بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • کتاب شعر بیداری اسلامی با مقدمه‌ علیرضا قزوه
  • بیداری اسلامی

کتاب شعر بیداری اسلامی با مقدمه‌ علیرضا قزوه

راضیه رجایی شاعر متعهد کشورمان از آماده‌سازی مجموعه شعری درباره بیداری اسلامی مردم منطقه با گزینش و تصحیح محمدکاظم کاظمی خبر داد.

راضیه رجایی شاعر متعهد کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از آماده‌سازی مجموعه شعری درباره بیداری اسلامی مردم منطقه خبر داد و گفت: شعرهایی را به منظور انتشار در یک کتاب گردآوری کرده‌ام که شاعران کشورمان درباره بیداری مردم مسلمان منطقه سروده‌اند.
وی درباره تعداد اشعار گردآوری شده در کتاب اظهار داشت: تعداد اشعار اولیه زیاد بودند اما چون در ویرایش و گزینش نهایی تعداد شعرها کم‌تر می‌شوند، تعداد دقیق شعرهایی که در کتاب خواهند آمد معلوم نیست.
رجایی درباره گزینش شعرهای گفت: من شعرها را جمع آوری می‌کنم اما محمدکاظم کاظمی هم در گزینش شعرهای خیلی به من کمک کرد.
این شاعر درباره هدف از انتشار کتاب شعری با موضوع بیداری مردم مسلمان منطقه اظهار داشت: هدف تقویت وجهه استکبارستیزی است که در همه این شعرها وجود دارد تا مردم با این حرکت شعری آشنا شوند و مسلما گردآوری آنها در یک کتاب تاثیرگذاری این حرکت را بیشتر خواهد کرد.

* مقدمه کتاب را قزوه می‌نویسد

رجایی در پاسخ به این سئوال که آیا بیشتر شاعران کشور به این اتفاقات واکنش دادند یا خیر گفت: متاسفانه تعداد کمی از شاعران در این باره شعر سرودند. خیلی از آنها دغدغه‌اش را دارند و با حرکت مردم منطقه موافق هستند اما هنوز ضرورت سرودن شعر در این باره را درک نکرده‌اند که شعر بگویند. یکی از هدف‌های ما از انتشار این کتاب نشان دادن اهمیت سرودن این شعرها به این قشر از شاعران است.
وی درباره نام کتاب و ناشر آن هم اظهار داشت: درباره ناشر به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم و در حال رایزنی هستیم درباره نام کتاب هم، آیات خشم در نظرم هست هر چند این اسم هم قطعی نیست و با دوستان درباره نام کتاب مشورت خواهم کرد.
رجایی گفت: در این کتاب شعرهایی از علی داوودی، علی معلم، حمیدرضا برقعی، علی‌محمد مودب،امید مهدی‌نژاد، محمد قاضی، سیدحسن مبارز، پروانه نجانی شعر هست و قرار است علیرضا قزوه مقدمه‌ای بر این کتاب بنویسد.

چهارشنبه 7 خرداد 1399
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط