بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • انتقاد از رسانه ها و حمایت از قیام مردم بحرین
  • بحرین

انتقاد از رسانه ها و حمایت از قیام مردم بحرین

در پی حمله شدید به تجمعات مسالمت‏آمیز مردم شریف بحرین و شهادت عده‏ای از مردم این کشور، مجمع جهانی اهل‏بیت(ع) بیانیه مهمی صادر کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ولا تحسَبَنَّ اللّهَ غافلاً عَمَّا یَعمَلُ الظَّالمُونَ إِنَّما یُؤخِّرُهُم لیَوم تشخَصُ فیه الأبصار

در شرایطی که امواج بیداری اسلامی و عدالت‏خواهی، کشورهای منطقه را فرا گرفته است و پس از آنکه ملت های تونس و مصر توانستند با برگزاری راهپیمایی و تجمعات، دیکتاتوری های وابسته به غرب را سرنگون کنند، مردم کشورهای دیگر اسلامی نیز برای احقاق حقوق از دست‏رفته خود آغاز به برگزاری تجمعات کردند که حق طبیعی هر شهروند در کشورهای آزاد و دموکراتیک است.

این موج آزادی‏خواهی اینک به ساحل بحرین رسیده است؛ با این تفاوت که مردم بحرین بر خلاف مردم مصر به دنبال اسقاط نظام حاکم بر کشور خود نبودند، بلکه با برگزاری راهپیمایی‏های کاملاً مسالمت آمیز، درخواست داشتند برنامه اصلاحاتی که از چند سال پیش از سوی هیأت حاکمه وعده داده شده است انجام پذیرد.

اما در کمال تعجب و تأسف، مطالبات مسالمت‏آمیز مردم شریف بحرین با بدترین وجه ممکن پاسخ داده شد. شهادت دو تن از جوانان این کشور در روزهای گذشته و سپس حمله وحشیانه به متحصنان میدان لؤلؤة در بامداد امروز که منجر به شهادت تعداد بیشتری از مردم این کشور شد، موجب حیرت جهانیان و نگرانی شدید علاقمندان به سرنوشت کشور و مردم بحرین گردیده است.

با توجه به عمق این فاجعه، مجمع جهانی اهل‏بیت(ع) به عنوان یک نهاد بین‏المللی و غیردولتی که صدها تن از نخبگان پیرو اهل‏بیت(ع) در آن عضویت دارند، توجه جهانیان را به نکات زیر جلب می‏نماید:

1. سال‏هاست که کشورهای غربی دم از دموکراسی، حقوق بشر و آزادی می‏زنند و از این مفاهیم انسانی، حربه‏ای برای سرکوب آزادیخواهان واقعی ساخته‏اند. اینان حال باید پاسخ دهند که اگر واقعا به دنبال حقوق ملت‏ها هستند چرا با عملکردهای اینگونه‏ی دولت‏های حامی خود مقابله نمی‏کنند؟

2. از پادشاه بحرین مجدانه می‏خواهیم که با درایت، منطق و بر اساس شرع و قانون با مطالبات ملی برخورد کند و از رویارویی خشونت‏بار با مردم و استفاده از سلاح علیه آنان جلوگیری کند و نگذارد افراد بیشتری جان خود را از دست دهند. بی‏شک برخورد قهرآمیز با مردم به حل بحران کمک نخواهد کرد و جدایی و تفرقه را افزایش خواهد داد.

3. از دولتمردان و نیروهای نظامی و امنیتی بحرین می‏خواهیم دست خود را به خون هموطنان و هم‏کیشان خود آلوده نکنند و عقوبت دنیوی و اخروی را برای خود نخرند.

4. تمامی گروه‏های سیاسی بحرین را به گفتگو و مذاکره دعوت نموده، مؤکداً خواستار عدم خشونت یا انسداد سیاسی در این کشور هستیم.

5. دخالت نظامی یا سرکوبگرانه کشورهای خارجی را محکوم کرده، همه همسایگان بحرین و نیز قدرت‏های جهانی را از مداخله در امور داخلی بحرین برحذر می داریم.

6. از سازمان‏های حقوق بشری می‏خواهیم با فشار به دولتمردان بحرین، مانع از تضییع بیشتر حقوق مردم این کشور شوند. همچنین از فعالان درمانی و بهداشتی جهان تقاضا داریم که به کمک مردم مظلوم و آسیب‏دیده این کشور بشتابند.

مجمع جهانی اهل بیت (ع) ضمن محکومیت دوباره حوادث بحرین، مطئمن است که مردم بحرین – از مذاهب مختلف – خود قادر به تأمین امنیت کشورشان و برقراری مردم‏سالاری واقعی در آن هستند؛ و با صبر و توکل بر خداوند در این راه پیروز خواهند شد.

و ما النصر الا من عند الله العزیز الحکیم (سوره آل عمران ـ آیه 126)
مجمع جهانی اهل بیت (ع)
********
بیانیه حضرت آیت الله علوی گرگانی درباره فجایع بحرین

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ در پی کشتار وحشیانه شیعیان بی گناه در بحرین توسط نیروهای دولتی رژیم حاکم در این کشور که تا به این لحظه موجب به شهادت رسیدن و زخمی شدن بیش از 400 تن از آنان گردیده است، حضرت آیت الله سید "محمد علی علوی گرگانی" از مراجع تقلید قم بیانیه ای صادر کرد و در آن این جنایت را محکوم کرد.

متن کامل بیانیه این مرجع عالیقدر بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و إنا إلیه راجعون

خبر کشتار مردم بی گناه و مظلوم بحرین و برخی کشورهای اسلامی دیگر باعث جریحه دار شدن قلب عموم آزادی خواهان و مسلمین جهان مخصوصا قلب مقدس امام زمان (ارواحنا له الفداه) گردید.

اینجانب این گونه اعمال ددمنشانه که برای ساکت نمودن خواسته به حق مردم بحرین و کشورهای اسلامی دیگر انجام گرفته است را محکوم می کنم و به محضر مقدس حضرت ولی عصر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشرف) و عموم مسلمین و شیعیان جهان مخصوصا ملت مظلوم بحرین تسلیت عرض می نمایم.

چهاردهم ربیع الأول 1432
عش آل محمد – قم مقدسه
سید محمدعلی علوی حسینی گرگانی

چهارشنبه 7 خرداد 1399
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی