فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

سید علی خامنه ایتاریخ ثبت: پنج‌شنبه 4 مهر 1387
تاریخ ویرایش: دوشنبه 18 اسفند 1393
کد : 103
تعداد بازدید: 26392

آثار نویسنده


سخنران

لوح فشرده مرتبط با فرد

معرفی
سید على حسینی خامنه اى فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جواد حسینى خامنه اى، در سال ۱۳۱۸ شمسی برابر با ۱۳۵۸ قمرى در مشهد مقدس چشم به دنیا گشود. او دومین پسر خانواده بود و زندگى مرحوم سید جواد خامنه اى هم مانند بیشتر روحانیون و مدرسان علوم دینى، بسیار ساده: «پدرم روحانى معروفى بود، اما خیلى پارسا و گوشه گیر [...] زندگى ما به سختى مى گذشت. من یادم هست شب هایى اتفاق مى افتاد که در منزل ما شام نبود. مادرم با زحمت براى ما شام تهیه مى کرد. [...] آن شام هم نان و کشمش بود.» خانه اى که خانواده ی سید جواد در آن زندگى مى کردند در یکی از محله های فقیرنشین مشهد بود: «منزل پدرى من که در آن متولد شده ام، تا چهار پنج سالگى من، یک خانه ی  ۶۰ ـ ۷۰  مترى در محله ی فقیرنشین مشهد بود که فقط یک اتاق داشت و یک زیرزمین تاریک و خفه اى! هنگامى که براى پدرم میهمان مى آمد -و معمولاً پدر بنا بر این که روحانى و محل مراجعه مردم بود، میهمان داشت- همه ی ما باید به زیرزمین مى رفتیم تا مهمان برود. بعد عده اى که به پدر ارادتى داشتند، زمین کوچکى را کنار این منزل خریده به آن اضافه کردند و ما داراى سه اتاق شدیم.» رهبر انقلاب از دوران کودکى در خانواده اى فقیر اما روحانى پرورش یافتند و از چهار سالگى به همراه برادر بزرگشان سید محمد برای یادگیری الفبا و قرآن مجید، به مکتب خانه رفتند و پس از آن در مدرسه ی تازه تأسیس اسلامى «دارالتعلیم دیانتى» ثبت نام کردند و دوران تحصیل ابتدایى را در آن مدرسه گذراندند.

در حوزه ی علمیه سیدعلی از همان دوره ی دبیرستان، خواندن «جامع المقدمات» و صرف و نحو را آغاز کرد. سپس از مدرسه ی جدید وارد حوزه ی علمیه شد و نزد پدر و دیگر اساتید وقت ادبیات و مقدمات عربی را فراگرفت. ایشان درباره ی انگیزه ی ورود به حوزه ی علمیه و انتخاب راه روحانیت این چنین می گویند: «عامل و موجب اصلى در انتخاب این راه نورانى روحانیت، پدرم بودند و مادرم نیز علاقه مند و مشوّق بودند.» وی کتب ادبیات عربی از قبیل «جامع المقدمات»، «سیوطى» و «مُغنى» را نزد مدرسان مدرسه ی «سلیمان خان» و «نواب» خواند. پدر نیز بر درس فرزندانش نظارت مى کرد. کتاب «مَعالم» را هم در همان دوره خواند. سپس «شرایع الاسلام» و «شرح لمعه» را در محضر پدر و مقدارى را نزد مرحوم «آقا میرزا مدرس یزدى» آموخت. پس از آن «رسائل» و «مکاسب» را در محضر مرحوم حاج شیخ هاشم قزوینى و بقیه ی دروس سطح فقه و اصول را نزد پدر فرا گرفت و دوره ی مقدمات و سطح دروس حوزه را در پنج سال و نیم به پایان رساند. در همان هنگام به علوم معقول نیز توجه کرد و در زمینه ی منطق و فلسفه، کتاب منظومه ی سبزواری را ابتدا نزد «مرحوم آیت الله میرزا جوادآقا تهرانى» و بعدها در جلسات مرحوم «شیخ رضا ایسى» خواند. پدر ایشان در تمام مراحل این پیشرفت نقشی بسزا داشت.

در حوزه ی علمیه ی نجف اشرف آیت الله خامنه اى که از هیجده سالگى حضور در درس خارج فقه و اصول مرجع بزرگ مرحوم آیت الله العظمى میلانى را در مشهد آغاز کرده بودند، در سال ۱۳۳۶ به قصد زیارت عتبات عالیات، عازم نجف اشرف شدند. در نجف با مشاهده و شرکت در درس خارج مجتهدان بزرگ حوزه ی نجف از جمله مرحوم سید محسن حکیم، سید محمود شاهرودى، میرزا باقر زنجانى، سید یحیى یزدى و میرزا حسن بجنوردى، اوضاع درس و تدریس و تحقیق آن حوزه ی علمیه را پسندیدند. به همین دلیل قصد اقامت در حوزه ی نجف کردند و پدر را از این قصد خود آگاه ساختند، ولى پدر موافقت نکرد. لذا ایشان به مشهد بازگشتند و پس از مدتی به قم رفتند.

در حوزه ی علمیه قم آیت الله خامنه اى از سال ۱۳۳۷ تا ۱۳۴۳ در حوزه ی علمیه قم به تحصیلات عالى در فقه و اصول و فلسفه، مشغول شدند و از محضر بزرگانی چون آیت الله العظمى بروجردى، حضرت آیت الله العظمی امام خمینى قدّس سرّه، شیخ مرتضى حائرى یزدى و علامه طباطبائى استفاده کردند. ایشان طی مکاتباتى که در سال ۱۳۴۳ با پدرشان داشتند، متوجه شدند که یک چشم پدر به علت بیماری «آب مروارید» نابینا شده است. به همین دلیل بین ماندن در قم و ادامه ی تحصیل در حوزه ی عظیم آن و بازگشت به مشهد مردد شدند و در آخر بر سر این دوراهى، راهی را انتخاب کردند که بعضى از اساتید و آشنایان از آن افسوس خوردند؛ افسوس از اینکه چرا ایشان به این زودى حوزه ی علمیه ی قم را ترک کردند و اگر مى ماندند، آینده ای بهتر در انتظارشان بود! اما... «به مشهد رفتم و خداى متعال توفیقات زیادى به ما داد. به هر حال به دنبال کار و وظیفه ی خود رفتم. اگر بنده در زندگى توفیقى داشتم، اعتقادم این است که ناشى از همان بِرّى [نیکى] است که به پدر، بلکه به پدر و مادر انجام داده ام.» ایشان در مشهد از ادامه ی درس دست برنداشتند و به جز ایام مبارزه و زندان، به طور رسمى تحصیلات فقهى و اصول خود را تا سال ۱۳۴۷ در محضر اساتید بزرگ حوزه ی مشهد و به ویژه آیت الله العظمى میلانى ادامه دادند.

همچنین از سال ۱۳۴۳ که در مشهد ماندگار شدند، در کنار تحصیل و مراقبت از پدر، به تدریس کتب فقه و اصول و معارف دینى به طلاب جوان و دانشجویان پرداختند.

مبارزات سیاسى آیت الله خامنه اى به گفته ی خودشان: «از شاگردان فقهى، اصولى، سیاسى و انقلابى امام خمینى قدّس سرّه» هستند اما نخستین جرقه هاى سیاسى و مبارزاتى ایشان و دشمنى با طاغوت را مجاهد بزرگ و شهید راه اسلام شهید «سید مجتبى نواب صفوى» در ذهن ایشان زده است؛ هنگامی که نواب صفوى با عده اى از فداییان اسلام در سال ۱۳۳۱ به مشهد رفتند و در مدرسه ی سلیمان خان، سخنرانى پرهیجان و بیدارکننده اى در موضوع احیاى اسلام و حاکمیت احکام الهى و نیز فریب و نیرنگ شاه و انگلیس و دروغگویى آنان به ملت ایران ایراد کردند. «همان وقت جرقه هاى انگیزش انقلاب اسلامى به وسیله ی نواب صفوى در من به وجود آمده و هیچ شکى ندارم که اولین آتش را مرحوم نواب در دل ما روشن کرد.»   همراه با نهضت حضرت امام خمینى قدّس سرّه آیت الله خامنه اى از سال ۱۳۴۱ که در قم حضور داشتند و حرکت انقلابى و اعتراض آمیز امام خمینى علیه سیاست هاى ضد اسلامى و آمریکاپسند محمدرضا شاه پهلوى آغاز شد، وارد میدان مبارزات سیاسى شدند و شانزده سال تمام با وجود فراز و نشیب هاى فراوان و شکنجه ها و تعبیدها و زندان ها مبارزه کردند و در این مسیر از هیچ خطرى نترسیدند.

نخستین بار در محرم سال ۱۳۸۳ ﻫ.ق از سوى امام خمینى قدّس سرّه مأموریت یافتند که پیام ایشان را به آیت الله العظمی میلانى و علماى خراسان در خصوص چگونگى برنامه هاى تبلیغاتى روحانیون در ماه محرم و افشاگرى علیه سیاست هاى آمریکایى شاه و اوضاع ایران و حوادث قم برسانند. ایشان این مأموریت را انجام دادند و خود نیز براى تبلیغ، عازم شهر بیرجند شدند و در راستاى پیام امام خمینى، به تبلیغ و افشاگرى علیه رژیم پهلوى و آمریکا پرداختند. به این خاطر در ۹ محرم «۱۲ خرداد ۱۳۴۲»  دستگیر و یک شب بازداشت شدند و فرداى آن با این شرط آزاد شدند که منبر نروند و تحت نظر باشند. با پیش آمدن حادثه ی خونین 15خرداد، باز هم ایشان را از بیرجند به مشهد آوردند، تحویل بازداشتگاه نظامى دادند و ده روز در آن جا با سخت ترین شرایط و شکنجه و آزارها زندانى شدند. دومین بازداشت در بهمن 1342 -رمضان 1383 ﻫ.ق- آیت الله خامنه اى با عده اى از دوستانشان بر اساس برنامه ی حساب شده اى به مقصد کرمان حرکت کردند. پس از دو سه روز توقف در کرمان و سخنرانى و منبر و دیدار با علما و طلاب آن شهر عازم زاهدان شدند.

سخنرانى ها و افشاگرى هاى پرشور ایشان و به ویژه در ایام ششم بهمن -سالگرد انتخابات و رفراندوم رژیم شاه- مورد استقبال مردم قرار گرفت. در روز پانزدهم رمضان که مصادف با میلاد امام حسن علیه السلام بود، صراحت و شجاعت و شور انقلابى ایشان در افشاگرى سیاست هاى شیطانى و آمریکایى رژیم پهلوى، به اوج رسید و ساواک شبانه ایشان را دستگیر و با هواپیما روانه ی تهران کرد. رهبر بزرگوار، حدود دو ماه در زندان قزل قلعه -به صورت انفرادى- زندانى شدند و انواع اهانت ها و شکنجه ها را تحمل کردند. سومین و چهارمین بازداشت کلاس هاى تفسیر و حدیث و اندیشه ی اسلامى ایشان در مشهد و تهران با استقبال کم نظیر جوانان پرشور و انقلابى مواجه شد. همین فعالیت ها سبب عصبانیت ساواک شد و ایشان را مورد تعقیب قرار دادند. به این خاطر در سال 1345 در تهران مخفیانه زندگى مى کردند و یک سال بعد -1346- دستگیر و محبوس شدند.

همین فعالیت هاى علمى و برگزارى جلسات و تدریس و روشنگرى عالمانه و مصلحانه بود که موجب شد آن بزرگوار بار دیگر توسط ساواک جهنمى پهلوى در سال 1349 نیز دستگیر و زندانى کردند. پنجمین بازداشت حضرت آیت الله خامنه اى درباره ی پنجمین بازداشت خویش توسط ساواک مى نویسد: «از سال 48 زمینه ی حرکت مسلحانه در ایران محسوس بود. حساسیت و شدت عمل دستگاه هاى جارى رژیم پیشین نیز نسبت به من -که به قرائن دریافته بودند چنین جریانى نمى تواند با افرادى از قبیل من در ارتباط نباشد- افزایش یافت.

سال 50 مجدداً و براى پنجمین بار به زندان افتادم. برخوردهاى خشونت آمیز ساواک در زندان آشکارا نشان مى داد که دستگاه از پیوستن جریان هاى مبارزه مسلحانه به کانون هاى تفکر اسلامى به شدت بیمناک است و نمى تواند بپذیرد که فعالیت هاى فکرى و تبلیغاتى من در مشهد و تهران از آن جریان ها بیگانه و به کنار است. پس از آزادى، دایره ی درس هاى عمومى تفسیر و کلاس هاى مخفى ایدئولوژى و ... گسترش بیشترى پیدا کرد.» بازداشت ششم در بین سال هاى ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۳ درس هاى تفسیر و ایدئولوژى آیت الله خامنه اى در سه مسجد «کرامت»، «امام حسن علیه السلام» و «میرزا جعفر» مشهد مقدس تشکیل می شد و هزاران نفر از مردم مشتاق به ویژه جوانان آگاه و روشنفکر و طلاب انقلابى و معتقد را به این سه مرکز مى کشاند و با تفکرات اصیل اسلامى آشنا مى ساخت. درس نهج البلاغـه ی ایشان از شور و حال دیگـرى برخوردار بود و در جزوه هاى پلى کپى شده تحت عنوان: «پرتوى از نهج البلاغه» تکثیر و دست به دست مى گشت. طلاب جوان و انقلابى که درس حقیقت و مبارزه را از محضر ایشان مى آموختند، با عزیمت به شهرهاى دور و نزدیکِ ایران، افکار مردم را با آن حقایق نورانى آشنا و زمینه را براى انقلاب بزرگ اسلامى آماده مى ساختند.

این فعالیت ها موجب شد که در دى ماه 1353 ساواک بى رحمانه به خانه ی آیت الله خامنه اى در مشهد هجوم ببرد و ایشان را دستگیر و بسیارى از یادداشت ها و نوشته های ایشان را ضبط کنند. این ششمین و سخت ترین بازداشت ایشان بود و تا پاییز 1354 در زندان کمیته ی مشترک تهران زندانی بودند. در این مدت در سلولى با سخت ترین شرایط نگهداشته شدند. سختى هایى که ایشان در این بازداشت تحمل کردند، به تعبیر خودشان «فقط براى آنان که آن شرایط را دیده اند» قابل فهم است. پس از آزادى از زندان، به مشهد مقدس برگشتند. باز هم همان برنامه و تلاش هاى علمى و تحقیقى و انقلابى ادامه داشت. البته دیگر امکان تشکیل کلاس هاى سابق را به ایشان ندادند.

در تبعید رژیم پهلوى در اواخر سال ۱۳۵۶، آیت الله خامنه اى را مجدداً دستگیر و براى مدت سه سال به شهر ایرانشهر تبعید کرد. البته در اواسط سال ۱۳۵۷ و در پی اوج گیرى مبارزات مردم مسلمان و انقلابى ایران، ایشان از تبعیدگاه آزاد شدند و به مشهد مقدس بازگشتند و در صفوف مقدم مبارزات مردمى علیه رژیم پهلوى قرار گرفتند. پس از پانزده سال مبارزه ی مردانه و مجاهدت و مقاومت در راه خدا و تحمل آن همه سختى و تلخى، ثمره ی شیرین قیام و مقاومت و مبارزه؛ یعنى پیروزى انقلاب کبیر اسلامى ایران و سقوط خفّت بار حکومتِ سراسر ننگ و ظالمانه ی پهلوى و برقرارى حاکمیت اسلام در این سرزمین را دیدند. در آستانه ی پیروزى در آستانه ی پیروزى انقلاب اسلامى و پیش از بازگشت امام خمینى از پاریس به تهران، «شوراى انقلاب اسلامى» با شرکت افراد و شخصیت هاى مبارزى همچون شهید مطهرى، شهید بهشتى، هاشمى رفسنجانى و ... در ایران تشکیل گردید.

آیت الله خامنه اى نیز به فرمان امام بزرگوار به عضویت این شورا درآمدند. پیام امام توسط شهید مطهرى به ایشان ابلاغ گردید و با دریافت پیام رهبر کبیر انقلاب، از مشهد به تهران آمدند. پس از پیروزى آیت الله خامنه اى پس از پیروزى انقلاب اسلامى نیز همچنان پرشور و پرتلاش به فعالیت هاى ارزشمند اسلامى و در جهت نزدیک تر شدن به اهداف انقلاب اسلامى پرداختند که همه در نوع خود و در زمان خود بى نظیر و بسیار مهم بودند که در این مختصر فقط به ذکر رئوس آنها مى پردازیم: ٭ پایه گذارى «حزب جمهورى اسلامى» با همکارى و همفکرى علماى مبارز و هم رزم خود: شهید بهشتى، شهید باهنر، حجت الاسلام والمسلمین هاشمى رفسنجانى و... دراسفند ۱۳۵۷ ٭ معاونت وزارت دفاع در سال ۱۳۵۸ ٭ سرپرستى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى در سال ۱۳۵۸ ٭ امام جمعهٔ تهران، ۱۳۵۹ ٭ نمایندگی امام خمینی قدّس سرّه در شوراى عالى دفاع، ۱۳۵۹ ٭ نمایندگی مردم تهران در مجلس شوراى اسلامى، ۱۳۵۸ ٭ حضور فعال و مخلصانه در لباس رزم در جبهه هاى دفاع مقدس، در سال ۱۳۵۹ با شروع جنگ تحمیلى عراق علیه ایران و تجاوز ارتش متجاوز صدام به مرزهاى ایران؛ با تجهیزات و تحریکات قدرت هاى شیطانى و بزرگ ازجمله آمریکا و شوروى سابق ٭ ترور نافرجام ایشان توسط منافقین در ششم تیرماه ۱۳۶۰ در مسجد ابوذر تهران ٭ ریاست جمهورى؛ به دنبال شهادت محمدعلى رجایى دومین رئیس جمهور ایران، آیت الله خامنه اى در مهر ماه ۱۳۶۰ با کسب بیش از شانزده میلیون رأى مردمى و حکم تنفیذ امام خمینى قدّس سرّه به مقام ریاست جمهورى ایران اسلامى برگزیده شدند. همچنین از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۸ براى دومین بار به این مقام و مسئولیت انتخاب شدند. ٭ ریاست شوراى انقلاب فرهنگ، ۱۳۶۰ ٭ ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، ۱۳۶۶ ٭ ریاست شوراى بازنگرى قانون اساسى، ۱۳۶۸ ٭ رهبرى و ولایت امت که از روز چهاردهم خرداد سال ۱۳۶۸، پس از رحلت رهبر کبیر انقلاب امام خمینى (قدس سره) توسط مجلس خبرگان رهبرى به این مقام و مسئولیت عظیم انتخاب شدند.

آثار نویسنده
72 سخن عاشورایی: از بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرسنل نیروی هوایی 1384/11/18 ماجرای عاشورا هم درس است؛ درس اقدام و نهراسیدن از خطرات و وارد شدن در میدان های بزرگ، آن تجربه با آن خصوصیات و با آن دشواری، از عهده ی حسین بن علی(ع) بر می آمد؛ از عهده ی دیگری بر نمی آمد و بر نمی آید؛ لیکن در دامنه ی آن قله ی بلند و رفیع، کارهای زیاد و نقش های گوناگونی هست که من و شما می توانیم انجام بدهیم.

آداب روزه داری؛ احوال روزه داران (از بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی)
کتاب «آداب روزه داری – احوال روزه داران» برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی گزیده ای از مجموعه توصیه ها، نصایح، تحلیل ها و مواعظی است که در ماه های رمضان ۲۲ سال گذشته ـ از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۹۰ ـ در بیانات معظم له ارائه شده است. در مقدمه این کتاب آمده است: «در انتخاب مطالب این کتاب دو ویژگی مورد توجّه قرار گرفته است: نخست؛ موضوع بیانات ماه مبارک رمضان، معارف دینی مربوط به روزه داری، آداب دعا، تکالیف مؤمنان در این ماه از نظر فردی، اجتماعی و سیاسی و نظایر آن باشد. دوم؛ صرفاً در محدوده ی زمانی از …

آزادی در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای
این اثر مشتمل بر مجموعه ی دیدگاه ها و سخنان حضرت آیت الله خامنه ای درباره ی تعریف آزادی در اسلام و ادیان دیگر است و سعی دارد تا مفهوم واقعی و صحیح و روشنی از مفهوم آزادی در اسلام بر پایه ی آموزه ها و احکام اسلامی که دربرگیرنده ی عدالت، برابری، استقلال و احترام به ارزش های اساسی و حرمت های انسانی در بستر زندگی فردی و اجتماعی است، ارایه کند. در این کتاب، مقام معظم رهبری با بررسی تطبیقی مفهوم آزادی نزد متفکران غربی و اسلامی، و تبعات و پیامدهای برخی از ابعاد آزادی در غرب از جمله بی بند و باری جنسی، …

آفتاب در سایه: مروری بر دیدگاه رهبری درباره حضرت مهدی (عج) و فلسفه انتظار
در کتابچه حاضر، بیانات مقام معظم رهبری درباره حضرت مهدی موعود(عج) و انتظار که به مناسبت های نیمه شعبان ایراد شده، گردآوری و طبع گردیده است. در این بیانات، به ولادت حضرت مهدی (عج)، اهمیت نیمه شعبان، ابعاد انتظار، آثار انتظار، وظیفه منتظران، ایجاد زمینه های ظهور، ضرورت و معنای عدالت، درس هایی از میلاد موعود پرداخته شده است.

آمریکا در نگاه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای
با توجه به درگیری مستمر و تقابل انقلاب اسلامی با سیاست های خصمانه و استکباری «ایالت متحده امریکا» نوشته ها، پیامها و سخنرانی های حضرت امام و خلف صالح ایشان مشحون از اتخاذ مواضع در قبال سیاست ها، توطئه ها و عملکرد روسای جمهور و دولتهای آمریکاست. از آنجا که این مطالب در دوره های مختلف و در قبال مسائل مختلف مطرح شده است و متن منسجم و نظام یافته ای که بیان گر مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی در قبال آمریکا باشد، به رشته تحریر درنیامده است، رسیدن به این هدف مبنای تهیه این کتاب بوده است.

آموزش مصور احکام، طبق فتاوای حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دام ظله (مجموعه مسائل و استفتائات پیرامون احکام تکلیف، طهارت، وضو، غسل و ...)
کتاب «آموزش مصوّر احکام»، طبق فتاوای حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دام ظلّه، درباره مجموعه مسائل و استفتائات پیرامون احکام تکلیف، طهارت، وضو، غسل، تیمّم، نماز، مسجد و روزه با توضیحات تصویری، جدول و اینفوگرافیک است که به کوشش مؤسسه فرهنگی- هنری اطلس تاریخ شیعه (کانون نشر احکام) تهیه و تنظیم شده است و توسط انتشارات فقه روز وابسته به انتشارات انقلاب اسلامی برای نخستین بار با سبکی متفاوت و جذاب برای کلیه گروه های سنی چاپ و عرضه می شود. فراگیری تکالیف شرعی و احکام اسلامی در زوایای مختلف زندگی - به …

اجوبه الاستفتائات حضرت آیت الله العظمی حاج سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
این اثر حاوی پاسخ به پرسش های شرعی مطابق با فتاوای مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج سید علی خامنه ای مدظله العالی می باشد.

اجوبه الاستفتائات: پاسخ به پرسشهای شرعی مطابق با فتاوای مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای
رساله عملیه در تاریخ فقه شیعه پیشینه درازی دارد. رساله های عملیه بر دو نوعند. بعضی به نحوه مسائل مسلسل است که از زمان مرحوم بروجردی به شکل توضیح المسائل در زبان فارسی تنظیم شد. نوع دیگری از رساله عملیه، مجموعه ای از پرسش و پاسخهایی است که به منظور بهره برداری عامه مردم تنظیم شده است. قبل از تدوین رساله توضیح المسائل، اغلب رساله های عملیه به همین گونه بوده. رساله مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای هم به همین نحو تنظیم گردیده است. این کتاب شامل پاسخ های ایشان به سوالات شرعی مقلدین در …

از زلال حکمت: مروری بر آخرین وصیت امیرالمومنین علیه اسلام
این کتاب شرحی است بر وصیت امام علی – علیه السلام – که در آخرین ساعات حیات مبارکش به امام حسن (ع) و امام حسین (ع) بیان میکند. رهبر معظم انقلاب در مقدمه این اثر ارزشمند می فرمایند:هر کس سعی می کند لب افکار و روحیات و منش خود را در لحظات آخر زندگی برای بهترین و امین ترین اشخاص بیان کند. امیرالمومنین (ع) اعجوبه خلقت است.ساعت های اخر عمر را می گذراند و می خواهد به فرزندانش ، به اهل کوفه ، به مسلمانان سرگشته آن روزگار و به همه تاریخ ، پیامی را خلاصه کند و بدهد.آن پیام در یک صفحه می گنجد و عباراتش خیلی دقیق …

از ژرفای نماز
این کتاب، مجموعه چند سخنرانی است که در سال 1351 در مسجد «کرامت مشهد» ایراد شده است. در این سخنرانی ها ضمن ترجمه و تفسیر سوره حمد، مباحثی چون: توحید، تسبیحات اربعه، ارکان و واجبات نماز مطرح شده است.


اقدام و عمل برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) با موضوع اقتصاد مقاومتی
«اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» شعاری بود که ولی امر مسلمین، آن را راهنمای عملِ ملّت و مسئولین جمهوری اسلامی ایران قرار داد و به صورت جدّی آن را پیگیری نمود. البتّه این شعار، منحصر به امسال نبود و محدود به ابلاغ سیاستهای مربوطه نبود. با نگاهی جامع به بیانات معظّم له در می یابیم که این مسأله قریب به یک دهه از دغدغه های ایشان بوده و به دلیل اهمّیت بسیار موضوع، از سالها پیش برای آن مقدّمه چینی می نمودند: «من سال ۸۶ در صحن مطهر علی بن موسی الرضا (علیه الصّلاة و السّلام) در سخنرانیِ اول سال گفتم که …

انتخاب صالحان: بیانات رهبر معظم انقلای اسلامی حضرت آیت الله العضمی خامنه ای (مدظله العالی) درباره اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی (دوره ی نه جلدی)
این مجموعه شامل 9 جلد است که هرکدام از آن، سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظّم له خواهد داشت. سرفصل های کتاب های مجموعه به شرح ذیل است: 1. واجب سیاسی(بیان اهمیّت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی) 2. راه و اصول امام(قدّس سرّه)(بازخوانی خطّ امام برای سنجش عیار احزاب و جریان های فعّال در انتخابات) 3. خواب های بی تعبیر(شرح توطئه ها و برنامه های دشمنان برای انتخابات) 4. اصولگرای اصلاح طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص های جریان های وفادار به نظام) 5. مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و …

انسان 250 ساله: بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی - مبارزاتی ائمه معصومین (ع)
این کتاب شامل 17 فصل است که نحوه چینش عناوین فصل ها به ترتیب تاریخی زندگی ائمه(ع)، از دوران پیامبر اعظم (ص) تا دوره امام جواد (ع)، امام هادی (ع) و امام عسکری (ع) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام(ع) در یک فصل ارایه شده است. محتوای کتاب «انسان 250 ساله» به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه (ع) است و از این رو، این کتاب بیش از آن که یک کتاب تاریخی صرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه (ع) نگاهی کل گرایانه به زندگی هر یک معصومین (ع) را با …

Islamic Thought in the Quran
The most interesting point – to which we may draw the attention of the reader to – is the fact that the lectures printed in this book were delivered in 28 sessions during the holy month of Ramadan 1394 A.H. (1976 A.D.) in Mashhad, Khorasan, under the strict surveillance of the Shah’s horrendous security organization known as SAVAK.

بیان قرآن: تفسیر سوره مجادله
«بیان قرآن تفسیر سوره مجادله» عنوان کتابی است که به همت انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شده است. این کتاب متن ویراسته ی جلسات تفسیر سوره ی مجادله است. این جلسات در دوران مسئولیت ریاست جمهوری معظّمٌ له در جمع پاسداران و اعضای دفتر ریاست جمهوری در هفت نوبت از هفدهم اردیبهشت تا یازدهم تیرماه ۱۳۶۱ برگزار شده و تمامی ۲۲ آیه ی این سوره مورد بحث قرار گرفته است. ایشان درباره ی علّت انتخاب این سوره می فرمایند: «علّت اینکه اینجا را انتخاب کردیم این است که سوره …


پنج گفتار حضرت آیه الله خامنه ای در باب استغفار و توبه در ماه مبارک رمضان
این کتاب که حاوی 5 گفتار و سخنرانی کامل رهبر انقلاب در ارتباط با استغفار و توبه است که همه در ماه مبارک رمضان ایراد شده است. این کتاب شرح کامل و جامع سخنرانی های ایشان بوده که به این موضوع پرداخته است. کتاب «استغفار و توبه» فتح بابی است در کتب صهـبا، برای مباحث اخلاقی معظم له، در اشاره این کتاب آمده است: «مردم ایران با انقلاب اسلامی، به دنبال حکومت الله رفتند، نه به خاطر دنیا و مادیات؛ بلکه به خاطر روحیه حق طلبی و کمال جویی که به نفَس قُدسی حضرت روح الله در آنها زنده شد. آنان در جستجوی کمال و نهایت …

پهلوانان نمی میرند، ورزش می کنند: ورزش در بیان رهبر انقلاب
این نوشتار مشتمل بر پیام ها، سخنرانی ها و توصیه های مقام معظم رهبری در ارتباط با ورزش است. وی برای نمونه می گوید: "اعتقاد من این است که ورزش، در اصل، یک حرفه نیست ورزش نشانی از شئون زندگی است... نگاه اصلی و عمومی من به ورزش این است که همه باید ورزش کنند؛ بزرگ و کوچک، زن و مرد، پیر و جوان".

ترجمه تفصیلی آیت الکرسی
«گفتار آیت الکرسی»، ششمین گفتار از مجموعه گفتارهای صهبا است که در آن ترجمه تفصیلی آیت الکرسی توسط مقام معظم رهبری آورده شده است. تاریخ دقیق این سخنرانی مشخص نیست، اما با توجه به نکات موجود در سخنرانی مشخص است که مربوط به محرم سال 1352 شمسی است. مخاطب این سخنرانی از هر سن و قشر و صنفی بوده است و به همین دلیل سخنرانی کاملا همه فهم است و حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) در این خطابه، ابتدا به این موضوع اشاره دارند که ما معمولا آیت الکرسی را در حد حفظ جان و خانه و مال خودمان می دانیم، در حالی که این آیه …

تمدن اسلامی: نگاهی اجمالی به بیانات رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای، درباره ی تمدن اسلامی
کتاب «تمدن اسلامی» که حاوی بیانات مقام معظم رهبری در باب تمدن اسلامی است همزمان با دهه مبارک فجر و انتشار نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و امریکا منتشر شده است. مطالبات مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی از جریان ها همانند نخبگان حوزه و دانشگاه و اقشار مختلف و به ویژه نهاد های حکومتی همانند شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه و جریان سازی و گفتمان سازی برای پی ریزی مفاهیم بنیادین نظام سازی و خروجی الگوی کاربردی درساحت تمدن اسلامی نشان دهنده این اتفاق عظیم است که نظم نوین جهانی به سمت اسلامیت …

جاودانه ی تاریخ: مروری بر زندگانی امیر المؤمنین علی (ع) بر گرفته از بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
این اثر نگاهی به ابعاد شخصیت حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) است. این کتاب که برگرفته از گفتارهای رهبر فرزانه انقلاب می باشد، به روشنی شخصیت نامتناهی امام علی (ع) را بیان می دارد. سخنرانی هایی که حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) پیرامون شخصیت امیرالمؤمنین علی علیه السلام از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز داشته اند، مجموعه با ارزشی است که به ابعاد مختلف شخصیت آن حضرت پرداخته و نکات دقیق و در عین حال مفید و جالبی را مطرح کرده اند که برای مشتاقان امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرصتی را فراهم می …

حساس ترین دوران های تاریخ
«حساس ترین دوران های تاریخ» کتابی است که دربردارنده پیام حضرت آیت الله خامنه ای به کنگره علمی بین المللی امام علی بن موسی الرضا علیه السّلام در تاریخ 1363/5/18 است، تاریخی تحلیلی از زندگی اهل بیت و جایگاه مبارزات امام رضا (ع) ارائه می دهد. این کتاب با بررسی سیر مبارزات معصومین بعد از پیامبر تا ولایت عهدی امام رضا(ع) کلید می خورد و به مقاصد عمده مامون از دعوت امام رضا(ع) به خراسان ذیل تبدیل صحنه مبارزات حاد انقلابی شیعیان به عرصه فعالیت سیاسی آرام و بی خطر، برهم زدن مظلومیت و قداست پیشوایان شیعی، تخطئه …

حوزه و روحانیت: برگرفته از بیانات حضرت آیت الله سید علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پیروزی و انقلاب اسلامی و استقرا نظام جمهوری اسلامی وظایف سنگینی را بر عهده روحانیت نهاد که لزوم تحرک بیشتر در جامعه و تاسیس موسسات وابسته به حوزه و ارتباط پویا و مداوم با نهادهای دیگر جامعه اسلامی را ایجاب می کرد. روحانیت شیعی بعد از پیروزی انقلاب ضمن حفظ و استمرار وظایف سنتی روحانیت در کسب دانش متعارف حوزوی و تبلیغ دین، به تحول در روش ها و تخصصی کردن رشته های تحصیلی حوزوی و ساماندهی بهینه از امکانات این نهاد دست زدند. این اثر فرمایشات و بیانات رهبرمعظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در …

حوزه و مدیریت تحول
کتاب حاضر شامل بیانات رهبر معظم انقلاب و سخنان فضلای حوزه های علمیه می باشد. این کتاب با هدف تبیین لزوم بازنگری، اصلاح و جایگزینی برخی از متون آموزشی حوزه های علمیه و باز تعریف جایگاه فرهنگی و علمی حوزه در نظام علمی ـ فرهنگی کشور به رشته تحریر درآمده است. این اثر از دو بخش کلی با عناوینی چون؛ مشروح بیانات مقام معظم رهبری و سخنان جمعی از اساتید و فضلای حوزه های علمیه تشکیل شده است. حوزه ادب و ادب حوزه، تبلیغ دین و بایستگی های آن، حوزه و دانشگاه؛ وحدت و تعامل، نهضت نرم افزاری؛ تهدیدها و فرصت ها، …

خورشید
«خورشید» شامل 50 خاطره و تصویر از مقام معظم رهبری است که از آثاری که درباره ایشان نوشته شده و سخنرانی های ایشان گردآمده اند. بیشتر خاطرات درباره دوران پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و ریاست جمهوری آیت الله سید علی خامنه ای هستند. نویسنده هدف از تدوین کتاب را آشنایی بیشتر نسل جوان و دانشجویان با رهبر معظم انقلاب می داند.

در سایه سار رمضان: شهرالله الاکبر در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای
کتاب حاضر مجموعه ای است از بیانات مقام معظم رهبری در مورد ماه مبارک رمضان که در مناسبتهای گوناگون بیان شده و در این کتاب به صورت موضوعی گردآوری شده است. بخش اول به بیان برخی احکام مربوط به رمضان و تبلیغ روحانیون در این ماه می پردازد. بخش درم در مورد فضائل ماه رمضان و فرصت خودسازی در این ماه است. بخش سوم در مورد نتایج و آثار روزه داری است. بخش چهارم در مورد اهمیت قرآن و دعا در این ماه بوده و بخش پنجم به عید فطر که جشن رمضان است پرداخته است.

راهبردها در کلام رهبر - جلد اول
مجموعه ی حاضر، متضمن بیانات و پیام های مقام معظم رهبری، خطاب به مسئولین اجرایی کشور با این موضوعات است: عمل به اسلام، اخلاص در عمل و تقوی، راه امام، ساده زیستی، صرفه جویی و مقابله با اسراف، ارزش ها، الگوها، باور توانایی ها، عدالت، مبارزه با فساد، رسیدگی به مردم، اولویت بندی کارها، تولید، زمین و منابع طبیعی، و سازندگی.

راهبردها در کلام رهبر - جلد دوم
موضوعات مجلد دوم از مجموعه ی بیانات و راهبردهای مقام معظم رهبری خطاب به مسئولین اجرایی کشور، بدین قرار است: امنیت اقتصادی و سیاسی، رسیدگی به محرومین، کارگزاران، نظارت، وجدان کاری و انضباط، تفاهم مسئولین، وحدت، امیدوار کردن مردم، نقش مردم، وزارت کشور، فرهنگ، جوانان، نهضت نرم افزاری، دانشجو و دانشگاه، آموزش و پرورش، ورزش، دشمن، اسراییل، آمریکا، مقاومت و ایستادگی، سیاست خارجی، و استغفار.

راهبردها در کلام رهبر (دوره دو جلدی)
مجموعه ی حاضر، متضمن بیانات و پیام های مقام معظم رهبری، خطاب به مسئولین اجرایی کشور می باشد. در جلد اول، این موضوعات عنوان شده: عمل به اسلام، اخلاص در عمل و تقوی، راه امام، ساده زیستی، صرفه جویی و مقابله با اسراف، ارزش ها، الگوها، باور توانایی ها، عدالت، مبارزه با فساد، رسیدگی به مردم، اولویت بندی کارها، تولید، زمین و منابع طبیعی، و سازندگی. موضوعات مجلد دوم، بدین قرار است: امنیت اقتصادی و سیاسی، رسیدگی به محرومین، کارگزاران، نظارت، وجدان کاری و انضباط، تفاهم مسئولین، وحدت، امیدوار کردن …

رساله آموزشی - جلد اول: عبادات بر اساس فتاوای مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
کتاب حاضر، جلد اوّل از مجموعه ی "رساله ی آموزشی" است که حاوی احکام عبادات مطابق با فتاوای مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدّظلّه العالی) است و بنا به درخواستهای مکّرر از سوی علما، فضلا و مقلّدین، توسط انتشارات فقه روز به طبع رسیده و در اختیار عموم مؤمنین و علاقمندان قرار می گیرد. در این مجموعه ی آموزشی، علاوه بر موارد موجود در رساله ی " اجوبة الاستفتائات " استفتائات جدید نیز اضافه گردید و در دروس مربوط به احکام معاملات (جلد دوّم) از جزوه های دروس خارج فقه معظّمٌ له نیز بهره گرفته شد. …

رساله آموزشی - جلد دوم: معاملات بر اساس فتاوای مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)
کتاب حاضر، جلد دوّم از مجموعه ی "رساله ی آموزشی" است که حاوی احکام معاملات مطابق با فتاوای مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدّظلّه العالی) است و بنا به درخواستهای مکّرر از سوی علما، فضلا و مقلّدین، توسط انتشارات فقه روز به طبع رسیده و در اختیار عموم مؤمنین و علاقمندان قرار می گیرد. در این مجموعه ی آموزشی، علاوه بر موارد موجود در رساله ی " اجوبة الاستفتائات " استفتائات جدید نیز اضافه گردید و در دروس مربوط به احکام معاملات (جلد دوّم) از جزوه های دروس خارج فقه معظّمٌ له نیز بهره گرفته شد. …

رساله اجوبة الاستفتائات: ترجمه فارسی
رساله عملیه در تاریخ فقه شیعه پیشینه درازی دارد . رساله های عملیه بر دو نوعند . بعضی به نحوه مسائل مسلسل است که از زمان مرحوم بروجردی به شکل توضیح المسائل در زبان فارسی تنظیم شد . نوع دیگری از رساله عملیه ، مجموعه ای از پرسش و پاسخهایی است که به منظور بهره برداری عامه مردم تنظیم شده است . قبل از تدوین رساله توضیح المسائل ، اغلب رساله های عملیه به همین گونه بوده . رساله مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای هم به همین نحو تنظیم گردیده است. این کتاب شامل پاسخ های ایشان به سوالات شرعی مقلدین در …


روح توحید (نفی عبودیت غیر خدا)
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) مؤلف عالی مقام این کتاب، که آن را بیش از سی سال قبل تألیف نموده اند، نخست به روح توحید که همان نفی عبودیت غیر از خداست پرداخته، سپس اشاره ای به تحریف مفهوم توحید نموده و با استفاده از آیات شریفه قرآن برخی از ویژگی ها و صفات مستکبران را در چندین فراز توضیح و تبیین نموده اند. در نهایت به طرح شعار توحید از سوی انبیا و ستیز سرسختانه مستکبران با آنان و رابطه خصمانه مستکبران و مستضعفان در نظام های غلط جاهلی پرداخته اند. این مجموعه حاوی طرح نظام جامعه توحیدی به ویژه …

روشنای علم: مروری بر بیانات حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب، پیرامون دانش و تولید علم
مجموعه ی حاضر شامل بیانات حضرت آیت الله خامنه ای (مدّظلّه العالی) در مقوله ی علم، تولید علم، تحقیق و پژوهش از ابتدای رهبری معظم له است، که با همکاری جمعی از طلّاب و محقّقان حوزه ی علمیه ی قم و طی حدود سه سال کار مستمر به ثمر رسیده است. بدون تردید این اثر می تواند علاوه بر پاسخگویی به سؤالات مذکور و تبیین موضوعات مختلف مربوط به علم و تولید علم، به عنوان یک منبع و مرجع علمی تأثیرگذار و هماهنگ کننده ی علوم و مراکز علمی در فضای رو به پیشرفت علم و دانش جامعه ی اسلامی ایران ایفای نقش نماید. در این مجموعه …


زن و بازیابی هویت حقیقی: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
خودسازی معنویزن مسلمان باید در راه فرزانگی و علم تلاش کند؛ در راه خودسازی معنوی و اخلاقی تلاش کند؛ در میدان جهاد و مبارزه - از هر نوع جهاد و مبارزه ای - پیشقدم باشد؛ نسبت به زخارف دنیا و تجملات کم ارزش، بی اعتنا باشد؛ عفت و عصمت و طهارتش در حدی باشد که چشم و نظر هرزه بیگانه را به خودی خود دفع کند.

ستودگان و ستایشگران
کتاب حاضر مداحی اهل بیت (ع) در کلام مقام معظم رهبری است که برگرفته از سخنان آن بزرگوار دربارة مداحی و شعرخوانی روضه و سینه زدن در طول سال به ویژه در دهه محرم است که آن را بعضی از برادران فاضل صاحبدل ما، هم آنان که مقیم حضرت اند و منبع خیر و برکت اند از گفتارهای سالیانه حضرت رهبر مسلمانان آیت الله خامنه ای مد ظله العالی در یوم الله ولادت جنات صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله علیها در خطاب به مداحان اهل بیت فراهم آورده و به ترتیب لایق و تبویبی بدیع بنیاد عرایس و مقدمه ای و مؤخر‍ّ ه ای بر آن خم گردید. …

شرح نامه: شرح اجمالی نامه حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) به عموم جوانان در اروپا و آمریکای شمالی
کتاب حاضر شرح اجمالی نامه ی ژرف و حکیمانه ی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (دامت برکاته) در اوّل بهمن 1393 خطاب به عموم جوانان در اروپا و آمریکای شمالی نقطه ی عطفی در مقابله با این توطئه ها است، که می تواند تهدید گسترده و پیچیده ی اسلام ستیزی و اسلام هراسی را به فرصتی برای اندیشیدن و حقیقت یابی تبدیل نماید. اکنون مجال آن است که همه مجموعه های فرهنگی و فکری جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی با استفاده از این فرصت الهی، محتوای این نامه ی عدالت خواهانه، آزاداندیشانه و انسانی را سرمایه ی معنوی و نقطه ی عطفی …

طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن
در سال 1353 سلسله جلساتی با سخنرانی آیت الله خامنه ای جهت شناخت نظام مند اسلام به صورت یک مکتب برگزار گردید که در هر جلسه ، خلاصه ای از مباحث مطرح شده در آن جلسه، در یک برگ کاغذ در میان حاضرین پخش می شد که بعدها به دلیل استقبال زیاد مردم، این خلاصه ها در قالب این کتاب به چاپ رسید. نویسنده معتقد است که در بحثها و گزارشهای فکری اسلامی، سه خصوصیت مهم باید ملاحظه شود: 1- باید از تجرد و ذهنیت خارج شده و جنبه عملی پیدا کند. 2- به صورت پیوسته و نظام مند مورد بررسی قرار گیرد. 3- در استنباط اصول اسلامی باید از منابع …

طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن: سلسله جلسات استاد سید علی حسینی خامنه ای - مشهد مقدس مسجد امام حسن مجتبی
کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن مباحث ضروری دین را از نگاه مقام معظم رهبری بیان کرده و بازتاب نگاه نو و بدیع معظم له به مفاهیم دینی است. این کتاب سلسله جلسات مقام معظم رهبری در مسجد امام حسن مجتبی (ع) مشهد مقدس که در سال 1353 شمسی برگزار شده را ارائه کرده است. حضرت آیت الله خامنه ای در روزهای آخر تابستان سال 1353 هر روز ماه مبارک رمضان بعد از نماز ظهر و عصر قرآن به دست پشت تریبون می ایستادند و یک ساعت با حرارت سخنرانی می کردند که حاصل این سخنرانی ها در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن گردآوری شده …

عصر شکوفایی: مقایسه قبل و بعد از انقلاب اسلامی در بیانات مقام معظم رهبری
مقام معظم رهبری:بشایر - به هر طرف نگاه کنیم - زیاد است. کافی است کسانی عینک بدبینی را از چشم بردارند؛ مقداری هم به وضعیت گذشته این کشور و وضعیت کنونی کشورهای که شبیه گذشته ما هستند، توجه داشته باشید و آن وقت به کشور جمهوری اسلامی ایران نگاه کنند؛ خواهند فهمید که انقلاب چه معجزه عظیمی صورت داده است. ما مثل آن مردمی هستیم که در آفتاب راه می رفتند و هیچ سایه ای وجود نداشت. یکی از دیگری پرسید: آفتابی که می گویند، کجاست؟ گفت: به پشت سر خود نگاه کن. نگاه کرد. سایه خود را دید. فهمید که آفتاب چیست. چون در داخل …

فتنه: خواستگاه، عوامل و راهکارها در کلام مقام معظم رهبری
در این کتاب گردآورنده با جمع آوری و بیان صحبت های مقام معظم رهبری در مکان ها و زمان های مختلف در موضوع فتنه، سعی در نشان دادن خاستگاه ها، عوامل و راه کارهای «فتنه» در کلام مقام معظم رهبری دارد.

قطره قطره تا دریا: جملات راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) درباره ی انتخابات
انتشارات انقلاب اسلامی در آستانه انتخابات دوره پنجم خبرگان رهبری و دوره دهم مجلس شورای اسلامی، کتابی را با بهره گیری از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مدّظلّه العالی) پیرامون موضوع انتخابات تدوین کرده است. در مقدّمه این کتاب آورده شده است: "انسان و نظر او در جهان بینی اسلامی از جایگاه والایی برخوردار است و از اینجاست که رأی مردم در مباحث سیاسی اسلام، نقش اساسی و تعیین کننده دارد. تفاوت جدّی بین انتخابات در جمهوری اسلامی و انتخابات در دیگر حکومت ها وجود دارد. انتخابات در بسیاری از نقاط جهان، …

کار و کارگر از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)؛ به همراه بیانات معظم له در ارتباط با مسائل مهم داخلی و بین المللی در روز جهانی کار و کارگر
کتاب حاضر، مشتمل است بر بیانات مقام معظم رهبری در روز جهانی "کار و کارگر" در خصوص مسائل مربوط به کارگران نیز مسائل مهم داخلی و بین المللی که با این موضوعات فراهم آمده است: نقش کارگران در حفظ و استقرار نظام جمهوری اسلامی در طول انقلاب، عملکرد کارگران در دفاع مقدس، انواع استقلال و نقش کارگران در دفاع مقدس، انواع استقلال و نقش کارگران در استقلال اقتصادی، شان و جایگاه کار و کارگر در نظام و جامعه، وجدان کاری و فرهنگ عمومی، علم و کار و کارگر، تاثیرات معنویت در انجام کار، اشتغال و معیشت و عدالت …

کتاب و کتابخوانی در آئینه رهنمودهای مقام معظم رهبری
رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته، همواره در مناسبت­ های مختلف درجمع مردم و مسئولان فرهنگی و متولیان تولید و نشر کتاب، رهنمودهایی برای ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی در کشور ارائه کرده است. این کتاب به صورت موضوعی، به بیانات رهبری در سال های گذشته به ویژه در بازدیدهایشان از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرداخته است.

گفت و گوی چهار جانبه استاد شهید آیت الله مطهری، آیت الله خامنه ای، استاد فخر الدین حجازی، دکتر علی شریعتی
این کتاب جلسه گفتگوی علامه شهید مطهری، آیت الله خامنه ای، دکتر شریعتی و فخر الدین حجازی تحت عنوان گفتگوی چهار جانبه می باشد که مطالب مطرح شده در آن به خوبی فضای فکری و فرهنگی جامعه مخصوصا دانشجویان و روشنفکران آن زمان را نشان میدهد و خواننده را به سال های نزدیک به انقلاب می برد.

گفتاری در باب صبر
کتاب حاضر که در کمال اختصار نگاشته شده است، نگاهی روایی به مقوله صبر دارد. نویسنده معتقد است که دقت در آیات صبر بحثی گسترده را می طلبد و ثانیا با توجه به نادیده گرفته شدن سخن معصومین در تحقیقات و تتبعات اسلامی، این خلأ احساس می شود. لذا ایشان در این کتاب بیشتر بر روایات این باب تکیه دارند. نویسنده در این کتاب ابتدا به بررسی مفهومی صبر می پردازد و اهمیت آن را از نظر روایات نشان می دهد. سپس با بررسی روایات و نظری به قرآن، میدانهای صبر را که همانا صبر بر تکالیف، صبر بر معصیت و صبر بر مصیبت است، بررسی …

گنجینه: شامل قرآن حکیم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، اجوبه الاستفتائات (پرسمان زندگی)، مفاتیح الجنان، دیوان حافظ
این مجموعه که در قطع پالتویی و به شکلی بسیار زیبا چاپ شده است شامل قرآن حکیم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، مفاتیح الجنان، اجوبه الاستفتائات و دیوان حافظ می باشد.

مشرع الفکر الاسلامی فی القرآن
یقدم الکتاب مجموعة من الدروس القرآنیة التی ألقاها الإمام الخامنئی من علی منبر مسجد الإمام الحسن المجتبی (ع) فی مدینة مشهد فی شهر رمضان المبارک من العام ۱٣٥٣ ه.ش الموافق للعام ۱۹٧٤م. وتتجلی أهمیة هذا الکتاب بلحاظ الخصائص التی یتوافر علیها وهی: إلقاء الضوء علی النتاج المبکر للإمام الخامنئی دام ظله قبل الثورة الإسلامیة المبارکة، فیمکننا بالتالی من خلاله التعرف علی نصٍ شکل رافدًا من روافد النهوض الإسلامیّ، ویمکن اعتباره بحدِّ ذاته دعامةً من أجل بناء وعیٍ إسلامیّ أصیل، یندمج مع متطلبات الواقع …

مقدمه ای مشتمل بر روش، گرایش، مبانی و قواعد تفسیری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی در تفسیر سوره توبه
متن این کتاب تقریر و نوشته ی حجج الاسلام حسن ربانی فردوسی و محمدباقر داوودی از حاضران در جلسات تفسیر حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی در سالهای 1347 تا 1353 در شهر مشهد می باشد، که توسط گروه پژوهش مورد مطالعه قرار گرفت و روش و قواعد تفسیری مورد استفاده معظم له در آن استخراج شد که ویراست اول آن در کتاب حاضر برای استفاده محققان علوم و معارف قرآنی و دیگر علاقه مندان منتشر می شود.

من و کتاب
"من و کتاب" مجموعه سخنان و نوشته های رهبر معظم انقلاب درباره کتاب های دفاع مقدس، است. این کتاب از 6 فصل با عناوین؛ اهمیت کتاب و کتاب خوانی، من و کتاب، نقد وضع موجود، چه باید کرد؟، دست نوشته ها و دست خط ها تشکیل شده است. در فصل پنجم "من و کتاب" نوشته های اختصاصی رهبر در باره 30 عنوان از کتاب های دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، آورده شده اند. در فصل ششم نیز تصویر 4 دست خط ایشان بر کتاب ها آمده است.

نسیم مبارک عاشورا: مروری بر نهضت خونین محرم
مقام معظم رهبری طی سالهای اخیر بطور جامع و مبسوط در بیانات خود به تحلیل موضوع تحریفات و بدعتهای عاشورا و ضرورت پرهیز از شبهات و بدعتها و تحریفات پرداخته اند، که اخیراً دفتر نشر فرهنگ اسلامی تحت عنوان «نسیم مبارک عاشورا مروری بر نهضت خونین محرم» مجموعه بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری را در این خصوص به چاپ رسانده است.

نقش نگار
وقتی پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در اولین ساعات پس از بعثت، دعوت خود را به اسلام علنی کرد، در بین همه ی بزرگان عرب که در آن واقعه ی «یوم الدار» حضور داشتند، تنها یک نفر آن هم نوجوانی ۱۳ ساله به آن دعوت لبیک گفت و تا آخر پای آن لبیک ایستاد. آن نوجوان ۱۳ ساله با آن سن وسال کم، در آن فضای خفقان مکه که تعصب ها، غیرت ورزی های غلط، کینه ورزی های عمیق، قساوت ها، شقاوت ها، ظلم ها و شهوت ها در هم آمیخته شده بودند و با آن نخوت مردم و «اشرافیت اشراف مسلط بر مردم» در آن روز، بدون تردید که هیچ کس جرأت قبول کردن …

نکته های ناب - جلد اول
این مجموعه با عنوان «نکته ‏های ناب» گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‏الله خامنه‏ ای است که در طول سال‏ های 83-68 در جمع دانشجویان، استادان و مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی ایراد گردیده است. جلد اول این مجموعه چند جلدی، درباره دانشگاه، اهمیت و ویژگی‏ های آن، محیط و اساتید آن، دانشجو، خصوصیات دانشجو، جنبش ‏های دانشجویی، تشکل‏ های دانشجویی (بسیج ـ انجمن اسلامی) و... می‏ باشد.

نکته های ناب - جلد پنجم
این مجموعه با عنوان «نکته‏ های ناب» گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‏الله خامنه ‏ای است که در طول سال‏ های 83-68 در جمع دانشجویان، استادان و مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی ایراد گردیده است. جلد پنجم این مجموعه پنج جلدی، شامل موضوعات: ویژگی های فرهنگ و تمدن غربی، نگرش اسلام و غرب نسبت به زن، نگرش اسلام و غرب نسبت به خانواده می باشد.

نکته های ناب - جلد چهارم
این مجموعه با عنوان «نکته‏ های ناب» گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‏الله خامنه‏ ای است که در طول سال‏ های 83-68 در جمع دانشجویان، استادان و مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی ایراد گردیده است. جلد چهارم این مجموعه پنج جلدی، شامل موضوعات زیر است: روشنفکری ، مسائل سیاسی و اجتماعی ، ارزش های دینی و اسلامی ، فرهنگ و تهاجم فرهنگی.

نکته های ناب - جلد دوم
این مجموعه با عنوان «نکته‏ های ناب» گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‏الله خامنه ‏ای است که در طول سال‏ های 83-68 در جمع دانشجویان، استادان و مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی ایراد گردیده است. جلد دوم این مجموعه پنج جلدی، درباره جوانان هنر و موسیقی ، تولید علم ، نحوه برخورد با هنر و هنرمند و... می‏باشد.

نکته های ناب - جلد سوم
این مجموعه با عنوان «نکته ‏های ناب» گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‏الله خامنه‏ ای است که در طول سال‏ های 83-68 در جمع دانشجویان، استادان و مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی ایراد گردیده است. جلد سوم این مجموعه پنج جلدی، دارای موضوعات نظام و انقلاب و استکبار جهانی می باشد.

نکته های ناب - جلد ششم
مجموعه ای که با عنوان "نکته های ناب" فرا روی شما است، گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای مدّظلّه‎العالی است که در طول سالهای 83-63 در جمع دانشجویان، استادان دانشگاه، مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر مجامع علمی و دانشگاهی ایراد گردیده است.

نکته های ناب (دوره شش جلدی)
این مجموعه با عنوان «نکته ‏های ناب» گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‏الله خامنه‏ ای است که در طول سال‏ های 83-68 در جمع دانشجویان، استادان و مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی ایراد گردیده است. جلد اول این مجموعه چند جلدی، درباره دانشگاه، اهمیت و ویژگی‏ های آن، محیط و اساتید آن، دانشجو، خصوصیات دانشجو، جنبش ‏های دانشجویی، تشکل‏ های دانشجویی (بسیج ـ انجمن اسلامی) و... می‏ باشد. جلد دوم این مجموعه پنج جلدی، درباره جوانان هنر و موسیقی ، تولید علم ، نحوه برخورد با هنر و …

نگاهی کلان به انقلاب اسلامی: با استفاده از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای، در سفر به استان فارس، اردیبهشت ماه 1387
کتاب نگاهی کلان به انقلاب اسلامی، گفتاری است که شاکله آن، از تجمیع دو سخنرانی رهبر انقلاب در سفر اردیبهشت سال 87 به استان فارس شکل گرفته است. سال 87 سالی است که سی سال از انقلاب اسلامی سپری شده و ملت ایران در آستانه ورود به دهه چهارم انقلاب هستند. تحلیل کلان انقلاب اسلامی، موضوعی است که مقام معظم رهبری به صورت گذرا، در سال های مختلف به آن اشاره کرده اند اما در سفر سال 87 به فارس این موضوع را مفصل و مبسوط بیان کرده اند، که این گفتار از گرد هم آمدن آن بیانات تشکیل شده است.

نهج البلاغه از دیدگاه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای
این کتاب از 14 فصل تشکیل شده است که آشنایی با نهج البلاغه، تاریخچه نهج البلاغه، نقش نهج البلاغه در جامعه ی اسلامی، جهان اسلام و نهج البلاغه، نقش وزارت آموزش و پرورش در احیای نهج البلاغه و ... موضوعاتی هستند که در این مجموعه آورده شده اند.

نهضت حفظ محیط زیست: بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) درباره ی محیط زیست
کتاب «نهضت حفظ محیط زیست» با هدف انتقال نقطه نظرات، دغدغه ها و رهنمودهای حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، به مسئولان و مردم درباره اهمیت و حفظ محیط زیست تألیف و از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد. این اثر مشتمل بر تمامی بیاناتی است که معظمله از سال ۶۳ تا کنون در این موضوع موضوع بیان فرموده اند. برخی از بیانات موجود در این اثر، تاکنون منتشر نشده است و میتواند منبع بدیعی برای علاقمندان به کلام ایشان باشد. فصل اول کتاب به بیان اهمیت محیط زیست اختصاص دارد. رهبر معظم انقلاب با استفاده از آیات …

واجب فراموش شده: راهبردهای مقام معظم رهبری در زمینه امر به معروف و نهی از منکر
در فصل اول این مجموعه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیرامون ضرورت این فریضه آورده شده است، در فصل دوم به وجوب امر به معروف، فصل سوم تاثیرات امر به معروف و نهی از منکر، فصل چهارم مصادیق معروف و منکر با محور رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تدوین شده است. همچنین فصل پنجم شامل شیوه ی صحیح و موثر امر به معروف و نهی از منکر و فصل ششم شامل وظیفه ی مردم در مورد این فریضه است. در فصل هفتم وظیفه ی مسئولین درباره امر به معروف و نهی از منکر، در فصل هشتم هشدارها و در فصل پایانی احکام و استفتائات پیرامون این فریضه بر …


آثار مترجم
آینده در قلمرو اسلام
آینده در قلمرو اسلام برگردان کتاب المستقبل لهذالدین نگاشته متفکر جهان اسلام و بزرگ مرد انقلاب شهید سید قطب است. این کتاب با همه کوچکی حجم، قدمی است بزرگ و مؤثر در راه انجام رسالت تنویر افکار مسلمانان و شناسایی همه جانبه دین اسلام، و افشای توطئه های یهود و نصاری در ناقص جلوه دادن دین اسلام و سطح نگری آن بر زندگی بشریت و طفره رفتن از کنار سیاست دنیا سازی و انسجام و تنظیم مظاهرمادی انسان، و روی هم رفته، بی همسان ترین عندلیبی است که همواره در آستانه شنوایی های مسلمانان نشسته با نواهای خود ایشان را …


سخنران
1404: چشم انداز جمهوری اسلامی در بیان رهبر معظم انقلاب
این کتاب به طور مختصر به گردآوری چشم انداز جمهوری اسلامی در بیان رهبر معظم انقلاب در افق 1404 می باشد.

آخوند باید روحانی باشد
توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی به طلاب و علمای حوزه های علمیه

آرزوی شهادت
این کتاب شامل متن دیدار حضرت آیت الله خامنه ای با خانواده معظم شهیدان در محل نهاد ریاست جمهوری سال 1361 می باشد.

آفتاب در مصاف: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
«آفتاب در مصاف» کامل ترین مجموعه ای است که تاکنون درباره ی واقعه ی عاشورا از منظر رهبر انقلاب منتشر شده و مرجع و منبع جامعی است برای پژوهشگران، وعّاظ و مبلّغان، مداحان و ذاکران و عموم مردم در تبیین علل، ابعاد، اهداف و آثار قیام حسینی و پاسخ به شبهات این حوزه. نزدیک به 14 قرن از عاشورای سال 61 هجری می گذرد؛ روزی که «آفتاب» بی غروب حقیقت و عدالت به «مصاف» ظلمات ظلم و فساد رفت و فروغ شور و معرفتش، از همان زمان تا همیشه ها، در پهنه ی تاریخ، چشم حقیقت خواهان و عدالت جویان عالم را خیره کرد و تکاپوی چندقرنه …

اخلاق انتخاباتی (گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ی انتخابات)
ملت ایران، شرکت در انتخابات را یک فریضه و یک عمل واجب بداند... من عرض میکنم که به عنوان وظیفه اولی، به عنوان وظیفه ی ثانوی، به عنوان وظیفه ی دینی و اسلامی و به عنوان وظیفه ی سیاسی، شرکت آحائ مردم در انتخابات شرکت کنند و با اینکار، مشت محکمی بر دهان آمریکا و استکبار و گروهکها و مخالفین اسلام و مسلمین و مخالفین جمهوری اسلامی بکوبند.بیانات در خطبه ی نماز جمعه تهران 1371/1/7

استقامت حسینی، استقامت خمینی: تلفیق دو سخنرانی از حضرت آیت الله خامنه ای در هفتمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی، خردادماه 1375
این اثر تلفیق دو سخنرانی از رهبر معظم انقلاب در هفتمین سالگرد رحلت امام راحل(ره) در خردادماه سال 75 است که شانزدهمین درس گفتار انتشارات صهبا به شمار می آید. در توضیح این اثر آمده است: «چهارده خرداد سال 1375، با شانزدهم محرم الحرام مقارن شده است. مقام معظم رهبری محور اصلی سخنرانی خود را بر ارتباط و نزدیکی نهضت امام خمینی و نهضت عاشورا قرار می دهند. البته ایشان در جاهای دیگر نیز اشاراتی به این ارتباط داشته اند؛ اما در این سال، تقارن محرم و خرداد، فرصتی به دست می دهد تا این مطلب به طور نسبتاً کاملی …

اشرافی گری: آسیب شناسی پدیده اشرافی گری و مفاسد اقتصادی با جستاری در منویات و مطالبات رهبر فرزانه انقلاب
مقام معظم رهیری:شما بدانید که گرایش اشرافیگری، آن چیزی نیست که بشود با قانون و با دادگاه و با بازجویی و با مثال اینها علاجش کرد؛ خیلی سخت تر از این حرفهاست.این از جمله مقولاتی است که بایستی فضای عمومی کشور احساست مردم، خواست مردم و به تعبیر رساتر، فرهنگ عمومی مردم - آن را دفع کند تا این علاج شود.

اکسیر اعظم - جلد اول
نام گذاری سال 1386 به «اتحاد ملی و انسجام اسلامی» از سوی رهبر معظم انقلاب اساسی ترین نیاز امروز امت اسلامی است که بی شک تمامی هدایت ها و رهنمودهای معظم له در جهت ایجاد چنین حصنی حصین و دژی مستحکم برای حفظ نیروهای اسلام و قوای حق و پیکار با استکبار جهانی به شمار می رود. این کتاب برای یکپارچگی در تبیین و تفسیر اتحاد و انسجام، روشن گری افکار عمومی و برای اینکه بهترین راهکار وحدت نیز برای خواص موثر جامعه دینی مان ترسیم گردد «اتحاد ملی و انسجام اسلامی» را در رهنمودهای رهبر معظم انقلاب جویا شده است تا …

اکسیر اعظم - جلد دوم
نام گذاری سال 1386 به «اتحاد ملی و انسجام اسلامی» از سوی رهبر معظم انقلاب اساسی ترین نیاز امروز امت اسلامی است که بی شک تمامی هدایت ها و رهنمودهای معظم له در جهت ایجاد چنین حصنی حصین و دژی مستحکم برای حفظ نیروهای اسلام و قوای حق و پیکار با استکبار جهانی به شمار می رود. این کتاب برای یکپارچگی در تبیین و تفسیر اتحاد و انسجام، روشن گری افکار عمومی و برای اینکه بهترین راهکار وحدت نیز برای خواص موثر جامعه دینی مان ترسیم گردد «اتحاد ملی و انسجام اسلامی» را در رهنمودهای رهبر معظم انقلاب جویا شده است تا …

اکسیر اعظم (دوره دو جلدی)
نام گذاری سال 1386 به «اتحاد ملی و انسجام اسلامی» از سوی رهبر معظم انقلاب اساسی ترین نیاز امروز امت اسلامی است که بی شک تمامی هدایت ها و رهنمودهای معظم له در جهت ایجاد چنین حصنی حصین و دژی مستحکم برای حفظ نیروهای اسلام و قوای حق و پیکار با استکبار جهانی به شمار می رود. این کتاب برای یکپارچگی در تبیین و تفسیر اتحاد و انسجام، روشن گری افکار عمومی و برای اینکه بهترین راهکار وحدت نیز برای خواص موثر جامعه دینی مان ترسیم گردد «اتحاد ملی و انسجام اسلامی» را در رهنمودهای رهبر معظم انقلاب جویا شده است تا …

الصحوه الاسلامیه: الفرص والتحدیات
این کتاب به زبان عربی است و از 3 بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول این کتاب «محاور خطاب القیادة الاسلامیة» است. بخش دوم اختصاص به «وثائق خطاب القیادة الاسلامیة» دارد و در سومین بخش که عنوان «ملحقات» را بر خود دارد، یادداشت ها و توضیحاتی از استاد محمدعلی آذرشب درباره قصیده «اراک عصیّ الدمع» ابی فراس الحمدانی و نیز تاملاتی در خصوص «دارالتقریب و الشلتوت» است. ملحقاتی که به تبیین و توضیح دو مصداق مشخص و مهم از بیانات رهبر انقلاب پرداخته است. موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در تبیین موضوع بیداری …

امواج بیداری: بایدها و نبایدهای صدا و سیما
نویسنده در این کتاب با ارائه گزیده ای از بیانات و پیام های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به تبیین بایدها و نبایدهای مطرح در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پرداخته است. چگونگی برنامه ریزی در صدا و سیما؛ مدیریت در آن سازمان و اهداف کاربردی در آن؛ تأثیر زبان در رشد جامعة سینمایی و ملی از مباحث مورد توجه در کتاب هستند.

انتخاب صالحان: بیانات رهبر معظم انقلای اسلامی حضرت آیت الله العضمی خامنه ای (مدظله العالی) درباره اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی - جلد اول
این مجموعه شامل 9 جلد است که هرکدام از آن، سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظّم له خواهد داشت. سرفصل های کتاب های مجموعه به شرح ذیل است: 1. واجب سیاسی(بیان اهمیّت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی) 2. راه و اصول امام(قدّس سرّه)(بازخوانی خطّ امام برای سنجش عیار احزاب و جریان های فعّال در انتخابات) 3. خواب های بی تعبیر(شرح توطئه ها و برنامه های دشمنان برای انتخابات) 4. اصولگرای اصلاح طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص های جریان های وفادار به نظام) 5. مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و …

انتخاب صالحان: بیانات رهبر معظم انقلای اسلامی حضرت آیت الله العضمی خامنه ای (مدظله العالی) درباره اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی - جلد پنجم
این مجموعه شامل 9 جلد است که هرکدام از آن، سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظّم له خواهد داشت. سرفصل های کتاب های مجموعه به شرح ذیل است: 1. واجب سیاسی(بیان اهمیّت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی) 2. راه و اصول امام(قدّس سرّه)(بازخوانی خطّ امام برای سنجش عیار احزاب و جریان های فعّال در انتخابات) 3. خواب های بی تعبیر(شرح توطئه ها و برنامه های دشمنان برای انتخابات) 4. اصولگرای اصلاح طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص های جریان های وفادار به نظام) 5. مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و …

انتخاب صالحان: بیانات رهبر معظم انقلای اسلامی حضرت آیت الله العضمی خامنه ای (مدظله العالی) درباره اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی - جلد چهارم
این مجموعه شامل 9 جلد است که هرکدام از آن، سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظّم له خواهد داشت. سرفصل های کتاب های مجموعه به شرح ذیل است: 1. واجب سیاسی(بیان اهمیّت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی) 2. راه و اصول امام(قدّس سرّه)(بازخوانی خطّ امام برای سنجش عیار احزاب و جریان های فعّال در انتخابات) 3. خواب های بی تعبیر(شرح توطئه ها و برنامه های دشمنان برای انتخابات) 4. اصولگرای اصلاح طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص های جریان های وفادار به نظام) 5. مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و …

انتخاب صالحان: بیانات رهبر معظم انقلای اسلامی حضرت آیت الله العضمی خامنه ای (مدظله العالی) درباره اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی - جلد دوم
این مجموعه شامل 9 جلد است که هرکدام از آن، سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظّم له خواهد داشت. سرفصل های کتاب های مجموعه به شرح ذیل است: 1. واجب سیاسی(بیان اهمیّت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی) 2. راه و اصول امام(قدّس سرّه)(بازخوانی خطّ امام برای سنجش عیار احزاب و جریان های فعّال در انتخابات) 3. خواب های بی تعبیر(شرح توطئه ها و برنامه های دشمنان برای انتخابات) 4. اصولگرای اصلاح طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص های جریان های وفادار به نظام) 5. مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و …

انتخاب صالحان: بیانات رهبر معظم انقلای اسلامی حضرت آیت الله العضمی خامنه ای (مدظله العالی) درباره اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی - جلد سوم
این مجموعه شامل 9 جلد است که هرکدام از آن، سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظّم له خواهد داشت. سرفصل های کتاب های مجموعه به شرح ذیل است: 1. واجب سیاسی(بیان اهمیّت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی) 2. راه و اصول امام(قدّس سرّه)(بازخوانی خطّ امام برای سنجش عیار احزاب و جریان های فعّال در انتخابات) 3. خواب های بی تعبیر(شرح توطئه ها و برنامه های دشمنان برای انتخابات) 4. اصولگرای اصلاح طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص های جریان های وفادار به نظام) 5. مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و …

انتخاب صالحان: بیانات رهبر معظم انقلای اسلامی حضرت آیت الله العضمی خامنه ای (مدظله العالی) درباره اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی - جلد ششم
این مجموعه شامل 9 جلد است که هرکدام از آن، سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظّم له خواهد داشت. سرفصل های کتاب های مجموعه به شرح ذیل است: 1. واجب سیاسی(بیان اهمیّت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی) 2. راه و اصول امام(قدّس سرّه)(بازخوانی خطّ امام برای سنجش عیار احزاب و جریان های فعّال در انتخابات) 3. خواب های بی تعبیر(شرح توطئه ها و برنامه های دشمنان برای انتخابات) 4. اصولگرای اصلاح طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص های جریان های وفادار به نظام) 5. مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و …

انتخاب صالحان: بیانات رهبر معظم انقلای اسلامی حضرت آیت الله العضمی خامنه ای (مدظله العالی) درباره اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی - جلد نهم
این مجموعه شامل 9 جلد است که هرکدام از آن، سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظّم له خواهد داشت. سرفصل های کتاب های مجموعه به شرح ذیل است: 1. واجب سیاسی(بیان اهمیّت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی) 2. راه و اصول امام(قدّس سرّه)(بازخوانی خطّ امام برای سنجش عیار احزاب و جریان های فعّال در انتخابات) 3. خواب های بی تعبیر(شرح توطئه ها و برنامه های دشمنان برای انتخابات) 4. اصولگرای اصلاح طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص های جریان های وفادار به نظام) 5. مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و …

انتخاب صالحان: بیانات رهبر معظم انقلای اسلامی حضرت آیت الله العضمی خامنه ای (مدظله العالی) درباره اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی - جلد هشتم
این مجموعه شامل 9 جلد است که هرکدام از آن، سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظّم له خواهد داشت. سرفصل های کتاب های مجموعه به شرح ذیل است: 1. واجب سیاسی(بیان اهمیّت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی) 2. راه و اصول امام(قدّس سرّه)(بازخوانی خطّ امام برای سنجش عیار احزاب و جریان های فعّال در انتخابات) 3. خواب های بی تعبیر(شرح توطئه ها و برنامه های دشمنان برای انتخابات) 4. اصولگرای اصلاح طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص های جریان های وفادار به نظام) 5. مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و …

انتخاب صالحان: بیانات رهبر معظم انقلای اسلامی حضرت آیت الله العضمی خامنه ای (مدظله العالی) درباره اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی - جلد هفتم
این مجموعه شامل 9 جلد است که هرکدام از آن، سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظّم له خواهد داشت. سرفصل های کتاب های مجموعه به شرح ذیل است: 1. واجب سیاسی(بیان اهمیّت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی) 2. راه و اصول امام(قدّس سرّه)(بازخوانی خطّ امام برای سنجش عیار احزاب و جریان های فعّال در انتخابات) 3. خواب های بی تعبیر(شرح توطئه ها و برنامه های دشمنان برای انتخابات) 4. اصولگرای اصلاح طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص های جریان های وفادار به نظام) 5. مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و …

The true identity of women: a selection of quotes by Ayatollah Khamenei on the subject of women
خودسازی معنویزن مسلمان باید در راه فرزانگی و علم تلاش کند؛ در راه خودسازی معنوی و اخلاقی تلاش کند؛ در میدان جهاد و مبارزه - از هر نوع جهاد و مبارزه ای - پیشقدم باشد؛ نسبت به زخارف دنیا و تجملات کم ارزش، بی اعتنا باشد؛ عفت و عصمت و طهارتش در حدی باشد که چشم و نظر هرزه بیگانه را به خودی خود دفع کند. این کتاب گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی به سه زبان فرانسه، انگلیسی و عربی می باشد.

بایسته های اخلاق سیاسی از منظر مقام معظم رهبری
آورده مهم این مجموعه، عبور از کلیات و ابهام زدایی از موضوع اخلاق سیاسی و مشخص نمودن شاخص های عینی برای آن است. این مجموعه ضمن معرفی نگاه صحیح به سیاست ورزی، مقدمات و آمادگی های لازم برای ورود به فعالیت های سیاسی را به مخاطب یادآوری می کند. در این اثر، مستند به دیدگاه های رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی)، بر رویکرد معنوی به سیاست به عنوان زیربنای عمل سیاسی در مکتب امام خمینی (رحمة الله) تأکید شده و بایسته های اخلاق سیاسی معرفی گردیده است. این بایسته ها عبارتند از: …

بایسته های تبلیغ از منظر مقام معظم رهبری
کتاب حاضر در شش فصل کلی، بیانات مقام معظم رهبری در مورد تبلیغ را ذکر کرده است که عناوین آن ها عبارتند از: اهمیت و جایگاه تبلیغ، شرایط کلی مبلغ، بایسته های تبلیغ، محیط های تبلیغی، خرافه زدایی و بدعت ستیزی، وحدت اسلامی، تبلیغ و نظام اسلامی.

بایسته های فرهنگ عمومی از منظر مقام معظم رهبری
آن چه در این مجموعه گرد آمده، بعضی اشاره های حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) به برخی از مهم ترین مصادیق کاستی ها و بایسته های فرهنگ عمومی است که در ذیل این عناوین ارائه می گردد: انس با کتاب و مطالعه، قانون مداری، خودباوری، استقبال از کار و داشتن وجدان کاری، اهتمام به استفاده از تولید داخلی، اصلاح الگوی مصرف، دوری گزینی از اشرافیت و تجمل گرایی، اهتمام به نقد و نقدپذیری، رعایت حقوق و حرمت زن، ورزش همگانی، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی و در نهایت انس با قرآن.

بدان، ایدک الله (نصایح رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله) به طلاب)
شکل گیری جمهوری اسلامی و ارتباط وثیق بین آن و حوزه و روحانیّت به گونه ای شده است که سرنوشت این نهادها را به هم پیوند زده است. اگر بنا است که نظام اسلامی بماند و ببالد یقیناً بدون کمک حوزه، روحانیّت و طلّاب نمیتواند به این مهم دست یابد. هر کدام از اصناف و اقشار مرتبط با شئون حوزوی وظایفی را بر عهده دارند امّا در این میان، طلّاب سهم ویژه ای را به خود اختصاص میدهند. طلبه باید به گونه ای باشد که بتواند باری از بارهای زمین مانده ی انقلاب را بر دوش بکشد و این امر ضرورت آماده سازی طلّاب را برای به انجام …

برای مدیران: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به مدیران
در این اثر ویژگی های مدیران و آنچه آن ها برای ادای درست تکالیف مدیریتی خود در تحقق دولت اسلامی باید بدانند، با استخراج از کلام شیوای رهبری و مواضع روشن ایشان در این زمینه، آمده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی از بدو رهبری تاکنون نصایح، توصیه ها و بعضا" تعریف ها و یا هشدارهایی نسبت به مدیران کشور داشته اند که در شرایط زمانی مختلف منجر به اصلاح رفتار مدیران شده است. این اثر ارزشمند در 9 فصل شامل: مدیران؛ اهمیت و جایگاه در نظام اسلامی، معنویت، اخلاق، گزینش همکاران، نظارت بر زیر مجموعه، مدیران انقلابی، …

برداشتهای قرآنی: برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، جزء سی به ضمیمه سوره مبارکه حمد
رهبر معظم انقلاب اسلامی که خود از ابتدای عمر شریفشان با قرآن انس داشتند در هر فرصت و مناسبتی مردم، مسئولین، ملت های دیگر و ... را به رجوع به قرآن و انس با آن و تدبر در آن می نمایند. ایشان هدف از انقلاب اسلامی را تشکیل جامعه قرآنی می دانند و در پرتوی این هدف فضای جامعه و حتی جهان را را به قرآن هدایت می نمایند. از بیانات ایشان می توان به روشنی مراحل و برنامه های رسیدن به جامعه قرآنی را تنظیم کرد. اثر پیش رو برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، و جزء سی ام قرآن کریم به همراه سوره مبارکه حمد می …

بهار کتاب: مجموعه بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای در بازدیدهای سالانه از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
عنوان «بهار کتاب» با استفاده از جمله معروف مقام معظم رهبری برای این کتاب انتخاب شده است. ایشان در یکی از بازدیدهایشان از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفتند:این ایامی را که نمایشگاه کتاب در تهران برگزار می شود، به نظر بنده باید بهار کتاب نامید. «بهار کتاب» به مناسبت بیست و هفتمین سال برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری تدوین و منتشر شده است.

بهترین: توصیه هایی درباره نماز
کتاب حاضر به بیان توصیه های رهبر معظم انقلاب در مورد نماز می پردازد.

پایان غرب: جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) پیرامون نظام سرمایه داری
پژوهشی در مورد دیدگاه های آیت الله سیدعلی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران در مورد بحران اقتصادی جهان غرب و نظام سرمایه داری است. در این نوشتار با توجه به اعتراضات گسترده نسبت به اوضاع اقتصادی در آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی به ویژه راهپیمایی های موسوم به جنبش تسخیر بورس وال استریت آمریکا، تحلیلی از مواضع آیت الله سیدعلی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران در این زمینه صورت گرفته است. در ابتدا نگاهی به نوع دیدگاه نظام سرمایه داری غرب به جامعه و مردم صورت گرفته و تقابل مردم و حکومت و افزایش …

پرسش و پاسخ (پاسخ به پرسشهای دانشجویان)
این کتاب «پرسش و پاسخ» متن کامل پاسخ های رهبر معظم انقلاب به پرسش های دانشجویان در ۹ دیدار (طی سال های۱۳۸۲-۱۳۷۷) است. کتاب حاضر گزارش کامل پرسش های دانشجویان و پاسخ های مقام معظم رهبری در ۹ جلسه است که به ترتیب زمانی به شرح ذیل منتشر شده است: ۱. در دیدار جمعی از جوانان به مناسبت هفته ی جوان (۰۷/۰۲/۱۳۷۷) ۲. در دیدار دانشجویان دانشگاه تهران (۲۲/۰۲/۱۳۷۷) ۳. جلسه ی پرسش و پاسخ در دانشگاه تربیت مدرّس (۱۲/۰۶/۱۳۷۷) ۴. دیدار با جمعی از جوانان (۱۳/۱۱/۱۳۷۷) ۵. جلسه پرسش و پاسخ سردبیران و نویسندگان نشریات …

پیشوای صادق
در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی و در زمانی که رهبری جامعه مهم ترین مساله نهضت اسلامی بود، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‏ ای (دامت‏ برکاته) چند سخنرانی درباره تحلیل ‏زندگانی امام ششم (ع) ایراد کرد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحت عنوان «پیشوای صادق(ع‏» با همکاری واحد ایدئولوژی روزنامه جمهوری اسلامی تنظیم و منتشرگردید. تاریخ دقیق انجام سخنرانی معلوم نیست ولیکن بین سال های‏ 45تا 50 شمسی بوده است. محتوای کتاب هرچندمختصر است، اما یکی از بهترین تحلیل‏ های سیاسی‏ درباره عملکرد امام …

تا انقلاب مهدی (عج): انقلاب اسلامی در بیان رهبر انقلاب
کتاب «تا انقلاب مهدی (عج)» گزیده ای از رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد حفظ انقلاب و ارزش های اسلامی است. این گزیده ها، به موضوع دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی در روزگار پس از انقلاب و زمانه ای که هجمه وسیعی در مورد این انقلاب صورت گرفته است، می پردازد. این کتاب که شامل 55 بخش کوتاه از گزیده ی سخنان مقام معظم رهبری در مورد حفظ ارزش های انقلاب است، گزیده ای از مجموع سخنرانی های ایشان از سال 1368 تا سال 1385 را در بر می گیرد. در انتهای کتاب نیز فهرست کامل این سخنرانی ها ضمیمه کتاب شده است.

توقف ممنوع
تولید علم در گرو داشتن نیروی جوان و زبده است و داشتن نیروی جوان یعنی مهیا بودن شرایط برای تولید علم. این کتاب مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در قالب یک مدل مفهومی برای رسیدن به تولید علم است، یک فرآیند جهت دار از حرکت دانش­آموزی تا جنبش نرم­افزاری که ماحصل دانشگاه و تحصیلات تکمیلی خواهد بود. بر اساس فرمایش‎های معظم له در این راستا وظایفی بر نوجوان و جوان ایرانی مترتب است که بر ویژگی‎های آن­ها مبتنی است و خانواده، مدرسه، اجتماع و دانشگاه نیز در این باروری تاثیر تعیین کننده­ای خواهند داشت. در این …

توهم سلطه: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) پیرامون صهیونیسم
این کتاب حاوی گزیده‌ای از نظرات معظّمٌ‌له درباره‌ی صهیونیسم و مباحث مرتبط با آن است که از کل گفتارها و نوشتارهای ایشان طی سال‌های 1348 تا 1390 گردآوری و تدوین شده است. مطالب کتاب در پنج بخش و بیست و سه فصل ارائه شده است و شامل محورهای اصلی «صهیونیسم، شجره‌ی خبیثه»، «غده‌ی سرطانی»، «پاره‌ی تن جهان اسلام»، «جراحی غده‌ی سرطانی» و «تقابل ایدئولوژیک» است و منعکس کننده بینش عمیق و آگاهی کامل معظّمٌ‌له و نظام اسلامی در دوره‌های قبل و بعد از پیروزی انقلاب به ماهیت، خطرات و تهدیدات دشمن بزرگ اسلام، …

جاذبه ی حسینی: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) در دو موضوع حضرت زینب کبری و اربعین حسینی
این کتاب، رهنمودهای ارزشمند رهبر معظّم انقلاب از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۰ در دو موضوع «زینب کبری(سلام الله علیها)» و «اربعین» است که از کتاب «آفتاب در مصاف» استخراج شده است. این کتاب در سه فصل «زینب کبری(سلام الله علیها)»، «اربعین» و «شرح فرازهایی از زیارت اربعین» و به شیوه سیر تاریخی تدوین شده است.

جرعه ای از زلال معرفت (چهل حدیث با شرح مختصر مقام معظم رهبری)
بخشی از آموزه ‏ها، حکمت ها و تعالیم اخلاقی و اجتماعی پیامبر (ص) و اهل ‏بیت (ع) اوست که از روایی گردآوری و با توضیحات کوتاه و روان آیت الله سیدعلی خامنه ‏ای تدوین یافته است. این احادیث و توضیحات در آغاز درس های خارج فقه ایشان بیان شده است. احادیث براساس ترتیب معصومان تنظیم شده و در ترجمه احادیث از ترجمه احمد جنتی و صادق حسن‏ زاده بر کتاب تحف ‏العقول استفاده شده است. مضامین اصلی این احادیث شرح فضایل و خصلت های نیک و بیان آثار گناهان و صفت های نکوهیده و دعوت به نیکی و اخلاق حسنه است.

جرعه ها - جلد اول: گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)
این مجموعه بیانات رهبر فرزانه انقلاب در قالب کلمات قصار می باشد که به مناسبت های گوناگون در میان دانشجویان و اقشار مختلف ایراد شده است. این مجموعه شامل 240 نکته است که با بررسى تمام سخنرانى هاى ایشان از سال 1368 تا 1386 تدوین و تنظیم گردید.

جرعه ها - جلد دوم: گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)
این مجموعه بیانات رهبر فرزانه انقلاب در قالب کلمات قصار می باشد که به مناسبت های گوناگون در میان دانشجویان و اقشار مختلف ایراد شده است. این مجموعه شامل 240 نکته است که با بررسى تمام سخنرانى هاى ایشان از سال 1368 تا 1386 تدوین و تنظیم گردید.

جرعه ها: گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) (دوره دو جلدی)
این مجموعه بیانات رهبر فرزانه انقلاب در قالب کلمات قصار می باشد که به مناسبت های گوناگون در میان دانشجویان و اقشار مختلف ایراد شده است. این مجموعه شامل 240 نکته است که با بررسى تمام سخنرانى هاى ایشان از سال 1368 تا 1386 تدوین و تنظیم گردید.

جریان روشنفکری اسلامی در ایران
این کتاب مقارنه دو سخنرانی از آیت الله خامنه ای در سالگرد درگذشت دکتر علی شریعتی سال 1359 می باشد.

جلوه های معنوی و عرفانی عاشورا: دو سخنرانی از حضرت آیت الله خامنه ای در سال های 1364 و 1376
دو سخنرانی از حضرت آیت الله خامنه ای در تاریخ های 1364/7/5 و 1367/9/13 که اولی خطبه نماز جمعه در ماه محرم و دومی بیانات در روز ولادت امام حسین است، در این گفتار در کنار هم آمده است، و در آن، جملات نقل شده از اباعبدالله (ع) در مقاتل، از دیدگاه دعا و راز و نیاز با پروردگار و جلوه های معنوی شخصیت امام حسین (ع) به گونه ای بیان می شود که توشه ای معنوی باشد برای هرکسی که برای پاسداری از امانت اسلام و انقلاب، برای خود مسئولیتی قائل است.

جهاد خود کفایی ارتش جمهوری اسلامی ایران: در بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
جهاد خودکفایی تبلور یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی یعنی شعار استقلال است. پیش از انقلاب اسلامی کشور در وابستگی کامل به بیگانگان به سر می برد و از جمله مهمترین سازمانهای وابسته و با عدم روحیّه خود باوری، ارتش بود که نه تنها قادر به ساخت تجهیزات مهم نظامی نبود بلکه حتی تعمیر قطعات آنها نیز از سوی بیگانگان و در خارج از کشور صورت می گرفت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و طی سالهای 58 و 59 و با بیرون رانده شدن مستشاران نظامی بیگانه از کشور و همچنین تاکید بر ایجاد و تقویت روحیه خود باوری، تعدادی از جوانان …

جهاد فرهنگی در بیان رهبر معظم انقلاب مد ظله العالی
کتاب جهاد فرهنگی، مجموعه بیانات امام خامنه ای در حوزه فرهنگ و جهاد فرهنگی و کار فرهنگی است. این کتاب در چند فصل به بیان سخنان معظم له می پردازد که شامل سرفصل های زیر می باشد: تعریف فرهنگ تهاجم فرهنگی جهاد فرهنگی فرایند جهاد فرصت های جهاد فرهنگی اصول جهاد فرهنگی مدیریت فرهنگی ویژگی های مجاهد فرهنگی

حرفی برای تمام فصول: قرآن در بیان رهبر انقلاب
کتاب حاضر مشتمل بر بیانات مقام معظم رهبری (مدّظله العالی) درباره قرآن و توجه به معرفت آن است. از این رو در کتاب محوریت موضوعی بیانات ارائه شده را مواردی چون: آموزش قرآن در حوزه های علمیه، ترجمه قرآن و چگونگی ترویج آن، معنای انس عمومی با قرآن، آشنایی با متن قرآن و فهم آن، وظیفه قاریان در تبلیغ و ترویج تلاوت قرآن، آداب قرائت قرآن مجلسی و... تشکیل می دهد.

خانواده به سبک ساخت یک جلسه مطول مطوی در محضر مقام معظم رهبری
طرح موضوع: مقام معظم رهبری در جایگاهی قرار دارند که واجد دو شأن حکمرانی بر امور کشور و حکمرانی بر قلوب و دل هاست. معمولاً شأن اول که گره ها را از امور جاری باز می کند و مانع از ایجاد بن بست در نظام می شود، مورد توجه قرار می گیرد. اما ایشان به عنوان یک عالِم و متفکر اسلامی که علم خود را وقف رشد و به سعادت رساندن مردم کرده اند، شأن دیگری دارند که همان هدایت قلوب، حکمرانی بر دل ها و جذب جان ها به سوی کمال و ایجاد فضای مناسب برای رشد فضائل انسانی در جامعه و «پدر» بودن برای یکایک فرزندان این مرز و بوم است. …

دانشجو باید سیب زمینی نباشد
نشر کتاب دانشجویی، مجموعه کتاب هایی را در قطعات کوچک و قطری کوتاه، اما با محتوایی جذاب و مفید از موضوعات مختلف چاپ کرده است که برای دانشجویان مفید به حساب می آید. این نشر کتاب هایی را نیز در موضوعات مختلف از گزیده بیانات مقام معظم رهبری به چاپ رسانیده ،که یکی از آن ها کتاب «دانشجو باید سیب زمینی نباشد» است. این کتاب شامل گزیده توصیه های بسیار کوتاه مقام معظم رهبری به دانشگاهیان و دانشجویان می باشد. علاوه بر گزیده بیانات ایشان، توصیه های جالب یک جمله ای که به نظر می رسد از زبان نویسنده است، در …

دانشجو و نوآوری علمی از دیدگاه مقام معظم رهبری
کتاب حاضر بیانات رهبر معظم انقلاب را در مورد نوآوری علمی و نقش دانشجو در این مورد نگاشته است. فصل اول این کتاب به بررسی موضوع وضعیت علم و پژوهش در دنیا و ایران پرداخته و فصل دوم به تحلیل مفهوم تحول و نوآوری اختصاص دارد. موضوع سومین فصل کتاب درباره الگوی رایج تحول و پیشرفت، فصل چهارم درمورد الگوی مطلوب تحول و پیشرفت است و در فصل پنجم نیز توصیه های مقام معظم رهبری به نخبگان و نوآوران دانشجو ارائه شده است.

دوران جدید عالم: گفتمان انتقادی انقلاب اسلامی در شناخت تجدد و غرب بر اساس بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
وقتی از دوران جدید عالم سخن می گوییم، شاید بسیاری گمان کنند که مرادمان دوران بعد از انقلاب صنعتی در اروپا است. اما رهبر انقلاب وقتی از دوران جدید عالم یاد می کنند، مرادشان دنیای بعد از انقلاب اسلامی است. آیت الله العظمی خامنه ای در سخنانی فرموده اند: «با انقلاب اسلامی در ایران و با تشکیل نظام اسلامی در این نقطه از عالم و با مبارزات طولانی ای که ملت ما پشت سر رهبر عظیم الشأنش برای حفاظت از انقلاب و اسلام انجام داد، عصر جدیدی با خصوصیاتی متمایز با دوران قبل در عالم به وجود آمد. قدرت های مادی دنیا چه …


راه را باید رفت
کتاب «راه را باید رفت» با هدف استخراج و ارائه «نقشه ی راه» در مسیر توسعه علمی کشور، از نظرات و دیدگاه های رهبر معظم انقلاب، تدوین و منتشر شده است. این کتاب از 16 بخش تشکیل شده که عناوین آن به شرح ذیل است: 1. ترسیم نقشه جامع علمی کشور (نقشه ای برای پیشرفت)، 2. اهمیت و ضرورت نوآوری (طرحی نو باید انداخت)، 3. راهکارهای مشارکت مراکز علمی در توسعه (هم راهی برای توسعه)، 4. نقش راهبردی جلسات سالانه رهبری با استادان (جلساتی برای هم دلی)، 5. نقش و وظایف استادان در توسعه علمی کشور (استادان، طراحان توسعه علمی)، 6. ویژگی …

راه نما؛ تحلیل و تبیین 14 موضوع در خصوص نظام توحیدی، برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در اول فروردین سال 1394 در حرم مطهر حضرت ثامن الحجج علیه السلام
این کتاب شامل تحلیل و تبیین 14 موضوع در خصوص نظام توحیدی برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای در اول فروردین ماه سال 1394 در حرم مطهر حضرت ثامن الحجج علیه السلام میباشد که به کوشش علی اصغر گرجی و جمعی از نویسندگان به چاپ رسیده است. لازم به ذکر است که این محتوا به نحوی تدوین شده که علاوه بر استفاده ی عموم علاقه مندان و فرهیختگان ، می تواند به عنوان محتوایی فرهنگی - تبلیغی برای مبلغین و فضلای حوزه علمیه مورد استفاده قرار بگیرد.

راه نما: امام (ره) در کلام رهبر انقلاب
سیره و خط امام خمینی (ره) در کلام رهبر معظم انقلابچالش اصلی همه تحولات بزرگ اجتماعی - از جمله انقلاب ها - صیانت از جهت گیری بسمت هدف ها در یک انقلاب، در یک حرکت اجتماعی صیانت نشود و محفوظ نماند، آن انقلاب به ضد خود تبدیل خواهد شد. برای اینکه این جهت گیری غلط و این انحراف اتفاق نیفتد... باید سر راه، شاخص هایی و جود داشته باشد. اگر این شاخص ها روشن و واضح بود، در معرض دید مردم بود، انحراف اتفاق نمی افتد...خود امام، برجسته ترین شاخص هاست؛ رفتار امام، گفتار امام. خوش بختانه بیانات امام در دسترس است، تدوین …

راهبردهای سیاست خارجی برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری
این کتاب برگرفته از بیانات حضرت آیت الله العظمی سیّدعلی خامنه ای (مدّظلّه العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی در جمع سفرا و کارداران جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور است، و در شش فصل به بررسی راهبردهای سیاست خارجی در بیانات مقام معظّم رهبری می پردازد. همچنین در بخش پایانی کتاب بیانات مقام معظّم رهبری که در دیدار با وزیر امور خارجه و نمایندگان سیاسی ایران در خارج از کشور که در دی ماه سال جاری ایراد گردید نیز آورده شده است.

رسالت خواص: نگاهی به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جمع فرماندهان لشکر 27 حضرت رسول (صلی الله علیه و آله)
«رسالت خواصّ» تبیین بیانات مقام معظّم رهبرى درباره نقش خواص در نهضت عاشورا، و ضرورت عبرت‏ آموزى و رویکرد جامعه به ارزش ‏هاى اسلامى است. عبرت ‏آموزى در قرآن و روایات، ارتجاع، عوامل زمینه‏ ساز حادثه عاشورا، افول غیرت دینى، کوتاهى خواصّ از اداى وظیفه، رنگ باختن معنویت، عوامل چرخش از موضع حق، از مباحث این کتاب به‏شمار مى‏رود. ضمیمه کتاب، مجموعه بیانات مقام معظّم رهبرى (مدظلّه) است که در این موضوع ایراد شده است.

رسالت روحانیون در دانشگاه ها از منظر رهبر معظم انقلاب
این کتاب در دو بخش تنظیم و تدوین شده است. بخش اول کتاب منتخب ترتیبی بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان ولی فقیه در دانشگاههای سراسر کشور، روسای دانشگاهها، دانشگاهیان و طلاب حوزه های علمیه، دیدار با اعضای دفتر همکاری حوزه و دانشگاه، تشکل‌های دانشجویی قم و حکم انتصاب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و... آمده است. بخش دوم دسته بندی موضوعی بیانات رهبر معظم انقلاب در این باره است که موضوعاتی چون ضرورت حضور و وظایف روحانیان و مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، روش و …

روح توحید؛ نفی عبودیت غیر خدا
این گفتار، مقاله ای از حضرت آیت الله سید علی خامنه ای است که اولین بار، در سال 1356 چاپ شده است. معظّم له آن را به درخواست یک دانشجو و در پاسخ به این سؤال که «اعتقاد به توحید، عملاً چه نقشی در زندگی انسان دارد؟» نوشته اند. عنوان مقاله، نام یکی از فصول کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» است؛ و مطالب آن، بسط داده شده مطالب همان فصل است. معظّم له در این مقاله از78 آیه توحیدی قرآن استفاده کرده اند. ایشان در این کتاب نخست به روح توحید که همان نفی عبودیت غیر از خداست پرداخته، سپس اشاره ای به تحریف مفهوم …

روحیه ی پرسشگری در جوانان؛ بر اساس آیات و روایات اهل بیت و دیدگاه بزرگان
ویسنده در این کتاب با استفاده از آیات قرآنی و روایات وارده از جانب ائمه معصومین(ع) و نیز با تأملی در اندیشه های شهید مطهری و مقام معظم رهبری، به بررسی موضوع دانش ورزی و چگونگی ایجاد روحیه پرسش گری در جوانان پرداخته است. بدین ترتیب در کتاب مباحثی چون: اقسام تفکر و ارتباط آنها با دانش اندوزی؛ انواع پرسش گری و آفات آن؛ چگونگی مدیریت روحیه پرسش گری در جوانان و...، مورد مطالعه قرار گرفته است.

ره، رهرو، رهبر: مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) درباره ی شخصیت حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی
این کتاب به نحو بسیاری جامعی به شخصیّت و مکتب امام خمینی(ره) پرداخته است. روش تنظیم محتوای آن براساس تاریخی است امّا برای آنکه نقشه ی موضوعی از مطالب کتاب در ذهن خواننده شکل گیرد، از یک فهرست جامع موضوعی در پایان اثر بهره برده شده است. فهرست موضوعی اثر شامل فصول اصلی زیر است: شخصیّت امام خطّ امام امام و انقلابِ اسلامی انحرافات و دشمنی های با امام، انقلاب و خط امام خدمات امام، آثار و برکات وجودی ایشان وصیت ها و درسهایی که امام آموخت علل و تفاسیرِ صحیحِ برخی مواضع و بیانات امام روابط …

زندگی به سبک جهادی: فرهنگ جهادی در بیانات مقام معظم رهبری
کتاب «زندگی به سبک جهادی» به تالیف محمد تاجیک رستمی، شرح مزجی است بر فرمایشات رهبر انقلاب در رابطه با جهاد و زندگی جهادی است که در شش فصل به باز شناسی تعریف جهاد در حوزه هایی نظیر خانواده، دانشگاه، حوزه های علمیه و... با استفاده از مجموع فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سالهای پس از انقلاب تا سال 93 پرداخته است. با توجه به تأکید ویژه دین مبین اسلام در خصوص وجود فرهنگ و روحیه جهاد در جامعه وعنایت ویژه ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی نسبت به مقوله مهم و اساسی جهاد و مبارزه ، ضرورت …

سرمشق های زندگی
خطاط و پدیدآورنده این کتاب درباره اثرش چنین توضیح می دهد: این کتاب حاوی ۴۰ آیه شریفه از قرآن کریم بوده که با خط معلی خطاطی شده است. ایده و هدف از تهیه و انتشار این کتاب مطالبه ای است که در بیانات امام خامنه ای (مدظله العالی) در در دیدار شرکت کنندگان نوزدهمین دوره مسابقات قرآن ( ۸۱/۷/۱۶) مطرح شده است. متن بیانات: (بحث حک کردن برخی از مفاهیم قرآنی به صورت خود آیه در ذهنها مطرح می شود؛ مثلاً «لها ما کسبت و علیها مااکتسبت» یا «کلّ نفس بما کسبت رهینه»، یا «انّما اموالکم و اولادکم فتنه». اگر مفاهیم قرآن …


شعارهای انقلاب - جلد دوم: کتاب محو اسرائیل
بعد از عروج ملکوتی امام عزیز(ره) ، اکثریت دشمنان و برخی از دوستان ، آینده انقلاب اسلامی را با وجود مشکلات و دشمنی های عظیم ، تیره و تار و رو به زوال می دیدند اما درخشش شمس وجود امام راحل و تجلی در کالبد فرزندی خلف ، ضمن باطل کردن توهمات دشمنان ، نور امیدی در دل دوستان برافروخت و افق پیش رو را روشن و درخشان نمود ، فرمایشات گهربار ، مواضع حکیمانه و نگاه ملکوتی امام خامنه ای(مدظله) خمینی دیگری را در اذهان زنده کرد ، که جمله جمله ی سخنانش باطن ها داشت. بخشی از این درخشش عظیم ولی امر مسلمین در هدایت صحیح …

شعاعی از نیر اعظم رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای درباره حضرت محمد مصطفی (ص)
در سال 1385 که از سوی رهبر انقلاب، سال پیامبر اعظم(ص) نام گذاری شد، تلاش های علمی و عملی بسیاری در راستای شناسایی ابعاد گوناگون شخصیت، سیره، آموزه ها و درس های پیامبر گرامی اسلام در ایران و جهان اسلام صورت گرفت. از جمله این تلاش ها در عرصه علمی، تألیف کتاب هایی درباره پیامبر اکرم(ص) بود که هرکدام به سهم خود، تبیین کننده سیمای آن خورشید یگانه بوده اند؛ گرچه همگی در آیینگی و بازتاباندن نور آن، یکسان نیستند. شاید نمونه ای از بهترین کتاب هایی که در این سال منتشر شد، گردآوری علمی و محققانه سخنان رهبر …

شکوه فرمان
مجموعه فاخر «شکوه فرمان» تلاشی است در جهت تنظیم و تدوین مطالبات و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سفر پر برکت معظم له به قم المقدسه مورخه 89/7/27، امید آنکه مورد استفاده نظری و کاربردی مجموعه ها و اشخاص علمی و اجرایی در سطح استان و کشور قرار گیرد. این مطالبات در شش بخش و بر اساس تاریخ دیدارها گردآوری شده است. انشاالله که این تلاش جمعی توانسته باشد قدمی هر چند ناچیز در مسیر تحقق مطالبات مقام عظمای ولایت برداشته باشد.

صهبای اردوی جهادی: برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری درباره اردوی جهادی، کمیته امداد و جهاد سازندگی
جهاد یعنی حداکثر تلاش مؤمنِ عاشقِ تحت امر ولی برای به کارگیری و به جریان انداختن استعدادهای بالقوه و بالفعل در راه خدا؛ و مؤمن جهادی یعنی مؤمنِ بصیرِ به میدان آمده ی اهل تلاش و مبارزه. انقلاب شد و مفهومِ در طول تاریخ کم رنگ شده ی جهاد، جان دوباره گرفت. وقت آن بود که فاصله های زیاد و عقب افتادگی تاریخی ملت با گام های بلند مرتفع شود. فقر و محرومیت ـ دو میراث اصلی خاندان پهلوی و یکی از مهم ترین عوامل عقب افتادگی این ملت ـ باید هرچه زودتر با اقدامات عاجل در درجه ی اول و اقدامات ریشه ای در درجه دوم …


عرصه های عدالت در کلام امام خامنه ای (مد ظله العالی)
این کتاب در پنج فصل به بیان عرصه های عدالت در کلام امام خامنه ای (مدظله العالی) می پردازد. عناوین فصول این کتاب عبارتند از: مبانی عدالت، عدالت فرهنگی، عدالت سیاسی، عدالت اقتصادی و عدالت قضایی

عصر انقلاب اسلامی: سخنرانی تاریخی ریاست جمهوری وقت ایران آیت الله سید علی خامنه ای در مراسم بزرگداشت «نخستین دهه انقلاب اسلامی»
در قسمت اشاره کتاب «عصر انقلاب اسلامی» آمده است: «سال 1367، اولین دهه انقلاب اسلامی ـ دهه مقاومت ـ جشن گرفته می شود؛ پس از گذشتن از دریای طوفانی و مواجِ ده سال زندگی انقلابی یک ملت، آن هم با این همه حوادث و خصومت ها و مشکلاتی که برای بسیاری از انقلاب های دوران معاصر ناشناخته بود. در مراسم بزرگداشت «نخستین دهه انقلاب اسلامی» در دوازدهم بهمن سال 67، رئیس جمهور وقت، آیت الله خامنه ای، سخنرانی تاریخی از خود به یادگار می گذارد که در آن، زوایای مهمی از انقلاب اسلامی تبیین می شود. در هتل لاله تهران، …

علمی برای تحول: علوم انسانی از منظر رهبر معظم انقلاب
موضوع این اثر بیان ضرورت تحول و تغییر در علوم انسانی از دیدگاه آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران است. در این اثر ابتدا کلیاتی در مورد شاکله و مبانی علم و علوم انسانی مطرح شده و سپس اهمیت و لزوم تحول در این علوم و آثار و فواید این تحول مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. آنگاه عواقب عدم تحول و تغییر در علوم انسانی به دلیل ریشه داشتن این علوم در اصول فکری و سکولاریستی غرب مورد شرح واقع شده و به آسیب شناسی علوم انسانی از منظر آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای (مد ظله العالی) و …

فشرده ای از تاریخ انقلاب اسلامی
انقلاب اسلامی مردم ایران در سال ۵۷، به تشکیل نظام جمهوری اسلامی و برآورده شدن آرزوی هزار و چند صد ساله مسلمانان مؤمن و مخلص منجر شد. مؤمنان راستین، به رسیدن دوباره اسلام به متعالی ترین قلل عزت و مجد عالم امیدوار شدند. بعد از این انقلاب که باید آن را بزرگ ترین واقعه بعد از ظهور اسلام دانست، شیعه که از حضور آخرین وصیّ بعد از رسول محروم گشته بود، توانست زندگی تحت لوای نظام اسلامی به حاکمیت نایب آن وصی را تجربه کند؛ نظامی الگوگرفته از حکومت نبوی و حکومت علوی، نظامی که روزبه روز بر عزت و عظمت و منزلت …

فلسطین (از منظر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی)
کتاب فلسطین از منظر حضرت آیت الله سید علی خامنه ای، مروری است بر دیدگاه ایشان در مورد مسئله ی فلسطین به همراه مقدمه ای از دکتر ولایتی که به اهمیت فلسطین و نقش و جایگاه آن در امت اسلامی می پردازد. این کتاب در هشت فصل به موضوعاتی مانند شبهات مطروحه در مسئله ی فلسطین، آینده ی فلسطین و راه حل های مسئله ی فلسطین از منظر مقام معظم رهبری می پردازد. در این کتاب علاوه بر انتشار بیانات رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعه ی تهران در تاریخ ۱۳۵۹/۵/۱۷ (دومین برگزاری روز قدس انقلاب اسلامی) در ۸ بخش شامل «کلیات»، …


کار باید تشکیلاتی باشد
این کتاب با توجه به نیاز فعالان فرهنگی تدوین و تهیه شده و برگرفته از فرامین معظم له است، از عناوین این کتاب می توان به، ضرورت کار تشکیلاتی، آثار و برکات کار تشکیلاتی، شاخص ها و بایدهای تشکیلات موفق انقلابی، آفت شناسی کار تشکیلاتی، وظایف مدیر تشکیلات، وظایف اعضاء تشکیلات، نمونه های موفق تشکیلات انقلابی، جبهه فرهنگی انقلاب سازماندهی می خواهد و ... اشاره کرد که کاملا بصورت کاربردی، دسته بندی و پردازش شده است.

کتاب باید هلو باشد: کتاب و کتابخوانی در بیان رهبر معظم انقلاب
کتاب حاضر به بیان توصیه های رهبر معظم انقلاب در رابطه با کتاب و کتاب خواندن می پردازد. برخی از عناوین مطالب این کتاب عبارتند از: ببخشید چند لحظه، دفاع ملی، حتی قرآن، نسل بعد، به جای تبلیغات، ساعت کتابخوانی ، مطالعه قبل از خواب، 8 جلد در اتوبوس، باقیات الصالحات، فوائد قطار، کتاب های جیبی، مخاطب، کاغذ کاهی، زبان روز، کتاب های بیهوده، شوق نوشتن، هنر و کشف حقیقت و...


مسابقه کتابخوانی کلمه طیبه
این مسابقه با محوریت کتاب «خانواده به سبک یک جلسه مطول مطوی در محضر مقام معظم رهبری» می باشد.کتاب «خانواده»، کتابی است 128 صفحه‌ای و مجموعه‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب، که ماحصل کار روی بیش از یکصد سخنرانی در جلسات خطبه‌خوانی عقد، نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع زن و خانواده، دیدار مداحان در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و جلسات با بانوان نخبه است. این کتاب در سبکی نو به ‌نام«ساخت یک جلسه مطول مَطوی در محضر مقام معظم رهبری» ارایه شده است. دیدگاه‌های منحصر به‌فرد حضرت آیت الله خامنه …

مطالبات مقام معظم رهبری در موضوع علوم انسانی
علوم انسانی به عنوان یکی از علوم وارداتی غربی که زیربنای بسیاری از امور کلان جامعه است و تأثیر به سزایی در نحوه اداره کشور دارد از مهم‌ترین حوزه‌هایی است که جامعه علمی و خصوصا جامعه دانشگاهی کشور همچنان مبتلابه تبعات عقلی آن است و یکی از مصادیقی است که رهبر معظم انقلاب نسبت به انجام تغییرات بنیادی نسبت به آن تأکیدات فراوانی داشته‌اند. مجموعه حاضر فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب است که حول محور علوم انسانی و در هفت فصل مفاهیم اساسی، وضعیت فعلی علوم انسانی، ضرورت تغییر وضعیت موجود، نظام …

مطلع عشق: گزیده رهنمودهای حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی به زوجهای جوان
کتاب حاضر مجموعه ای است از پندها و نصایح رهبر معظم انقلاب به زوجهای جوانی که توفیق یافته اند پیوند زناشویی خود را با آهنگ کلام ایشان آغاز نمایند. این پندها و نصیحت ها که در پس و پیش خواندن خطبه عقد ایراد شده است آمیخته ای است از حکمتهای نظری و عملی که به زبانی ساده و شیرین بیان شده است. این مجموعه شامل چهار کلام و هفت رهنمود است. کلامها در واقع ره توشه نظری و رهنمود ها ره توشه عملی، به شمار می روند. در کلامها، دانستنی هایی ضروری در مورد ازدواج و خانواده مطرح می شود و در رهنمود ها ، مهارتهای زندگی …

منشور ستایشگری:جستاری پیرامون رهنمودهای مقام معظم رهبری به جامعه مداحان و ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت
کتاب «منشور ستایشگری» زیر نظر هیئت علمی بنیاد دعبل خزاعی و با تدوین و گردآوری «عبدالامیر فائق»، نویسنده و پژوهشگر دینی و عضو هیئت علمی بنیاد، منتشر شده است. این کتاب گزیده ای از رهنمودهای مقام معظم رهبری به ستایشگران و ذاکران اهل بیت رسول الله ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ است که مؤلف در آن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول سالیان گذشته دربارة موضوع مداحی و ستایشگری اهل بیت عصمت و طهارت را به صورت طبقه بندی و مبوّب ارائه می نماید. در این کتاب موضوعاتی نظیر جایگاه مداحی، وظایف اخلاقی، فنی …

مهندسی فرهنگی در کلام امام خامنه ای (مد ظله العالی)
کتاب مهندسی فرهنگی دربردارنده «مقدمه، فصل های مفاهیم و کلیات ارکان فرهنگ (مظاهر فرهنگی شامل خط، زبان و...)، انواع فرهنگ و نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی در مهندسی فرهنگی کشور» است. این کتاب حاصل پژوهشی در بیانات و مکتوبات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که سرفصل های آن در جلسات هم فکری با حضور جمعی از فضلای حوزه علمیه قم تهیه شده است. در فصل اول: «مفهوم فرهنگ، مفهوم مهندسی فرهنگ و مفهوم مهندسی فرهنگی» و در فصل دوم عناوین: «خط و زبان، عقاید، آداب اجتماعی، مواریث ملی، خصلت های بومی و قومی» مورد بررسی …

میراث فاطمی: مقام و منزلت حضرت ولی عصر (عج)
«میراث فاطمی» شامل مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب در شناخت امام زمان (عج)، عصر غیبت و نیز راهکارهای یاری رسانی برای تحقق دولت حضرت مهدی (عج) است. «معانی انتظار فرج»، «اتفاق بشریت در ایمان به منجی»، «ترویج فرهنگ انتظار»، «درس ها و آثار ایمان به مهدویت در جامعه»، «توطئه ها و تهدیدهای فرهنگ مهدویت»، «تشکیل حکومت پیش از ظهور امام زمان»، «اهداف ظهور و ویژگی های حکومت عصر ظهور»، «توجه و انس به امام زمان»، «توجه امام زمان به شیعیان»، «دعای حضرت ولی عصر»، «عنایت ولی عصر به کشور و انقلاب اسلامی»، «نیمه …

نقش و رسالت زن - جلد اول: عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی - اسلامی: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
در جلد اول با عنوان عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی، مطالب در پنج فصل و با عناوین عفّت و حیا، روابط زن و مرد، حجاب و پوشش، کشف حجاب و بی بندو باری، و روش برخورد با بی بندو باری ارائه می گردد. در بخشی از جلد اول این کتاب با عنوان «مقابله قاطع با بی احترامی نسبت به حجاب در دانشگاه ها» این بخش از بیانات رهبر انقلاب آمده است: «محیط دانشگاه ها بسیار مهم است. در محیط دانشگاه ها خانم های دانشجو و استاد باید سعی کنند همین روحیه و فرهنگ اسلامی را ترویج کنند. اگر کسانی خدای ناکرده در دانشگاه های کشور …

نقش و رسالت زن - جلد پنجم: زن مسلمان و عرصه های حضور اجتماعی: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
با توجّه به نگاه هدفمند مقام معظّم رهبری مدّظلّه العالی به مسائل زنان و با وجود رویکرد تمدن گرایی اسلامی که ایشان دارند؛ ضروری است که خطوط معیارهای اسلامی متناسب با شرایط زمان و مکان در زمینه ی حضور اجتماعی زن از دید گاه معظّمٌ له باید جمع بندی گردد. این بیانات در این کتاب در سه فصل با عناوین: جایگاه اجتماعی زنان، تعلیم و تربیت زنان و نقش زن در انقلاب اسلامی، تدوین شده و در تمامی این زمینه ها سعی شده است آرای مقام معظّم رهبری(مدّظلّه العالی) به صورت دقیق استخراج و با عنوانگذاری مناسب سیر منطقی …

نقش و رسالت زن - جلد چهارم: جایگاه و مسائل زنان در فرهنگ اسلام و تجدد: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
در این کتاب، با ارائه ی موضوعی و عنوانی بیانات مقام معظّم رهبری، در سه فصل، اهمیّت و ریشه یابی مسائل زنان، زن در فرهنگ غرب، منزلت و جایگاه زن در اندیشه ی اسلامی، میتوان با ریشه یابی مسائل زنان، تفاوت نگاه غرب و نگاه اسلام را در موضوع زن بازشناسی کرد.

نقش و رسالت زن - جلد دوم: الگوی زن - اسلامی: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
در جلد دوم با عنوان الگوی زن، ضرورت ارائه ی الگوی صحیح در حیات انسانی، فاطمه ی زهراسلام الله علیها الگوی جامع زن و حیات انسانی، حضرت فاطمه ی زهراسلام الله علیها وعرصه ی خانوادگی، عرصه ی مجاهده ی سیاسی و اجتماعی، عرصه ی معرفتی عرفانی، عرصه ی عبادی، عظمت و کمالات، الگوی عاشورایی زن، الگوهای قرآنی زن، الگو شدن زن مسلمان ایرانی دسته بندی و ارائه می گردد.

نقش و رسالت زن - جلد سوم: زن و خانواده: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
در این کتاب، با ارائه ی موضوعی و عنوانی بیانات مقام معظّم رهبری، در سه فصل، اهمیّت و ریشه یابی مسائل زنان، زن در فرهنگ غرب، منزلت و جایگاه زن در اندیشه ی اسلامی، می توان با ریشه یابی مسائل زنان، تفاوت نگاه غرب و نگاه اسلام را در موضوع زن بازشناسی کرد.

نقش و رسالت زن: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی (دوره پنج جلدی)
در جلد اول، عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی در پنج فصل و با عناوین عفّت و حیا، روابط زن و مرد، حجاب و پوشش، کشف حجاب و بی بندو باری، و روش برخورد با بی بندو باری ارائه می گردد. در بخشی از جلد اول این کتاب با عنوان «مقابله قاطع با بی احترامی نسبت به حجاب در دانشگاه ها» این بخش از بیانات رهبر انقلاب آمده است: «محیط دانشگاه ها بسیار مهم است. در محیط دانشگاه ها خانم های دانشجو و استاد باید سعی کنند همین روحیه و فرهنگ اسلامی را ترویج کنند. اگر کسانی خدای ناکرده در دانشگاه های کشور هستند که نسبت به …

نقشه ی نقش بر آب: مروری بر بیانات سید علی خامنه ای (مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون فتنه سال 88
این کتاب، مشتمل بر فرازهای مهمی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در طول سال های 88 و 89، پیرامون فتنه سال 88 است. کتاب با توجه به محتوای محوری سخنان معظم له، در پنج فصل با این عناوین تدوین شده است: دهمین انتخابات ریاست جمهوری؛ مواضع رهبری پس از انتخابات تا نماز جمعه خرداد؛ حوادث پس از انتخابات؛ کسب بصیرت و جنگ نرم. فصل نخست کتاب به بررسی و تحلیل اهمیّت انتخابات در نظام اسلامی، تلاش دشمنان برای سرد و تعطیل یا بدنام و مخدوش کردن انتخابات، وظایف جداگانه مردم و نامزدها در انتخابات، نکاتی در آسیب شناسی …

نگاهی قرآنی، روایی، عقلی و تاریخی به نسبت حوزه و نظام حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی)
حجت الاسلام برات محمد هدایتی، از طلاب حوزه علمیه مشهد در مقدمه این کتاب با اشاره به مسئولیت ها و وظایف حوزویان در حکومت اسلامی در کلام بزرگانی چون امام خمینی رحمةالله علیه و مقام معظم رهبری، این کتاب را در 57 عنوان تنظیم کرده است. مؤلف این کتاب دلیل بخش نکردن و عدم فصل بندی را پرهیز ار تقطیع کلام رهبر معظم انقلاب دانسته و یادآورشده که در این سبک نیز برخی از پاراگراف های غیر ضروری با نظر به واردنشدن خلل در سخن، یکدستی کلام و مقصود مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، حذف شده است.

نوبهار جان و دل: جملات قصار درباره حج از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای
این کتاب حاوی هفتاد و هفت عبارت برگزیده از پیامها و بیانات معظّمٌ له در موضوع حج در طول سالهای 1368 تا 1388 می باشد. اهمیّت حج، اغتنام فرصتی استثنایی، اهمیّت برائت از مشرکان، وحدت مسلمین، خودداری از تبدیل فرصت حج به امور تجاری و بازرگانی و توصیه به خودسازی معنوی از جمله محورهای این عبارات می باشد.

ولایت و حکومت: بیانات مقام معظم رهبری درباره ولایت و حکومت
این کتاب شامل مجموعه بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در ارتباط با موضوع ولایت و حکومت که از سال 1353 تا 1390 توسط ایشان ایراد شده است. این پراکندگی زمانی، خود به سه بخش اساسی قابل تقسیم است. بخش اول شامل بخشی از سخنرانی های پیوسته ایست که در ماه مبارک رمضان سال 1353 ایراد شده و «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» نام دارد؛ این نامی است که توسط خود ایشان، در همان ایام انتخاب شده است. در این سخنرانی های سلسله وار، مباحث بسیار مهمی درباره ولایت و حکومت مطرح شده است که در کتاب خواهید خواند. البته مباحث طرح کلی …

هنر باید متعالی باشد: هنر و هنرمند در بیان رهبر معظم انقلاب
این کتاب گزیده بیانات رهبر انقلاب درباره هنر و روایتی از دیدار با کارگردانان سینما می باشد. (از سری کتاب های مجموعه «کتاب دانشجویی»)

یازده گفتار پیرامون بیداری اسلامی: بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی
کتاب «یازده گفتار پیرامون بیداری اسلامی» یکی دیگر از آثار موسسه انقلاب اسلامی در حوزه بیداری اسلامی است. این کتاب که همزمان با برگزاری همایش «نظریه بیداری اسلامی از منظر حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)»، منتشر شده است، شامل یازده گفتار از بیانات معظّم له در سال های گذشته است که موضوع اصلی و مشترک آن ها ریشه ها، زمینه ها، علل و تحلیل جریان اصیل بیداری اسلامی در جهان اسلام است. در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «مطالعه این بیانات که تنها بخش کوچکی از تحلیل ها …

یک سبد گل محمدی: گوشه هایی از زندگی رهبر انقلاب
کتاب حاضر - همان گونه که از نامش پیداست - درباره ی زندگی رهبر انقلاب اسلامی می باشد که مشتمل بر داستان های کوتاه و خواندنیست. هر داستان در یک صفحه نوشته شده که همین موجز بودن، خواندن کتاب را شیرین تر می نماید. داستان ها از زمان کودکی و خانواده ی ایشان شروع شده و به شرح حال اکنون وی می رسد. در انتهای کتاب، یک غزل از ایشان نگاشته شده و آلبوم عکسی سیاه و سفید نیز موجود است.


نویسنده مقدمه کتاب
کلیات اقبال لاهوری به همراه اشعار چاپ نشده
محمد اقبال لاهوری یا علامه اقبال، شاعر، فیلسوف، سیاست مدار و متفکر مسلمان پاکستانی بود، که اشعار زیادی نیز به زبانهای فارسی و اردو سروده است. اقبال نخستین کسی بود که ایده یک کشور مستقل را برای مسلمانان هند مطرح کرد که در نهایت منجر به ایجاد کشور پاکستان شد. اقبال در این کشور به طور رسمی «شاعر ملی» خوانده می شود. اقبال یکی از نامورترین و سرشناس ترین شاعرپارسی گوی غیرایرانی در ایران است که نظیر شاعر بزرگی همانند بیدل دهلوی پذیرش ویژه ای در ایران یافته است. از کل ۱۲ هزار بیت شعری که توسط اقبال …


روایت کتاب
حضرت یار 1: خاطرات خودگفته ی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای
این کتاب، خاطرات استخراج شده از بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در مقاطع و مناسبت های مختلف، از سال 1368 تا سال 1388 می باشد که بدون هیچ دخل و تصرف ذکر شده اند. 84 صفحه از این کتاب شامل تصاویری رنگی از مقاطع مختلف زندگی سیاسی، نظامی و فرهنگی معظم له می باشد که به زیبایی کتاب افزوده است. برخی از عناوین خاطرات عبارتند از: ما هشت خواهر و برادر هستیم، شهادت نواب و یارانش، پای منبر مرحوم آقای نائینی، شش ماه زندان به خاطر پنج پوکه، کار ارزشمند شهید بهشتی و باهنر، اولین باری که لباس نظامی پوشیدم، ما …

حضرت یار 2: خاطرات خودگفته ی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای
کتاب حضرت یار پیش از این در قالب جلد پانزدهم مجموعه یاران ناب منتشر می گردید. اما به جهت تنوع مباحثی که در فرمایشات معظم له وجود داشت این جلد با عنوان حضرت یار 2 از این مجموعه با عنوان مستقل در نظر گرفته شده است. مقطع زمانی 1360 تا 1395 خاطراتی است که از حضرت آقا در این کتاب گردآوری شده است. 80 تصویر از مقاطع مختلف زندگی ایشان پیوست این خاطرات گردیده است.

شهید مطهری احیاگر تفکر اسلام
این کتاب حاصل گفت و شنود دکتر غلامعلی حداد عادل با حضرت آیت الله خامنه ای در پنجمین سال شهادت استاد مرتضی مطهری در سال 1363 می باشد.

مدح خورشید: گزیده ای از خاطرات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) درباره ی شخصیت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی
کتاب حاضر، گزیده ای از خاطرات حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای (مدّ ظلّه العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شخصیت حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی است. این خاطرات مقاطع مختلف حیات امام خمینی (ره) از دوران مبارزات تا سال های پیروزی و استقرار نظام جمهوری اسلامی و سال های دفاع ملّت انقلابی در برابر حملات جنگ تحمیلی را در بر می گیرد. کتاب با هدف آشنا کردن مخاطب با اندیشه های دینی، مذهبی و انقلابی امام خمینی (ره) تهیه شده است.


تقریظ های نویسنده
آسمان 3: یاسینی به روایت همسر شهید
همسر شهید یاسینی به شکلی خاص و دقیق تصویر زندگی مشترک خود با این شهید بزرگوار را برای نویسنده توصیف کرده است. در تقریظ مقام معظم رهبری درباره کتاب «یاسینی به روایت همسر شهید» آمده است: «از اینکه یاد آن عزیز فقید را بار دیگر در خاطره ی این دوستدار زنده کردید صمیمانه متشکرم».

آن بیست و سه نفر
این کتاب، از آنجا که در برگیرنده خاطرات و رشادت های نوجوانان رزمنده و مقاومت آنان در اردوگاه های ارتش بعث است، ناگفته بسیاری از دوران اسارت دارد. نویسنده کتاب،که سابقه 15 سال روزنامه نگاری دارد، این کتاب را به شکل روایت داستانی و دارای تعلیق های داستانی بجا، نگاشته است. آوردن یک عده نوجوان 15 ساله به کاخ صدام و واداشتن آنان به بیان اعترافاتی دروغین مبنی بر اجباری بودن اعزام رزمندگان نوجوان به جبهه های جنگ که می توانست افکار عمومی جهانیان را در جهت خواسته های رژیم بعث عراق تغییر دهد، موضوعی است …

از معراج برگشتگان خاطرات کودک، انقلاب، جنگ
حمید داوودآبادی، سند زنده هشت سال دفاع مقدس و بیانگر بخش عظیمی از تاریخ شفاهی جنگ است. او همچنان و در فاصله 23 سال از پایان دفاع مقدس در همه جبهه های فرهنگی و با تمام ابزارها و تجهیزات رسانه ای و مکتوب، خاطرات، نوشته ها، دلتنگی ها، انتقادها و ناگفته های خود را به مخاطب انتقال می دهد. داوودآبادی در این نوشتار، تلاش می کند با همان شوخ طبعی و به کار بستن مایه هایی از طنز، متن خود را خواندنی کند. البته طنزپردازی و مزاح، یکی از خصلت های فردی نویسنده است و آنچه در «از معراج برگشتگان» شاهد هستیم، انعکاس …

THE FAKKEH FRONT: The diaries if Martyr Sayyed Mohammad Shokri
کتاب حاضر ترجمه انگلیسی کتاب خط فکه است. کتاب خط فکه یادداشت های سید محمد شکری است. اکنون سید محمد شکری شهید شده است و یادداشت های اوست که منتشر شده و یاد او را زنده نگه می دارد. سید محمد دومین شهید خانواده شکری است قبل از او برادرش سید علی هم شهید شده بود. سید محمد دانشجوی رشته پزشکی بوده، درس را رها می کند و به جبهه می رود و در جبهه آموخته هایش را پیاده می کند و به کار امدادرسانی مجروحین می پردازد. یادداشت های سید محمد شامل: مأموریتش در فاو، رفتن به خط فکه، در مورد گردان عباس و اعصای آن گردان و …

پنجره های تشنه: روزنوشت های انتقال ضریح جدید امام حسین علیه السلام از قم به کربلا
پنجره های تشنه، عنوان تازه ترین اثر منتشر شده توسط مهدی قزلی است که شرحی است بر آنچه در جریان سفر 18 روزه انتقال ضریح مطهر حرم امام حسین (ع) از قم به کربلا گذشته است.

جبهة فکة: مذکرات الشهید السید محمد شکری
کتاب حاضر ترجمه عربی کتاب خط فکه است. کتاب خط فکه یادداشت های سید محمد شکری است. اکنون سید محمد شکری شهید شده است و یادداشت های اوست که منتشر شده و یاد او را زنده نگه می دارد. سید محمد دومین شهید خانواده شکری است قبل از او برادرش سید علی هم شهید شده بود. سید محمد دانشجوی رشته پزشکی بوده، درس را رها می کند و به جبهه می رود و در جبهه آموخته هایش را پیاده می کند و به کار امدادرسانی مجروحین می پردازد. یادداشت های سید محمد شامل: مأموریتش در فاو، رفتن به خط فکه، در مورد گردان عباس و اعصای آن گردان و مأموریت …

جشن حنابندان
کتاب «جشن حنابندان» شامل ۲ گزارش از دو عملیات در مناطق جنوب و غرب کشور است که محمدحسین قدمی این گزارش ها را از میان خاطرات رزمندگان «لشگر ۲۷ محمد رسول الله» گردآوری کرده است. گزارش اول کتاب در طول عملیات کربلای ۵ نوشته شده و گزارش دوم آن که مربوط به عملیات بیت المقدس 4 و در مناطق غربی کشور و بخشی از خاک عراق است، به سفارش شهیدسیدمرتضی آوینی و برای مجموعه «روایت فتح» نوشته شده است. کتاب در گزارش اول که مربوط به وقایع ۱۰ آذر ۱۳۶۵ تا ۹ بهمن ۱۳۶۵ است سعی می کند مراحل ثبت نام و اعزام به جبهه، آماده …

حماسه هویزه
کتاب «حماسه هویزه» دربرگیرنده خاطراتی است که به شیوه داستانی درباره عملیات هویزه در تاریخ 16 دی سال 1359 به نگارش درآمده، که برای مطالعه به زائرین راهیان نور نیز پیشنهاد می شود. در آغازین کتاب «حماسه هویزه»، تقریظی از رهبر معظم انقلاب آمده است، ایشان در این نوشته، کتاب را سرگذشت شورانگیز و عاشقانه جمعی از جوانان انقلابی ما در میدان نبرد با دشمن متجاوز توصیف و تأکید کرده اند: این نوشته ها را که در نوع خود، بسیار کم نظیر است، باید قدر دانست و کوشش فراهم آورنده آن را ارج نهاد.

خط فکه
کتاب خط فکه یادداشت های سید محمد شکری است. اکنون سید محمد شکری شهید شده است و یادداشت ها، اوست که منتشر شده و یاد او را زنده نگه می دارد. سید محمد دومین شهید خانواده شکری است قبل از او برادرش سید علی هم شهید شده بود. سید محمد دانشجوی رشته پزشکی بوده، درس را رها می کند و به جبهه می رود و در جبهه آموخته هایش را پیاده می کند و به کار امدادرسانی مجروحین می پردازد. یادداشت های سید محمد شامل: مأموریتش در فاو، رفتن به خط فکه، در مورد گردان عباس و اعصای آن گردان و مأموریت در مهران و جبهه شلمچه می شود. او لحظه …

سفرنامه حج: یار کجاست
تقریظ مقام معظم رهبری پیرامون کتاب یار کجاست: بار دیگر موسم حج شد و وقت انس و معاشقه من با سفرنامه های حج؛ دود کبابی به ضرورت، با مصداقی از «وصف العیش، نصف العیش»، و «ماشا الله کان». اما بی شک این یکی از بهترین سفرنامه های حج است که من خوانده ام. اگر نگویم بهترین، لطیف، پرنکته، ژرف نگر، باروح، موعظه آمیز، گویا، و همراه با هنرمندی های ادیبانه؛ از قبیل زیبایی قلم، همراهی طنز، اشتمال بر تصویر، آمیختگی به خیال؛ و...خلاصه این که؛ دو، سه روزی مرا در هنگام بیداری های پیش از خواب، مست و دلاویز خود ساخت.

فرمانده من - دفتر اول
خاطرات این کتاب، همگی به شکلی قصوی و روایی نوشته شده اند تا برای مخاطب، خواندنی و لذت بخش باشند. خاطره اول با نام «من روز عاشورا برمی گردم» نوشته رحیم مخدومی درباره رشادت ها و از خودگذشتگی فرمانده ای آذری زبان است به نام مدنی. دومین خاطره به نام «شب هور» نوشته احمد کاوری روایتی است کوتاه از سیدعلیرضا قوام، معاون گردان نوح از لشکر بیست و یکم امام رضا (ع). خاطره سوم که جذابیت و کشمکش ویژه‏ای دارد «رمز یا زهرا (س)» نام دارد و در آن، داوود امیریان از حاج حسین سخن می گوید که یکی از فرماندهان جنگ است. …

من زنده ام
این کتاب در حوزه اسارت و بخشی از خاطرات نانوشته 4 بانوی اسیر ایرانی به نگارش در آمده تا پاسخگویی بسیاری از سوالات بدون پاسخ در حوزه اسارت بانوان ایرانی در زندان های رژیم بعثی در دوران هشت سال دفاع مقدس باشد. سی و چند روز بیشتر از حمله ی رژیم بعث به ایران نگذشته بود که چهار نفر از دختران امام خمینی دست نامحرمان اسیر شدند! «بنات الخمینی» عنوانی بود که سربازان صدام به چهار بانوی امدادگر ایرانی داده بودند. بعثی ها اول که ماشین شان را محاصره می کنند، از خوشحالی پایکوبی می کنند و پشت بی سیم به فرماندهان …

نونی صفر
کتاب «نونی صفر» شروع غافلگیر کننده و شاعرانه ای دارد اما این شروع نرم و آهنگین، ناگهان مخاطب را با خود می برد به عملیات والفجر (فاو) و طوفان گلوله و آتش. سید حسن شکری در فصل نخستین کتابش از سه راهی نمک می گوید که از مناطق عملیاتی والفجر 8 بوده است. او در این فصل، نبرد ایمان و اضطراب را به نمایش می گذارد و اینکه چگونه ایمان و اراده بر هر ترسی غلبه می کنند؛ مانند صحنه ای که در برابر تانک های عراقی هیچ تانکی از ایران در کار نبوده و آنها مجبور بوده اند فقط با آرپی جی به جنگ تانک های مجهز آنها بروند. اگرچه …


سخنران لوح فشرده

لوح فشرده طراوت بندگی: شرح احادیث اخلاقی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی)
این مجموعه شامل بیانات صوتی (1 CD) و تصویری (2 DVD) رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در شرح احادیث اخلاقی ائمه معصومین علیهم السلام می باشد که در ابتدای دروس خارج ایشان ایراد شده اند.

لوح فشرده مجموعه صوتی کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن
در این لوح فشرده می توانید طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن را با صدای استاد خامنه ای بشنوید: طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن مباحث ضروری دین را از نگاه مقام معظم رهبری بیان کرده و بازتاب نگاه نو و بدیع معظم له به مفاهیم دینی است. این لوح فشرده سلسله جلسات مقام معظم رهبری در مسجد امام حسن مجتبی (ع) مشهد مقدس که در سال 1353 شمسی برگزار شده را ارائه کرده است. حضرت آیت الله خامنه ای در روزهای آخر تابستان سال 1353 هر روز ماه مبارک رمضان بعد از نماز ظهر و عصر قرآن به دست پشت تریبون می ایستادند و یک ساعت با حرارت …

لوح فشرده مجموعه کلیپ های صوتی از بیانات و دیدارهای رهبر انقلاب
این لوح فشرده شامل 167 فایل صوتی با فرمت MP3 از بیانات و دیدارهای مختلف رهبر معظم انقلاب می باشد. عناوین این مجموعه عبارتند از: - عبرت های فتنه 88 - شهداء و دفاع مقدس - ذکر مصیبت - بعثت خون 89 - بعثت خون 90 - بیداری اسلامی - اقتدار اسلامی - خاطرات دوران طلبگی - به مناسبت شهادت امام علی (ع) - منتخب - سفر استان کرمانشاه - شعر - تلاوت قرآن کریم - ویژه برنامه حماسه 9 دی - ازدواج - فلسطین - کتابلوح فشرده مرتبط با فرد
لوح فشرده نرم افزار آیینه فرداها: ویژه سفر مقام معظم رهبری به قم
نرم افزار آیینه فرداها - ویژه سفر مقام معظم رهبری به قم - با همت موسسه فرهنگی نرم افزاری روایت تولید شد. آیینه فرداها شامل فیلم کامل دیدارها ، گزارشات تصویری ، تصاویر ، صوت بیانات ، گزارش های صوتی و متن صحبت ها است که در ۱۲ بخش مختلف آماده سازی شده است و در هر بخش به بازنمایی و نمایش بخشی از این سفر و شور و علاقه مردم قم به مقام معظم رهبری پرداخته است . بخش اول با نام «آب زنید راه را…» شامل فیلم و تصاویری از آماده سازی شهر قم برای استقبال از مقام معظم رهبری است. هم چنین در ۱۰ بخش دیگر به بازخوانی …


اخبار مرتبط
"هنر از دیدگاه رهبری" منتشر خواهد شد : دیدگاههای رهبر معظم انقلاب در مورد هنر اسلامی در کتابی با عنوان "هنر از دیدگاه رهبری" منتشر خواهد …
«۵ گفتار رهبر انقلاب در باب توبه و استغفار» منتشر شد : کتاب «۵ گفتار حضرت آیت الله خامنه ای در باب استغفار و توبه در ماه مبارک رمضان» از سوی موسسه فرهنگی …
«72 سخن عاشورایی» از رهبر انقلاب منتشر شد : کتاب «72 سخن عاشورایی» از بیانات مقام معظم رهبری از سوی موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی وابسته به …
«آن بیست و سه نفر» چگونه به دست رهبر انقلاب رسید؟ : نویسنده «آن بیست و سه نفر» گفت: حجت الاسلام حجتی کرمانی گفت من گاهی توفیق دیدار رهبر انقلاب را پیدا …
«بعثت خون»؛ بیانات رهبر درباره حماسه حسینی(ع) : به گزارش روابط عمومی کانون اندیشه جوان، محمدحسین الفت‌پور، مسؤول دفتر نرم‌افزارهای اندیشه‌ای …
«بیداری اسلامی در کلام امام خامنه‌ای» منتشر شد : کتاب بیداری اسلامی در کلام امام خامنه ای منتشر شد. کتاب “بیداری اسلامی” در منویات و بیانات رهبر …
«جهاد اقتصادی» الکترونیکی شد : نسخه الکترونیک کتاب «جهاد اقتصادی» که مجموعه ای از بیانات رهبر انقلاب در حوزه اقتصاد است از سوی …
«چهار گفتار» درباره ی فلسفه ی قیام حسینی و درس ها و عبرت های آن : «چهار گفتار»، چهار سخنرانی بسیار مهمّ رهبر معظم انقلاب درباره ی حادثه ی عاشورا است که در آن با …
«حافظ هفت»: رمان سفر رهبر انقلاب به شیراز : رمان «حافظ هفت» درباره سفر نه روزه مقام معظم رهبری به شیراز که چندی پیش توسط اکبر صحرایی نوشته شده …
«حضرت ماه» با مروری بر شخصیت و سیره رهبر انقلاب منتشر شد : کتاب «حضرت ماه» تألیف «عظیم الیاسی» با موضوع مروری بر شخصیت، سیره و اندیشه های ناب حضرت آیت الله …
«خانواده» از منظر رهبر انقلاب محور دومین دوره مسابقه «کتاب و زندگی» : دومین دوره مسابقه «کتاب و زندگی» با محوریت کتاب «خانواده»، اثری از انتشارات صهبا همزمان با سالروز …
«درس‌های عاشورا»؛ کتاب جدید رهبر معظم انقلاب : کتاب «درس‌های عاشورا» گزیده بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره درس‌های مکتب عاشورا و …
«دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی» را بشناسید : انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، کتاب «دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی» نوشته سیدعلی …
«دعا از منظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» منتشر شد : کتاب «دعا از منظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» به کوشش علیرضا برازش توسط موسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب …
«دغدغه‌های فرهنگی» را بخوانید : نویسنده وبلاگ آذرباد در آخرین پست وبلاگ خود که به معرفی کتاب «دغدغه‌های فرهنگی» اختصاص یافته …
«زن و بازیابی هویت حقیقی»؛ سخنان ره‏بر درباره زن : کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی» با بهره‌گیری از گزیده‌ سخنرانی‌ها و پیام‌های رهبر معظم انقلاب …
«سوره های سرخ ۲» منتشر شد: انتشار سبک زندگی شهدا در یک کتاب : جلد دوم از کتاب «سوره های سرخ» که به معرفی شهدای قرآن تهران می پردازد منتشر شد.
«شرح اسم» و «مفاتیح الحیات» همچنان در صدر انتخاب کتاب‌خوانان : خبرگزاری فارس: دو کتاب «شرح اسم» و «مفاتیح الحیات» در هفته پایانی شهریور دو انتخاب اول …
«فرهنگ ایثار و شهادت» در کلام حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) : پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای (مد ظله العالی) در …
«فرهنگ مهم تر از سیاست» منتشر شد: راهکارهای رهبر انقلاب برای انجام کار فرهنگی موفق : کتاب «فرهنگ مهم تر از سیاست» (اشارات و تنبیهاتی برگرفته از منظومه فکری رهبر معظم انقلاب) به کوشش …
«فشرده ای از تاریخ انقلاب اسلامی» از ۳۰هزار نسخه گذشت : کتاب گفتار «فشرده ای از تاریخ انقلاب اسلامی» که هفتمین گفتار از مجموعه گفتارهای «موسسه …
«من و کتاب» دیدگاه های رهبر انقلاب درباره کتاب به چاپ سی و سوم رسید : کتاب «من و کتاب» که در بر گیرنده بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون اهمیت کتاب و کتاب خوانی است …
«نهج البلاغه» کتاب همیشه حاضر در دیدار دولت ها با رهبر انقلاب : حضرت آیت الله خامنه ای همواره در دیدارهای رمضانی رؤسای جمهور و اعضای هیأت دولت، کتاب نهج البلاغه …
«ولیّ احیاکننده؛ مواضع امام خامنه ای» در لبنان منتشر شد : کتاب «ولیّ احیاکننده؛ مواضع و دیدگاه های حضرت امام خامنه ای» به قلم حجت الاسلام شیخ نعیم قاسم، قائم …
۲۷ خرداد؛ رونمایی از تقریظ امام خامنه ای بر کتاب «من زنده ام» : چهارمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت همراه با رونمایی از تقریظ حضرت آیت الله خامنه ای بر کتاب «من …
آسیب شناسی اشرافی گری در نگاه رهبر انقلاب : فرمایشات دودهه اخیرِ مقام عظمای ولایت ، می بایست فصل الخطاب همه ( ملت و مسئولین ) باشد و یادآوریِ …
آمریکا در نگاه رهبر معظم انقلاب : کتاب «آمریکا در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی» به همت مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی و با تلاش …
اثر هنری کم نظیر با موضوع زندگی رهبری رونمایی می شود : قائم مقام مؤسسه فرهنگی هنری شاهد گفت: کتاب هنری «نقطه، نقطه، عشق» اثر استاد بهزاد پروین قدس با …
احساسم را در قالب کلمات ریختم : معصومه آباد نویسنده کتاب «من زنده ام» گفت: این کتاب بدون تجربه نوشتن به رشته تحریر در آمده است و در …
از کتاب صد صفحه ای پرسش دانشجویان تا دقت نظر رهبر انقلاب : مجموعه پاسخ های کاربران سایت KHAMENEI.IR پیش از برگزاری دیدار دانشجویان با معظم له در قالب یک کتاب به …
استاد مطهری در کلام رهبر معظم انقلاب : کتاب «استاد در کلام رهبری» نوشته مجتبی پیرهادی از سوی انتشارات صدرا منتشر شد. کتاب استاد در کلام …
استقبال کاربران شبکه‏ های اجتماعی از صفحه‎ای به نام رهبر انقلاب : «رهبر ایران هم عضو شبکه اجتماعی فیس‌بوک شد.» این عبارت روز گذشته به سرعت دهان به دهان چرخید …
اسرائیل و حمله به افکار عمومی : رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در پیامی، حمله جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به کاروان دریایی امدادی و …
اعلامیه ای در دفاع از روحانیت راستین: نگاهی به آرای شریعتی پیرامون روحانیت : کتاب «درباره روحانیت» اعلامیه ایست ناخواسته در دفاع از شریعتی و آراء و عقاید بد فهمیده شده او در …
انتشار «شب پانزدهم»؛ دیدار رهبر انقلاب با شاعران : کتاب «شب پانزدهم» شرح کامل دیدار مقام معظم رهبری، با شاعران کشور در شب پانزدهم ماه مبارک رمضان سال …
انتشار «طرح آب»؛ نقش رهبر انقلاب در جنگ : رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس ارتش با اشاره به کتاب «طرح آب» که بازگوکننده نقش …
انتشار «نظریه بیداری اسلامی» به 4 زبان : کتاب «نظریه بیداری اسلامی: بر اساس اندیشه سیاسی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی)» …
انتشار بیانات رهبر معظم انقلاب در قم : مجموعه 3 جلدی بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم منتشر شد. اولین جلد از این مجموعه کتاب‌ها …
انتشار ترجمه انگلیسی کتابی درباره دیدگاه امام و رهبری نسبت به زن : ترجمه انگلیسی کتاب «وجود آسمانی» نوشته سیدابراهیم حسینی، توسط انتشارات بین المللی الهدی در ایام …
انتشار جملات قصار رهبر انقلاب درباره حج : کتاب «نوبهار جان و دل» که دربرگیرنده جملات قصار رهبر معظم انقلاب اسلامی است از سوی موسسه پژوهشی …
انتشار خاطرات رهبر انقلاب از دفاع مقدس در کتاب «به آسمان نگاه کن» : کتاب «به آسمان نگاه کن» حاوی خاطرات رهبر انقلاب از شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به اهتمام هادی …
انتشار دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات : به مناسبت نزدیک شدن به ایام انتخابات نهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی کتاب‌های «انتخابات …
انتشار سلسله بیانات مقام معظم رهبری درباره آزادی : به زودی کتابی با موضوع «آزادی از منظر رهبری» با محوریت بیانات رهبر انقلاب وارد بازار نشر …
انتشار کتاب «عهد مشترک» در آستانه سالگرد آغاز رهبری آیت الله خامنه ای : کتاب «عهد مشترک» که در آستانه آغاز بیست و هفتمین سال رهبری حضرت آیت الله خامنه ای از سوی نشر صهبا …
انتشار کتاب «فلسطین از منظر آیت‌الله‌ خامنه‌ای» : کتاب «فلسطین از منظر حضرت آیت‌الله‌ سیدعلی خامنه‌ای» در بیست و سومین نشست «زرین‌قلم» معرفی شد. …
انتشار کتاب پایان غرب؛ جستاری در بیانات رهبر انقلاب درباره نظام سرمایه داری : کتاب «پایان غرب؛ جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون نظام سرمایه داری» از سوی موسسه مستشهدین …
اندیشه سیاسی رهبر انقلاب : مدیر گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مجموعه اندیشه سیاسی رهبر معظم انقلاب در پنج …
انسان 250 ساله: درباره زندگی سیاسی معصومین : کتاب «انسان 250 ساله» شامل مجموعه بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه معصومین …
انقلاب فرهنگی در بیان رهبری : جلد سوم "گل برگ امین" با محتوای مجموعه بیانات مقام معظم رهبری درباره فرهنگ با شمارگان 5000 نسخه و در 196 …
انقلاب؛ زمینه رشد فرهنگ : جمع کثیری از شعرای پیشکسوت و جوان و اهالی فرهنگ و ادب، میهمان رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند. سخنان …
اولین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی برگزار می شود : نخستین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی – اسلامی، شهریور ماه سال جاری برگزار می شود.
با دانشنامه ده جلدی امام مهدی (عج) بیشتر آشنا شوید : دانشنامه امام مهدی علیه السلام بر پایه قرآن، حدیث و تاریخ، محصول جدید پژوهشکده علوم و معارف حدیث …
بازچاپ «قرآن کتاب زندگی در آیینه نگاه رهبر معظم انقلاب» : هارمین چاپ از اثر «قرآن کتاب زندگی در آیینه نگاه رهبر معظم انقلاب» از سوی مؤسسه فرهنگی هنری قدر …
بازخوانی مطالبات رهبری از مذاکرات هسته ای پس از توافق: کتابی که به مذاق بسیاری خوش نیامد : امروز که جمع بندی مذاکرات هسته ای صورت گرفته بد نیست نگاهی به کتاب «عقب نشینی ممنوع» انداخته شود تا …
بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه کتاب دارالحدیث : در آستانه خجسته سالروز ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج)، رهبر معظم انقلاب …
بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه کتاب و حاشیه های آن : آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب در محل …
بخشی از خاطرات فتنه ۸۸ با برشی از کتاب «من مدیر جلسه‌ام» : پاسخ جالب آقا به دانش‌جعفری/ خاطرات یامین‌پور از حواشی دیروز، امروز، فردا/ سیب‌زمینی‌هایی …
برایم از پیامبر اعظم (ص) بگو: سیر مطالعاتی سیره ی نبوی (ص) : به مناسبت سالروز وفات رسول گرامی اسلام (ص)، تعدادی از کتاب های مرتبط با سیره و تاریخ آخرین فرستاده …
برپایی غرفه ای از کتاب هایی با دست نوشته رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب دفاع مقدس : دبیر ستاد برگزاری پنجمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس با اعلام خبر برپایی غرفه «تقریظ» در این …
برگزاری آیین معرفی کتاب «نقشه‌‌ی نقش بر آب» : آیین معرفی کتاب «نقشه‌ی نقش بر‌آب»، مروری بر بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره فتنه 88، شنبه 19 …
برگزیدگان دور دوم مسابقه «کتاب و زندگی» معرفی شدند : اسامی برگزیدگان دور دوم مسابقه «کتاب و زندگی» که با محوریت کتاب «خانواده» برگزار شد بر روی پایگاه …
برنامه تربیت اخلاقی علی(ع) : حضرت علی(ع) اسوه شجاعت، مردانگی، فتوت و جوانمردی است، این امام بزرگوار عدالت را سرلوحه زندگی خود …
بعد از بیست سال، دوباره دغدغه های فرهنگی رهبر انقلاب : ۲۳ تیر ۱۳۹۳ رهبر انقلاب در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به دغدغه های خود در عرصه فرهنگ …
به اشاره حضرت آقا تئاتر را رها کردم و شاعر شدم : "حضرت آقا" حرف‌شان این بود که انقلاب اسلامی دارد پیروز می‌شود و نود و چند درصد فعالان هنری و …
به تولید علم فکر کنیم : کتاب «به تولید علم فکر کنیم» که چشم‌انداز تحقیق و پژوهش در بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی …
بهترین سفرنامه حج که رهبر انقلاب خواندند : بار دیگر موسم حج شد و وقت انس و معاشقه ی من با سفرنامه های حج. دود کبابی به ضرورت، با مصداقی از «وصف …
بی نظیرترین اثر هنری «بهزاد پروین قدس» با موضوع زندگی رهبرانقلاب عرضه می شود. : کتاب «نقطه، نقطه، عشق» پیرامون سیر زندگی رهبر معظم انقلاب اسلامی در فروشگاه های نشر شاهد استان …
پرفروش ترین آثار کتابفروشی «کیهان» کدامند؟ : سعید شهلا، مدیر فروش کتابفروشی کیهان با بیان این که قشر دانشجو و جوانان مذهبی بیشترین مراجعه …
پیام رهبر انقلاب به یک حرکت فرهنگی و وقف کتابخانه ای به نام شهید: به شهید عزیز درود می فرستم : رهبر معظم انقلاب به مناسبت وقف کتابخانه ای از سوی خانواده شهید مطلّب شفیعی پیامی صادر فرمودند.
پیام رهبر در پی اهانت به قرآن : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری، در پی اهانت نفرت‌انگیز به قرآن شریف در …
پیام رهبر معظم انقلاب برای درگذشت علامه فضل‌الله : رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت درگذشت علامه سیدمحمد حسین فضل الله تصریح کردند: ایشان …
تحلیل ۳۲ چهره سیاسی جداشده از انقلاب: «بازگشت از نیمه راه» در حمایت از انقلاب است : علی الفت پور پیرامون کتاب «بازگشت از نیمه راه» گفت: این اثر جریان شناسی مخالفت ها با رهبری و جمهوری …
تقدیر رهبر انقلاب از بصیرت ملت ایران در حماسه 22بهمن : رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در کلاس درس خارج فقه از بصیرت، شجاعت و موقع شناسی ملت ایران در …
تقدیر رهبر انقلاب از کتاب‏ دا : رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از دست اندرکاران تولید و انتشار کتاب «دا» فرمودند: کتاب «دا» …
تقریرات رهبری بر آثار دفاع‌مقدس : مجموعه 2 جلدی "نسیم سبز خاطره‌ها" شامل تقریرات مقام معظم رهبری بر کتاب‌های دفاع مقدس و معرفی آثار …
تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «آن بیست و سه نفر» رونمایی شد : همزمان با دهمین سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان کرمان، از تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر کتاب «آن …
تلخ و شیرین تاریخ به روایت رهبر انقلاب منتشر شد : چهار کتاب در هفته جاری از سوی «موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت» منتشر و روی میز توزیع کنندگان و ویترین …
توصیه‌های رهبر انقلاب در مورد کتاب‌خوانی : چقدر کتاب‌ها را در همین نیم‌ساعت‌ها مى‌شود خواند! بنده دوره‌هاى بیست جلدى و بیست و چند جلدى کتاب …
جدیدترین تصاویر عیادت هنرمندان از رهبر انقلاب : جمعی از اهالی سینما، تلویزیون، شعر و ادبیات در کنار ورزشکاران کشورمان عصر روز گذشته به عیادت رهبر …
جزییاتی از ۶ کتاب آیت‌الله خامنه‌ای در دوران مبارزه : پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب با نگاهی به 6 کتاب آیت‌الله خامنه‌ای پیش …
چاپ پنجم آینده در قلمرو اسلام : کتاب آینده در قلمرو اسلام نوشته سید قطب است که از سوی رهبر معظم انقلاب،حضرت آیت الله خامنه ای ترجمه …
چاپ چهارم و پنجم کتاب «معارف انقلاب» : چاپ چهارم و پنجم کتاب «معارف انقلاب» به مناسبت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به چاپ رسید. …
چاپ سوم «معارف انقلاب» روانه بازار نشر شد : چاپ سوم کتاب «معارف انقلاب» مروری بر دیدگاههای حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی پیرامون …
چند نکته از هزار معنیِ «معارف انقلاب» در کلام رهبر معظّم انقلاب : «معارف انقلاب» عنوان کتاب مفصّلی است که گزیده ای از دیدگاه های روشنگر و محقّقانه رهبر انقلاب …
حافظ هفت: سفر رهبر به شیراز : "حافظ هفت" رمانی با بیش از 500 صفحه به قلم اکبر صحرایی که درباره سفر دو سال پیش مقام معظم رهبری به …
حسین (ع) چه می‌خواست بگوید؟ : به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در جهانی که ما در آن زندگی می‌کنیم، هر روز اتفاقات و حوادث …
حضور انتشارات انقلاب اسلامی در دوازدهمین نمایشگاه استانی کتاب هرمزگان : انتشارات انقلاب اسلامی با 150 عنوان کتاب و 31 عنوان لوح فشرده و نرم افزار مرتبط با معظّمٌ له در …
حوزه و روحانیت: برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب : از میان نیروهای درگیر با رژیم پهلوی نهاد روحانیت مردمی‌ترین و سنتی‌ترین نیرویی بود که توانست در …
خاطرات رهبر انقلاب از امام خمینی منتشر شد : «مدح خورشید» شامل بیان خاطرات و تبیین مصادیق بارزی از سیره و رفتار امام خمینی(ره) است. این خاطرات که …
خاطره رهبر انقلاب از استاد فلسفه شان : رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از اساتید و فضلا و مبلّغان و پژوهشگران حوزه های علمیه کشور درباره …
خاطره محمدعلی آذرشب از تسلط رهبر انقلاب بر ادبیات : هرگاه با مقام معظم رهبری دیداری داشتم، حضرت ایشان از ادبیات عرب مطالبی به زبان می‫آوردند که حاکی …
خط امام(ره) و راه امام(ره) : به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب، ملت وفادار، پراستقامت و بصیر ایران ، مراسم …
خواندن صحیفه سجادیه را در اعتکاف توصیه می‌کنم : نظر مقام معظم رهبری اعتکاف نه تنها سکون نیست، بلکه یک نحوه حرکت است؛ ایشان جوانان و معتکفین را در …
درباره کتاب و کتابخوانی : وظیفه همه افراد فرهیخته و همه نهادهای فرهنگی کشور است که دراشاعه، گسترش و تقویت هرچه بیشتر مساله …
درخت ها از خباثت اسرائیل ناله می کنند، شاعر می تواند ساکت باشد؟ : مرتضی امیری اسفندقه با بیان اینکه برگزاری جلسات شعرخوانی در محضر رهبر انقلاب موهبتی برای حوزه شعر …
دغدغه‌های فرهنگی رهبر معظم انقلاب : کتاب دغدغه‌های فرهنگی، دیدگاه‌های مقام معظم رهبری درباره مسائل فرهنگی از سوی موسسه فرهنگی جهادی …
دفاع مقدس به روایت رهبری : غلامرضا خارکوهی از تدوین کتاب "دفاع‌مقدس به روایت رهبر معظم انقلاب" (آیت‌الله سید علی خامنه‌ای)، …
دو کتاب درباره رهنمودهای رهبر انقلاب در مورد قرآن : «قرآن کتاب زندگی»، در آیینه نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی و «آیه‌ها» تجلی قرآن و حدیث در بیانات …
دیدار رهبر انقلاب با شاعران : رهبر معظم انقلاب اسلامی جنگ نرم را واقعیت امروز دانستند و فرمودند: در این جنگ نرم وظیفه مجموعه …
دیدار شاعران آئینی و مذهبی با رهبر کتاب شد : کتاب «محفل شاعران آئینی» متن دیدار و مراسم شعرخوانی شاعران آئینی و مذهبی در حضور حضرت آیت الله …
دیدار فعالان عرصه دفاع مفدس با رهبر انقلاب : جمعی از هنرمندان، کارگردانان، فیلمنامه نویسان، نویسندگان، شعرا و فعالان عرصه فرهنگ و هنر در حوزه …
دیداری کوتاه اما شیرین با رهبر انقلاب : احمد یوسف زاده نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر» روایت خود از دیدار با رهبر انقلاب پس از انتشار تقریظ …
دیدگاه‌های فرهنگی رهبر انقلاب در 30هزار صفحه : شورای انقلاب فرهنگی 30 هزار صفحه بیانات مقام معظم رهبری را در ذیل 200 موضوع مهم مرتبط با حوزه فرهنگ،‌ …
روایت رهبر انقلاب از کتاب «تقاضایی برای اقدام» :  روز شنبه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از بانوان برگزیده کشور مسائل مهمی را مطرح کردند …
روایت سفر رهبر انقلاب به یزد : حجت‌الاسلام مظفر سالاری، خاطرات سفر رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به استان یزد را در …
روایتی از متن و حاشیه بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب : آقا که رسیدند رئیس نمایشگاه و وزیر ارشاد رفتند به استقبال. سلام و علیک کردند و با آقا مصافحه کردند. …
روشنای علم؛ بیانات رهبر انقلاب درباره تولید علم : کتاب روشنای علم مروری بر بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون دانش و تولید علم از سوی انتشارات انقلاب …
روشنای علم؛ دیدگاههای رهبر انقلاب درباره تولید علم : کتاب «روشنای علم» مروری بر بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون دانش و تولید علم توسط دفتر حفظ و …
رونمایی «حافظ هفت»؛ سفرنامه رهبری به فارس : آیین رونمایی از رمان «حافظ هفت» که با موضوع سفر مقام معظم رهبری به استان فارس در سال 87، توسط اکبر …
رونمایی از «سایه‌سار ولایت» : منشور مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاه و دانشگاهیان با عنوان «سایه‌سار ولایت» و «مطالبات مقام …
رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «آن بیست و سه نفر» در کرمان : پنجمین پاسداشت ادبیّات جهاد و مقاومت همراه با رونمایی از تقریظ حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بر …
رونمایی از خاطرات دیدار رهبر انقلاب با همسر امام خمینی(ره) : کتاب «یاد و یادگار» شامل خاطراتی از دیدار رهبر معظم انقلاب با بانو ثقفی همسر امام خمینی در هفته …
رونمایی از کتاب «رهیافت‌های هنر اسلامی در کلام رهبری» : کتاب «رهیافت‌های هنر اسلامی در کلام رهبری» رونمایی شد و از نویسندگان این کتاب «حسن بشیر»، «ابوذر …
رونمایی از کتاب «معارف انقلاب» رهبر انقلاب : کتاب "معارف انقلاب؛ مروری بر دیدگاههای حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای پیرامون انقلاب اسلامی" …
رهبر انقلاب: انتقال اندیشه‌ها توسط رمان صورت می‌گیرد : بعد از ترور، با جمعی به نام «انجمن هنرمندان مسلمان» به عیادت ایشان در بیمارستان رفتیم. ایشان خیلی …
رهبر انقلاب: شعرا باید اخلاص و معنویت را حفظ و منتقل کنند : جمعی از شاعران آیینی در آستانه ولادت با سعادت امیرالمومنین، علی بن ابیطالب علیه السلام سروده های …
رهبر انقلاب: می‌خواهید فتنه88 را بشناسید «نامیرا» را بخوانید : صادق کرمیار: آقا فرمودند که اگر فتنه‌ی اخیر را می‌خواهید بشناسید، این کتاب را بخوانید. این …
رهبر انقلاب: همه در برابر کتاب مسئول هستند : ضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، در دیدار مسوولان کتابخانه‌های بزرگ و عمومی و جمعی …
رهبر انقلاب:فشارها علیه ایران برای الگو نشدن : حضرت آیت الله خامنه ای عنوان کردند: امریکا تلاش دارد تا با منحرف کردن حرکت مردم مصر و قانع کردن آنها …
رهنمودها و راهبردهای فرهنگی رهبر انقلاب : کتاب "فرهنگ، نظام فرهنگی، تولیدات فرهنگی" با عنوان فرعی "رهنمودها ـ راهبردهاـ راهکارها " شامل …
سخنان رهبر انقلاب در دیدار رهبران گروه‌های مبارز فلسطینی : حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آینده امریکا را «مغلوب قطعی مقاومت ملت فلسطین» دانستند و افزودند: بلاشک …
سخنان کمتر دیده شده حضرت آیت الله‌خامنه‌ای در 27 آذر 64 : حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در دوران ریاست جمهوی خود در 27  آذر 1364، به مناسبت سالگرد شهادت آیت …
سیاست ‌ورزی امام رضا(ع) : حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در پیامی به کنگره جهانی امام رضا (ع) در سال 1363 …
سیر تا پیاز مذاکرات ایران با 1+5 و غنی سازی هسته ای در یک کتاب : این کتاب خواننده را با تعاریف در بحث هسته ای، غنی سازی و ... آشنا می کند و به نوعی می توان گفت که مولف …
سیره رهبری به روایت حداد : به باور من درمیان شخصیت‌‌های درجه اول انقلاب کمتر کسی به اندازه ایشان با زبان و ادبیات و تاریخ و …
شبی که شاعران در محضر رهبر انقلاب غوغا کردند : در شب ولادت امام حسن مجتبی(ع)، جمعی از اهالی فرهنگ، اساتید شعر و ادب فارسی، شاعران جوان و پیشکسوت …
شخصیت ادبی رهبر انقلاب : چندی پیش به مناسبت بیستمین سال زعامت رهبر فزرانه انقلاب یادداشتی به قلم محسن مومنی شریف در تحلیل …
شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد : حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن دستور برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی به ریاست …
ضرورت تشکیل قطب قدرتمند جهان اسلام : نجات کشورهای اسلامی از خطرهای پیش رو جز با همدلی و اتحاد و تشکیل قطب قدرتمند جهان اسلام ، امکان پذیر …
فتاوای رهبر معظم انقلاب در حوزه کتاب : رهبر معظم انقلاب به عنوان یک مجتهد جامع الشرایط در بسیاری از مسائل فقهی جدید، از جمله در حوزه کتاب و …
فراخوان نخستین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی منتشر شد : فراخوان نخستین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی و اسلامی و با رویکرد کودک و خانواده به …
فراخوان نظرات دانشجویان در آستانه دیدار با رهبر انقلاب : پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای طی فراخوانی اعلام کرد که …
فراخوان نهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی منتشر شد : نهمین همایش بین المللی پژوهشهای قرآنی با محوریت قرآن کریم و فرهنگ وحیانی همزمان با سی و دومین دوره …
فرهنگ از نگاه رهبر انقلاب : مجموعه 6 جلدی "گل‌برگ امین" که مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ را دربر دارد، پژوهشی …
فرهنگ در رهنمودهای رهبر : چاپ نخست کتاب «فرهنگ و عرصه فرهنگی (اصول، مبانی، ضرورت‌ها و )» از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب …
کالبدشکافی فتنه 88 : کتاب «کالبدشکافی فتنه هشتاد و هشت» از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شد. به …
کتاب «جهاد خود کفایی» ارتش جمهوری اسلامی ایران از بیانات رهبر معظّم انقلاب منتشر شد : کتاب «جهاد خود کفایی» ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل بیانات مقام معظّم رهبری پیرامون جهاد خودکفایی …
کتاب «حماسه هویزه» به چاپ شانزدهم رسید : چاپ شانزدهم کتاب «حماسه هویزه» تألیف «نصرت الله محمودزاده» منتشر شد.
کتاب «دیدگاه های مقام معظم رهبری» در نیویورک منتشر شد. : کتاب «دیدگاه های مقام معظم رهبری» توسط یک ناشر آمریکایی و به همت نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی …
کتاب «عقب نشینی ممنوع» منتشر شد : کتاب «عقب نشینی ممنوع» با موضوع بررسی مذاکرات هسته ای در دولت یازدهم به چاپ رسید.
کتاب «معارف انقلاب» منتشر شد : کتاب «معارف انقلاب» مروری بر دیدگاههای حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، …
کتاب تازه رهبر انقلاب: «راهبردهای سیاست خارجی» : دفتر تنظیم و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی کتاب «راهبردهای سیاست خارجی» را منتشر کرد. به گزارش …
کتاب همسر امام خمینی( ره) به روایت اسناد رونمایی می شود : کتاب بانوی انقلاب به روایت اسناد که با مشارکت سازمان اسناد و کتابخانه ملی و موسسه تنظیم و نشر آثار …
کتاب‌خانه شخصی رهبر انقلاب : ابتدا این را بگویم که ما هیچ‌وقت ننشستیم با آقای خامنه‌ای مستقلاً راجع به کتاب‌خانه و حوزه‌ی …
کتابشناسی جواهر لعل نهرو: از پیامک های گاندی و نهرو تا نگاهی به تاریخ جهان : امروز ششم خردادماه سالروز درگذشت جواهر لعل نهرو است. ایبنا به این مناسبت کتابشناسی این شخصیت …
کتابی جدید درباره حجاب : کتاب حجاب در پرتو رهنمود های مقام معظم رهبری به سفارش ستاد فرهنگی فجر اسلامی و توسط موسسه مستشهدین …
کتابی که رهبرانقلاب وقف کرد : به گزارش  Khamenei. Ir هفت سال پس از اهدای یک نسخه‌ نفیس از دیوان حافظ و در آستانه‌ روز بزرگداشت …
کتب پیشنهادی رهبر معظم انقلاب برای مطالعه : پیشنهاد رهبر معظم انقلاب برای مطالعه این کتابها خداحافظ کرخه / داوود امیریان / انتشارات سوره مهر …
گزیده‌ای از سخنان رهبر انقلاب درباره مصر : حضرت آیت الله خامنه‌ای با بیان این که ملت مصر، ملت مسلمانى است بیان داشتند: ملت مصر، داراى سابقه در …
گشت و گذار در کتابخانه شخصی رهبر انقلاب : از کتاب خوانی رهبر انقلاب زیاد شنیده ایم و البته دیده ایم، بر آن شدیم تا پای خاطره گویی محسن چینی …
لوح فشرده چندرسانه ای «قطعه ای از بهشت» ویژه ی ماه مبارک رمضان : لوح فشرده چندرسانه ای «قطعه ای از بهشت» ویژه ی ماه مبارک رمضان، برگرفته از کتاب آداب روزه داری، …
ماجرای دیدار رهبر انقلاب با مرحوم ایرج افشار : آقا حدود 9 ماه قبل از درگذشت ایرج افشار، ملاقاتی با آن مرحوم داشته‌اند که به پیشنهاد خود آقا بوده …
مبانی، روش و قواعد تفسیری آیت الله خامنه ای : در طول دوران برگزاری درس تفسیر، سوره های مائده، انفال، توبه، و بخشی از سوره ی مبارکه ی یونس مورد بحث …
مبانی، روش و قواعد تفسیری رهبر معظم انقلاب منتشر شد : در طول دوران برگزاری درس تفسیر، سوره های مائده، انفال، توبه و بخشی از سوره ی مبارکه یونس مورد بحث و …
مرز میان انتقاد سازنده و تخریب رعایت شود : رهبر معظم انقلاب با اشاره به ضرورت حضور دانشگاه متدین در جامعه تأکید کردند: دانشگاه متدین یعنی …
مروری بر کتاب جامی ز خمخانه ی دل به مناسبت سالروز میلاد قمرمنیر بنی هاشم حضرت اباالفضل (ع) و روز جانباز : روز جانباز، یکی از روزهای برجسته ی نظام از نگاه رهبر معظّم انقلاب است.
مطالبات رهبر انقلاب از عرصه فرهنگ نشر : رهبر معظم انقلاب درباره فرهنگ کتابخوانی: کارى کنیم که کتابخوانى یک امر رائج بشود و کتاب از دست جوان …
معرفی کتاب «گزیده بیانات رهبر انقلاب درباره ی شورای عالی انقلاب فرهنگی» : انتشارات انقلاب اسلامی کتاب «گزیده بیانات رهبر انقلاب درباره ی شورا عالی انقلاب فرهنگی» را در …
ناگفته های دیدار رهبر انقلاب با شهید آوینی و گروه روایت فتح : خدمت آقا رفتیم، از روی کنجکاوی از مسئول دفترشان پرسیدیم آقای رئیس جمهور چه کاری داشتند که لطف کردند …
نخستین متن آموزشی مدوّن پیرامون اقتصاد مقاومتی منتشر شد : نخستین متن آموزشی مدوّن پیرامون اقتصاد مقاومتی و تازه ترین اثر مکتوب عادل پیغامی با نام «درس …
نسخه الکترونیکی کتاب «پرسش و پاسخ» منتشر شد : انتشارات انقلاب اسلامی به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع) و هفته جوان امکان دانلود کتاب پرسش و پاسخ …
نظر دوتن از رهبران مشهور صلح طلب امریکایی درباره نامه رهبری به جوانان : حبیب احمدزاده، نویسنده و پژوهشگر ایرانی، نامه رهبری به جوانان در غرب را به چند فعال صلح طلب ارسال …
نفی رابطه گرگ و میش : رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان، دانشجویان و خانواده های شهدا، با …
نگاهی به «صلح امام حسن پرشکوه‌ترین نرمش قهرمانانه تاریخ» : صلح حسن(ع) با معاویه، از دشوارترین حوادثی بود که امامان اهل‌بیت پس از رسول اکرم(ص) از ناحیه این امت …
واکاوی جنگ نرم در کلام رهبر معظم انقلاب : کتاب از تهاجم فرهنگی تا جنگ نرم، واکاوی مختصات منازعه نرم در کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی است که به …
وقتی همسر حضرت آقا مهمان خانه شهید طهرانی مقدم شد : الهام حیدری همسر شهید طهرانی مقدم روایت ماندگار حضور همسر امام خامنه ای در منزل شهید را تعریف می …
یادی از یک عالم فرزانه : رهبر معظم انقلاب اسلامی، انگشتر دُر خود را به آیت‌الله انصاری شیرازی هدیه کردند. به گزارش …


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!