

در بخش خانواده شهید نیز از کتاب «کتابت قرآن مجید» به قلم شهید سرلشکر شریف اشراف تقدیر به عمل آمد. 

در نخستین بار از جایزه ایثار از تعداد بسیاری از نوقلمان نیز تقدیر به عمل آمد که اسامی آنها عبارتند از: اسماعیل وکیل‌زاده برای کتاب «پرستوهای غریب»، فخری مصری برای کتاب «صدای پای سردار»، الهام عبدالعلی اوغلی برای «رمان یک خط»، فاطمه علیپور برای کتاب «اندیشه‌های سردار شهید سلیمانی»، انسیه معماریان برای کتاب «عاشقانه‌های یک مادر»، بتول میرزایی برای کتاب «شوق وصال»، محراب بنافی برای کتاب «از شلمچه تا تکریت»، معصومه حسینی برای کتاب «سمفونی درد»، هاجر پورواجد برای کتاب «آبان 351 روز»، کوروش صادقی برای کتاب «اندرز نیکو»، صدیقه بهاری برای کتاب« چهل سردار»، عفت طوفی برای کتاب «همیشه معلم مایی»، طیبه وزیری برای «ایثارنامه»، رقیه آذرین برای کتاب «عصمت»، سید الهه موسوی برای کتاب «جنگ به روایت لبخند»، علیرضا کلامی برای کتاب «حسرت یک پلاک»، یونس اربابی برای کتاب «سجده در ام‌الرصاص»، مریم شیدا برای کتاب «پشت در بهشت»، محمدرسول ملاحسنی برای کتاب «یادت باشد»، علیرضا صداقت برای «دیدار در معراج»، شیلان آویهنگی برای کتاب «فهمیده کردستان»، الهام اسلام‌پناه برای کتاب «زورکی خندیدیم»، نسرین مومنی برای کتاب «سلول افضلیه»، وجیهه خوشحال برای کتاب «احمد و جواد در اهواز»، خدایار آزادی برای کتاب «جنگ فرخنده»، پرستو مختار برای کتاب «ریحانه»، زهرا نوری بشاگرد برای کتاب «دامادی خوبان»، فاطمه حجه‌فروش برای کتاب «قاصدک عشق» و مصطفی زمانی‌فر برای کتاب «سالار تکریت» تقدیر شدند.

این اختتامیه از طریق فضای مجازی پخش شد.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط