loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سرگذشت یک شهید در «نزدیک است» منتشر شد

«نزدیک است» نام کتاب سرگذشت سردار شهید اصغر جوانی به روایت همسرش و قلم مهرالسادات معرک نژاد است. این کتاب ششمین اثر از مجموعه «از عشق باید گفت» محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «نزدیک است»، زندگی زهرا جوانی را از دوران آشنایی و ازدواج با شهید اصغر جوانی در سال‌های انقلاب و دفاع‌مقدس، در قالبی داستانی بیان می‌کند.

مولف در خلاصه‌ای از معرفی شهید اصغر جوانی آورده است: سال شصت ‌و دو شهید شد. ایده‌های او به عنوان فرمانده سپاه بوکان در جنگ با [گروهک‌های] کومله و دموکرات باعث شد تا صف ضد انقلاب از صف مردم در منطقه کردستان جدا شود.

در بخشی از کتاب «نزدیک است» درباره روز خاکسپاری شهید اصغر جوانی آمده است: روز تشییع، سه هزار و پانصد پیشمرگ، از کردستان آمدند. پیش مرگ‌ها، کردهای مسلمانی بودند که به خاطر سامان دادن منطقه، حاضر شده بودند با سپاه و ارتش همکاری کنند. حاجی در طول این مدت، خیلی به آن‌ها محبت کرده بود. حتی یکی از آن‌ها به پدر حاجی گفته بود: «آقای جوانی با آن سنش، پدر ما بود؛ مطمئناً ما او را بهتر از شما شناختیم.»

این کتاب در قطع رقعی کوچک و 91 صفحه، با شمارگان 3 هزار نسخه و بهای 16 هزار ریال از سوی نشر ستارگان درخشان منتشر شده است.

پنجشنبه 17 شهریور 1390
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط