بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • چاپ خاطراتی از شهید «سید مجتبی هاشمی»
  • شهید «سید مجتبی هاشمی»

چاپ خاطراتی از شهید «سید مجتبی هاشمی»

اولین کتاب خاطره درباره سردار شهید «سید مجتبی هاشمی» پس از گذشت 26 سال از شهادت او با عنوان «آقا سد مجتبی» به همت نشر یازهرا (س) به چاپ خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) حدود 60 خاطره از همرزمان،‌ دوستان و بستگان سردار شهید سید مجتبی هاشمی درباره ویژگی‌های شخصیتی و نقش او در فرماندهی جنگ‌های نامنظم در جبهه جنوب کشور، در این اثر جای گرفته‌اند.

این خاطرات به صورت موضوعی، با تکیه بر گفت‌وگوهای موجود از دوستان و همرزمان این سردار شهید، آثار منتشر شده سپاه پاسداران، نرم‌افزارهای مرتبط با شهید هاشمی و با توجه به نیازهای کنونی مخاطبان، انتخاب شده‌‌اند.

تصاویری منتشر نشده از شهید سید مجتبی هاشمی، نیمی از حجم کتاب «آقا سد مجتبی» را دربرگرفته و در کنار خاطرات، قابل مشاهده‌اند. این اثر در آینده‌ای نزدیک و به همت نشر یا زهرا(س) به چاپ می‌رسد و در میان مجموعه کتاب‌های «یاران ناب» وارد بازار نشر خواهد شد.

در حال حاضر 10 مجلد از این مجموعه به چاپ رسیده و در دسترس مخاطبان قرار دارند. کتاب «آقا سد مجتبی» اولین کتابی است که تاکنون درباره سردار شهید سید مجتبی هاشمی منتشر شده است.

پیش از این، تنها یک کتاب قطع جیبی با حدود 16 خاطره کوتاه درباره این شهید از سوی نشر یا زهرا (س) به چاپ رسیده بود.

سید مجتبی هاشمی، سال 1319 در تهران متولد شد و پس از اتمام تحصیلات دبیرستان به ارتش پیوست و به دلیل قدرت بدنی، به عضویت نیروهای ویژه کلاه سبز درآمد، اما پس از شناخت ماهیت رژیم شاهنشاهی از ارتش خارج شد.

وی پس از ورود امام‌خمینی (ره) به ایران، عضو کمیته استقبال از امام(ره) شد و با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، به سوی جبهه‌های جنوب رفت و در مدرسه «فداییان اسلام» شهر آبادان، اولین نیروی نامنظم یا ستاد فداییان اسلام را فعال کرد.

فعالیت‌های موفقیت‌آمیز شهید هاشمی باعث شد که سرانجام در آستانه ماه مبارک رمضان سال 1364، مورد سوءقصد گروهک منافقین قرار گیرد و به شهادت برسد.

یکشنبه 11 خرداد 1399
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی